Megszenvedett a sikerért az Udvarhely
2018.09.12 | 08:55
Megszenvedett a sikerért az Udvarhely  Fordulatos meccsen nyert a Futsal Klub Székelyudvarhely az idény első bajnoki meccsén. Miklós Tamás mesterhármasával döntötte el a három pont sorsát.  Körülbelül nyolcszáz néző gyűlt össze az udvarhelyi sportcsarnokban vasárnap este a teremlabdarúgó 1. Liga 2018–2019-es idényének első FK-meccsére.

b_fk-udv--iasi-csms-ba-4

A nyári szezonban a házigazda Futsal Klub Székelyudvarhely kerete jelentősen átalakult. Két alapember elhagyta a csapatot: Biró Attila és Szőcs László. Helyettük érkezett Csoma Alpár, illetve Csíkszeredából hazatért Szőcs Loránd. Régi-új teremfocisok is felfedezhetők voltak az udvarhelyieknél: Jakab Tamás hosszú kihagyás után visszatért, Bálint Andor felkerült az ifjúságiaktól, Tifán Norbert pedig egy év után hazajött az Imperial Wettől. Ugyanakkor Grigoraș mellett Hegyi Zoltán védi az FK kapuját, ugyanis Gălățeanu Péter végül nem vállalta a teremfocizást.

b_fk-udv--iasi-csms-ba-16

Szűkös kerettel érkezett a Jászvásári Futsal Poli, mindössze nyolc játékos nevét írták fel a játékvezetői lapra. Az FK kezdőjét Grigoraș – Csoma, Szécsi, Mánya és Miklós alkotta. Rögtön az elején magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, és nem kellett sokat várni az első gólra, hiszen Mánya Szabolcs már a 2. percben megszerezte a vezetést: távoli szabadrúgása a kapu hosszú alsó sarkában kötött ki.

b_fk-udv--iasi-csms-ba-18

Három perccel később Szécsi Barna kettőre növelte az előnyt. A félidő közepén szépített a Poli, egy gyönyörű akciót Despan fejezett be góllal, majd a szünet előtt nem sokkal a légiós Jodos egyenlített. Pihenő után jött a pofon is az udvarhelyieknek, Pricop megfordította az állást (2–3). Ezután keményen védekezett a moldvai csapat, a 27. percben már az ötödik szabálytalanságot követték el a jászvásáriak. Miklós Tamás a 29. percben egyenlített, de rögtön jött is a válasz a túloldalon. Ismét a jászvásári gárda vezetett, azonban nem sokáig, Miklós újból betalált (4–4).

b_fk-udv--iasi-csms-ba-21

Izgalmasan alakult az utolsó öt perc, felpörögtek az események. A játékvezetők sípja rendre néma maradt minden kétes esetnél, amikor elesett egy-egy udvarhelyi játékos. Másfél perccel a vége előtt Miklós Tamás harmadszor is eredményes volt, ami már elég volt a három pont megszerzéséhez. Az utolsó pillanatokban egy kis balhé is kialakult, ugyanis a meccs végét jelentő dudaszó után még visszafújt a bíró egy szabálytalanságot, amit a moldvaiak végezhettek el. Ezt az udvarhelyi játékosok nem tűrték szó nélkül, és számon kérték a sípmestereket.  Miután lecsillapodtak a kedélyek, a moldvaiak elvégezhették a szabadrúgást, de a sorfalba lőtték, és így az udvarhelyi csapat nehézkesen, de megszerezte a győzelmet a bajnoki nyitányon. Legközelebb Kolozsváron vendégszerepel az FK, vasárnap 15 órakor a Clujana csapata fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.

Teremlabdarúgás, 1. Liga, 1. forduló: FK Székelyudvarhely–Jászvásári Futsal Poli 5–4 (2–2) Székelyudvarhely: Grigoraș – Csoma, Szécsi, Mánya és Miklós, Szőcs Loránd, Hadnagy, Kedei, Csala. Cserék: Hegyi – Gálfi, Jakab, Tifán, Bálint. Gólszerzők: Mánya (2.), Szécsi (5.), Miklós (29., 31., 39.), illetve Despan (9.), Jodos (19.), Pricop (21.), Schiopu (30.). További mérkőzések: Bukovina Vicov–Temesvári Informatica 1–10 (0–6) Dévai Autobergamo–Kolozsvári Clujana 14–2 (9–1)    - székelyhon.ro -

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00