Másodikra döntetlen a grúzok ellen
2018.12.06 | 08:26
Másodikra döntetlen a grúzok ellen Férfi futsal válogatottunk szerdán este ismét összemérte erejét a grúzokkal felkészülési mérkőzésen, Tbilisziben. A Turzó József vezette együttes kedden fordulatos mérkőzésen 3-2-es vereséggel zárta a grúzok elleni első összecsapását. A szerdai találkozón nehézséget okozott, hogy Dróth Zoltán és Tar Tamás sérülés miatt nem vállalhatta a játékot, míg Boromisza Dániel a találkozó elején sérült meg. A magyar válogatott a nehézségek ellenére rendkívül éretten, taktikusan, fegyelmezetten játszott, és nemcsak a védekezésünk működött jól, hanem támadásban is nehézségeket tudtunk okozni a nagyszerű játékosokból álló grúz csapatnak. A mérkőzés 6. percében Dávid Richárd góljával vezetést szereztünk, de nem sokkal később a grúzok egy szabadrúgást követően kiegyenlítettek. A félidő hajrájához közeledve Rábl János találatával újra a magyar válogatottnál volt az előny, de a hazaiak – ismét egy pontrúgás után – egyenlítettek, 2-2-re alakítva az állást.

A fordulás után a grúz csapat játszott veszélyesebben, de a mieink kiváló védekezését nehezen tudták feltörni, amikor ez sikerült, a remekül védő Varsányi Áron akadályozta meg őket a gólszerzésben. Az eredmény a végső dudaszóig nem változott, 2-2-es döntetlennel zárult a futsal válogatott évzárója. – Büszke vagyok a játékosokra, mert ezer sebből vérzett a csapatunk, de óriási szívvel játszva sikerült kijavítanunk a tegnapi hibáinkat, és a taktikai utasításokat maximálisan betartva döntetlenre hoztuk a találkozót egy nagyon erős grúz válogatott ellen – nyilatkozta a mérkőzést követően Turzó József szövetségi kapitány. Grúzia-Magyarország 2-2 (2-2) Magyarország: Varsányi Áron - Komáromi Péter, Nagy Imre, Vas Ádám, Rábl János Cserék: Alasztics Marcell, Klacsák Bence, Tatai József, Siska Gergő, Boromisza Dániel, Dávid Richárd, Tar Tamás, Vas Ádám, Miklós Tamás, Dróth Zoltán

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00