Jól sikerült Lódi Tamás edzői bemutatkozása a női NB I-ben
2015.11.22 | 10:57
Jól sikerült Lódi Tamás edzői bemutatkozása a női NB I-ben   A HTE és az edzőváltáson áteső Rába ETO is megnyerte soros bajnokiját a női NB I, 8. fordulójának szombati mérkőzésein. A Böszörményben csillogtak a válogatottban legutóbb szóhoz jutó játékosok, a győrieknél pedig vezéregyéniségük Jakab Réka négy gólt szerzett,  igazolta, hogy továbbra is csúcsformában van.   Női NB I, 8. forduló   Hajdúböszörményi TE – Airnergy FC 8-5 (5-2) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont, 100 néző Játékvezetők: Erdélyi Tamás – Takács István – Kövér Tamás  HTE: Torma Lilla – Tóth Barbara, Szekér Anita, Tell Zsófia, Benkő Mónika Csere: Horváth Eszter, Molnár Judit, Fogl Katalin, Bokor Adrienn, Halászi Kinga, Sebestyén Györgyi Edző: Simonyi András  Airnergy: Deczki Vanda Kinga – Ganczer Hajnalka, Urbán Anett, Beke Adrienn, Bereczki Orsolya Csere: Horváth Nóra, Bagdi Csilla, Hargas Annamária Edző: Jávor István Gólszerző: Molnár Judit (2), Sebestyén Györgyi (2), Tóth Barbara, Szekér Anita, Tell Zsófia, Fogl Katalin illetve Bagdi Csilla (2), Urbán Anett (2), Beke Adrienn  Nem bízott semmit a véletlenre a HTE, s már a 2. percben megszerezte a vezetést, miután Tell Zsófia mesteri átadását a támadást Tóth Barbara váltotta gólra. Válogatottbeli társuk Szekér Anita pedig mintegy 40 másodperccel később 2-0-ra módosította az állást, mesteri fejesét nem tudta hárítani Deczki Vanda. A 8. percben a nagy kedvel játszó és sokat futó Molnár Judit találatával már hárommal ment a Hajdúböszörmény, de az 5-4 elleni játékkal Jávor István megfékezte a hazai rohamokat és Bagdi Csilla duplájával visszajöttek a meccsbe. Idegnyugtatólag hatott a Bocskai Katonái szurkolótáborra mikor egyik legnagyobb kedvencük Tell Zsófia káprázatos mozdulattal lőtte el jobb oldalról, mintegy hét méterről a hosszú sarokba a labdát. Fantasztikus mozdulat volt, felállva ünnepelte Zsófit a csarnok. Az Airnergy továbbra is erőltette a vészkapus játékot, de egy eladott labdát követően Sebestyén Györgyi a saját térfeléről helyezte a labdát a hálóba így 5-2-re vezetett a hazai csapat a szünetben. Fordulást követően Molnár Judit találatára gyorsan válaszolt Beke Adrienn, majd Sebestyén Györgyiére Urbán Anett, így továbbra is futott az eredmény után az Airergy. A 33. percben Fogl Katalin megszerezte első gólját a HTE színeiben, így hiába szépített a hajrában a nagyon jó napot kifogó Urbán Anett ez csak az eredmény kozmetikázásához volt elég. Simonyi András (HTE):  -Erősen kezdtünk, s két gyors gólunknak köszönhetően nyugodtan játszhattunk, nem kellett idegeskednünk. A vészkapus játékkal az általam nagyra tartott Jávor István lelassította játékunkat és két szép góllal visszajöttek a meccsbe, de utána rendeztük a sorokat és gond nélkül megszereztük a három pontot. Az eredménynek örülök, a kapott gólok számát viszont sokallom, bár el kell ismernem, hogy Urbán Anettet nagyon nehezen tudtuk tartani, már a melegítésnél láttam, hogy sok galibát fog nekünk okozni. Ami pozitívum számomra, hogy az eddig kevesebbet játszók is sokat hozzátettek a játékunkhoz, s a válogatottban szóba jöhető kitűnőségeink Szekér Anita, Tell Zsófia, Halászi Kinga és Tóth Barbara is ragyogóan játszottak, igazolva, hogy méltóak a szövetségi kapitány bizalmára. Jár az elismerés Molnár Juditnak is, akit sérülése után fel kellett újra építenem, de kitűnő védőnk türelemmel és fegyelmezetten, végig partner volt a munkában. A játékvezetők szokás szerint korrekten vezették a mérkőzést. Molnár Judit (HTE): -Ezt a mérkőzést már a buszban