Kettős győzelemmel ment tovább az Árkád ETO
2016.04.25 | 17:05
Kettős győzelemmel ment tovább az Árkád ETO A győri futsalos nők magabiztosan jutottak tovább a bajnoki negyeddöntőből, 12-0-ás összesítéssel, mindkét mérkőzésüket fölényesen megnyerve az Airnergy ellen.
Egy ritmus váltást követően szerezte meg a vezetést az ETO a mérkőzés 2. percében. Szép akcióból kialakulva Vígh Renáta tálalt a jobb kapufánál érkező Jakab Réka elé, aki a vendégek kapujába gurított (1-0). Ezután szépen komótosan folydogált a mérkőzés, főleg győri helyzetekkel, egy-két veszélyes Univerzum kontrával, de jól védtek a kapusok, Deczki V. és Bocsárdi E. magabiztosan őrizte a kapuját. A félidő hajrájára azért megélénkült a mérkőzés, egy vendég szabadrúgást követően a győri kapu Bocsárdi Eszter rendkívül jó ütemben dobta ki a labdát Vígh Renátának, aki egy állítás után a kifutó Deczki mellett helyezett az Airnergy kapujának bal alsó sarkába (2-0). Nem maradt el az újabb győri gól, most is Vígh a főszerepben, aki egy gyors kontra végén először a kifutó vendég kapuba lőtt, majd rácsapott újra a labdára és estében egy szűk résen kanalazta a hálóba az ETO harmadik találatát (3-0). Elődöntőbe jutott az Árkád ETO! A szünet után növelni tudta az előnyét az ETO, Vígh Renáta tört kapura, tisztára játszotta magát, majd önzetlenül Rybanska Nikolához passzolt, aki közelről a hálóba vágta a labdát (4-0). Továbbra is lendületben maradt a győri csapat, de az Airnergy is próbálkozott a szépítéssel, de a pontatlan befejezések továbbra is rontották esélyeiket. Deczki a 30. percben megsérült hosszas ápolás után folytatni tudta a játékot. Szórádi Nikolett is növelhette volna az előnyét, de a 34. percben kétszer is tüzelhetett a vendég kapura, de az Airnergy kapusa lábbal védett, majd a második esetben mellé zúgott a játékszer. Még ebben a percben ötre nőtt a hazaiak előnye, Újvári Krisztina elemi erővel lőtte ki a jobb alsó sarkot a bal szélről távoli bombájával (5-0). Bocsárdi Eszter bokája sérült meg a 35 percben, őt is ápolni kellett, bravúrral mentett egy vendég akció végén önfeláldozóan. A 36. percben az ETO kialakította a végeredményt az odavágó 0-6-ját lemásolva. Szép győri támadás után Jakab Réka Újvári belőtt labdáját az elvetődő Deczki felett emelte a hálóba (6-0).   Az Árkád ETO magabiztosan nyert a gyengébb napot kifogó Airnergy ellen, akik végig futottak az eredmény után a mai napon. A jól játszó és a mérkőzést végig irányító ETO kihasználta a kínálkozó lehetőségeit és Vígh Renáta, valamint Jakab Réka vezérletével magabiztos és megérdemelt győzelemmel jutott a női futsal bajnokság elődöntőjébe. Meglepetésre a DVTK az otthoni 3-5 után meglepte a HTE csapatát, és 3-5-ös rendes játékidőben elért eredményük után a hosszabbításban győzte le 4-6-ra a Hajdúböszörmény csapatát. Így a miskolci alakulat - idegenben lőtt több góllal jutott az elődöntőbe. A MLSZ versenykiírása miatt – mivel a Szekszárd óriási meglepetésre 4-1-re Tolnán győzött – az alapszakaszban elért helyezéseket veszi alapul. Így ASTRA-DVTK és ETO-SZEKSZÁRD párosítás lesz az elődöntőkben. molnar-attila_2016-04-15 Molnár Attila: - Jó mérkőzést játszottunk, végig irányítottuk a játékot, és ismét nem kaptunk gólt. Ha a  meccs utolsó fázisában jobban koncentrálunk a kapu előtt, akár két számjegyű is lehetett volna a  különbség. Tudtam forgatni a lányokat, nem kellett senkinek túl sokat pályán lenni, szépen tartottuk a  labdát, szemre is tetszetősen futsaloztunk. De az örömből ennyi volt, készülünk az Szekszárd elleni  elődöntőre. Forrás: eto.hu