Meggyőző ETO győzelem Budaörsön
2016.11.15 | 07:37
Az ETO már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést az Aramis otthonában, a szünetben három, a végén pedig hat gól volt a különbség. Alex és Jaison triplázott, Harnisch és Leandrinho voltak a győri gólszerzők.
Laza győzelem

Hárman is visszatértek a győri csapatba, Alex eltiltából játékra kiéhezve, Juanra és Jaison sérülésből felépülve tudta vállalni a játékot, csak Seidler pihent a Budaörs ellen.

Aramis kontra után a kapufán csattant a labda, Matkovicsnak szerencséje volt az első percben. Ezután az ETO átvette a játék irányítását és az első 10 percben szinte azt csináltak a pályán, amit akartak. Harnisch vett át egy emelést, Jaison pedig a hálóba lőtte  labdát, megszerezte a vezetést az ETO a 2. percben (0-1). A következő gólt Leandrinho készítette elő, a bal szélen nagy szóló után, Alexnek csak a hálóba kellett passzolnia átadása után (0-2). Nem állt le az ETO gyors helycsere középen Leandrinhoval, majd Alex lőtt nagy erővel Hegedűs kapujába (0-3) a 6. percben.  Azonban több helyzetet is elpuskáztak a győriek, ha nem a szépségre mennek, ha egyszerűbb megoldást választanak a befejezéshez nagyobb arányú is lehetett volna a különbség.

A negyedik győri találat az előbb két asszisztot adó Leandrinho jegyezte a 16. percben, amikor nagyot harcolt a labdáért, majd a rövid sarokba juttatta a labdát közeli lövésével (0-4).

Az Aramis egy jól felépített támadásból szépített, megjáratták a labdát, majd Bognár mattolta Matkovicsot (1-4) a 19.percben.

A szünet után egy teljesen más felfogásban játszó Aramis jött ki a pályára, ami megfogta a bajnokot, de csak percekig, mivel a rutinos Jaison jól helyezkedve elcsípett egy átadást, majd a 2. félidőre pályára lépő Soós Arnold mellett a jobb vinklibe csavart (1-5).

Ez még nem fogta meg a hazaikat, mert két perccel később finom mozdulattal - Szeghy hasonló labdaszerzésből, mint Jaison - a kifutó Matkovics mellett varázsolt a hosszú sarokba lehelet finoman (2-5).

Felgyorsította az ETO játékát, majd Harnisch a jobb szélről ki lőtte a hosszút (2-6), Itt dőlt el a végleg mérkőzés, a győriek még két gólt szereztek ezután, Alex belőtte a harmadikat majd Jaison is triplázott, és beállította a 2-8-as végeredményt.

Az ETO könnyed győzelemmel hangolt a szerdai Dunaferr elleni kupameccsre, a győri győzelem ilyen arányban is megérdemelt volt, az Aramis talán gyengébb napot fogott ki a bajnok ellen, igazából nem tanúsított nagy ellenállást.

ARAMIS SE - RÁBA ETO 2:8 (1:4) Budaörs, Budaörs Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Czene-Joó - Baghy - Pápai Aramis: Hegedűs F. - Roni, Sámson Zoltán, Bognár B., Pál P. Cserék: Büki B., Csopaki I., Szeghy Sz., Korozmán, K., Héger A., Soos A., Mányi D., Pap Zs., Pethő B. Vezetőedző: Frank Tamás

ETO: Matkovics G. - Juanra, Jaison, Drahovsky, Harnisch Cserék: Dávid R. Alex, Leandrinho, Davide, Vas Á., Sáhó K., Bognár B., Alasztics M., Tóth Gy. Vezetőedző: Marcos Angulo

Gólszerzők: Bognár B. (19), Szeghy Sz. (26), illetve Jaison (2, 24, 31), Alex (5, 8, 30), Leandrinho (16), Harnisch (27)