megnyertük, edzőnk gyújtóbeszédet tartott mintegy 50 percben, s alaposan feltüzelve léptünk pályára. Egészségügyi problémáim szerencsére megszűntek, igyekeztem mindent megtenni, hogy valahogy megháláljam a vezetőink végtelen türelmét, amit a sérülésem alatt tanúsítottak irányomban. Egyre jobban összeállunk, öröm ebben a csapatban futsalozni. Jávor István (Airnergy):Nem volt optimális a helyzetünk a mérkőzés előtt, hiszen nem a mérkőzés súlyának megfelelően tudtunk kiállni. Ám ez a meccs álljon példaként játékosaim előtt, hogy soha ne adják fel (pláne ne előre), mert bizony a hitetlenségünk végett hagytunk pontokat ellenfelünk otthonában...   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szekszárdi UFC – Rába ETO 4-6 (1-4) Szekszárd, Városi Sport és Szabadidőközpont, 100 néző Játékvezetők: Farkas Katalin – Túri Tamás – Minda Gábor  Szekszárd: Blesz Nikoletta – Horváth Katalin, Mausz Renáta, Schlotthauer Renáta, Kosztyi Kata Csere: Klézli Szandra, Szabó Vivien Megbízott edző: Horváth György Rába ETO: Bocsárdi Eszter – Szórádi Nikolett, Jakab Réka, Vígh Renáta, Jakab Petra Csere: András Franciska, Csuti Melinda Edző: Lódi Tamás Gólszerző: Horváth Katalin (3), Csuti Melinda (öngól) illetve Jakab Réka (4), Csuti Melinda, Szórádi Nikolett A Tolna elleni otthoni vereség után Drucskó Zoltán klubelnök Lódi Tamást nevezte ki vezetőedzőnek, akinek munkáját Molnár Attila segítette Szekszárdon, így a korábbi edzőnek sem kellett távoznia. Az ETO kezdte aktívabban a mérkőzést, jöttek is a szebbnél szebb akciók, azonban a hazai kapuvédő Blesz Nikoletta pazarul védett az első játékrész első tíz percében. Ahogy az lenni szokott a rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát, s meglepetésre a 8. percben vezetést szerzett a Szekszárd. Egy gyors kontrát követően Horváth Katalin játszotta magát tisztára és a jobb szélről kapura lőtt, a labda Bocsárdit érintve jutott a győri kapuba (1-0). Ez volt a hazaiak első kapura lövése, amiből gólt is szereztek! Az ETO fölénye megmaradt, majd Jakab Réka egalizált a 12. percben, amikor gyors támadást követően Szórádi Nikolett tálalt az ETO klubikonja elé, aki a kivetődő Blesz mellett egyből a hálóba lőtt (1-1). Két perccel később ismét Jakab Réka villant (1-2), majd a lendületben maradt ETO kettőre növelte előnyét, amikor bal oldalról Csuti Melinda bombázott a szekszárdi hálóőr kapujának jobb felső sarkába (1-3). A 17. percben Jakab Réka triplázott, amikor Vígh Renáta visszapasszát nagy erővel küldte a bal felsőbe (1-4). A második játékrészben szerzett Szórádi Nikolett góllal már négyel mentek a vendégek, de a hazaiak nagyot küzdöttek, volt bennük tartás, s végül sikerült a második félidőt megnyerniük 3-2-re, így tisztességesen helytálltak a bajnoki címre esélyes ellenfelükkel szemben.  Jól sikerült tehát Lódi Tamás bemutatkozása a női NB I-ben, sok sikert kívánunk neki az edzői pályán is. Hozzáértése és sportág iránti alázata vitathatatlan, fel lehet rá nézni és biztosan sok mindent át tudni abból a tudásból amit játékospályafutása során felhalmozott. Horváth György (Szekszárd): - A mérkőzésen tartalékos csapattal álltunk ki, továbbá nehezítette a dolgunkat, hogy többen betegség miatt nem százszázalékos állapotban vállalták a játékot. Ennek ellenére hatalmas akarással egy szoros eredményt sikerült elérni egy nagyon jól játszó ETO ellen. Maximális dicséret illeti a lányokat. Gratulálunk a győri csapatnak! Lódi Tamás: - Tipikusan olyan mérkőzés volt, ahol csak a győzelem volt elfogadható számunkra. Nagyon sokat kell még dolgoznunk a jövőben, ha el akarjuk érni kitűzött céljainkat. Tabella itt