Minimális különbséggel verte a listavezető az újoncot
2016.11.27 | 16:39
Minimális különbséggel verte a listavezető az újoncot Benkő Mónika 14. percben szerzett góljával tartotta otthon a három pontot a bajnoki címre törő Hajdúböszörmény az újonc Göcsej ellen, a női NB I, 9. fordulójának szombati mékőzésén.   Női NB I, 9. forduló   Hajdúböszörményi TE – Göcsej SK Sport 36 1-0 (1-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Szabadidőközpont, 100 néző Játékvezetők: Takács István – Berettyán Zoltán – Forgács Krisztián   HTE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Pádár Anita, Bokor Adrienn, Kota Gabriella Csere: Benkő Mónika, Farkas Éva, Vígh Renáta, Sebestyén Györgyi, Szilágyi Mariann, Czégény Zsuzsanna Edző: Quirikó Vivien   Göcsej: Kiss Emília – Marsai Nikoletta, Orbán Szandra, Boda Patrícia,  Megyeri Boglárka Csere: Horváth Kitti, Németh Alexandra Mónika, Szegedi Anita Edző: Major Gábor   Gólszerző: Benkő Mónika (14.perc) Kiállítva: Horváth Kitti (28.perc)   Major Gábor együttese az esélytelenek nyugalmával, ugyanakkor a pontszerzés szándékával utazott Hajdúböszörménybe. A HTE az előző két fordulóban közvetlen riválisait győzte le így kellő önbizalommal várhatták az összecsapást. A zalaegerszegi lányok nem ijedtek meg és bátran játszottak a mérkőzés első félidejében. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a vendégek álltak közelebb a gólszerzéshez, kapufáig is eljutottak. A 14. percben Benkő Mónika került helyzetbe és remekül eltalált lövésével vezetéshez jutott a listavezető. A mérkőzés képe a gól után sem változott, a Göcsej masszívan védekezett, gyors kontrákat vezetett és próbált egyenlíteni, ami a nagyszünetig  nem sikerült nekik. A második játékrészben mindkét csapat lendületesen játszott. A hazaiak növelték volna előnyüket, de a zalai védelem, olykor szerencsével, de állta a sarat. A kontrákból többször kerültek ziccerbe, de Torma Lilla ismét remek napot kifogva mindent hárított. Újabb kihagyott helyzetek, zalai kapufák jellemezték a mérkőzés hátralévő részét. Összességében közönségszórakoztató játékot produkáltak a csapatok. A Hajdúböszörmény az első félidőben szerzett találattal megnyerte a mérkőzést, Orbán Szandráék pedig bánkódhattak a sok kihagyott helyzet miatt. Quirikó Vivien:Nem játszottunk jól ezen a meccsen, így örülhetünk, hogy itthon tudtuk tartani a 3 pontot. Major Gábor (Göcsej SK):- Nem vallottunk szégyent a listavezető otthonában és egy éles mérkőzésre kényszerítettük őket. Ha a kapufákat számolhatnánk a gólok helyett, ahhoz ezt a mérkőzést is megnyerhettük volna. Összességében elégedett vagyok a lányokkal csak a gól hiányzott a játékunkból.