Húsz másodperc hiányzott az újabb csömöri győzelemhez
2020.03.07 | 12:21
Húsz másodperc hiányzott az újabb csömöri győzelemhez Végig óriási küzdelem zajlott az RFC Csömör és a Debreceni EAC között a futsal NB I alsóházi rájátszásának első csömöri mérkőzésén. A Tigrisek kétszer is vezettek, de a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor 20 másodperccel a mérkőzés vége előtt. A mérkőzés előzményéhez tartozik, hogy az alsó-házi rájátszást a Csömör egy 6-2-es veszprémi győzelemmel kezdte, míg a DEAC szabadnapos volt. Ám az igazi szenzáció a DEAC három külföldi igazolása volt, amely jelentősen növelik súlyukat a bajnokságban. Veszélyes csömöri lövésekkel kezdődött a futsal NB I alsóházi rájátszásának első csömöri találkozója. A Debreceni EAC stílusa nem szokott feküdni a Tigriseknek, de ezúttal érezhetően kiemelt koncentrációval dolgoztak a pályán a sárgamezes játékosok, hiszen minden pontnak extra jelentősége van. A nemrégiben visszatért Husz Attilát az első félidőben súlyosnak tűnő bokasérülése után kísérték le a pályáról a társak, neki mielőbbi jobbulást kívánunk. A 19. percben Varga rutinos és technikailag tökéletesen kivitelezett rövid felső sarkos lövésével szerezte meg a vezetést a Jenei-gárda, így előnnyel mehettek a szünetre a csömöriek. A fordulás után Józsa peches öngólja után Nehéz okos pöccintése révén kerültek újra előnybe a hazaiak, akik igyekeztek kivédekezni a hajrát, Varsányinak azonban több bravúrt is be kellett mutatnia a hazai előny megtartása érdekében, 20 másodperccel a vége előtt azonban ő is tehetetlen volt, így a debreceniek döntetlenre mentették a találkozót.

img_7861 RFC Csömör – Debreceni EAC 2–2 (1–0) Csömöri Sportcsarnok Vezette: Tamási P – Juhász D – Imrő J. RFC Csömör: Varsányi – Nehéz, Milavecz, Husz, Józsa Csere: Oswald, Horváth N, Horváth Sz, Érsek, Schrancz, Varga Cs, Víz, Nagy R, Fischer Edző: Jenei Ottó

DEAC: Krajcsi – Tóth A., Kántor, Szabó L., Varga. Csere: Dobi, Szentes-Bíró, Pereira, Rácz, Esztergomi, Alves, Navarro, Berecz, Békési Edző: Elek Gergő Gólszerzők: Varga (19.), Nehéz (29.) ill. Józsa (22. - öngól), Kántor (40.) 66385879_2483620268344369_5164618510386593792_nJenei Ottó: - Lüktető, jó iramú mérkőzés volt. Lezárhattuk volna a meccset a második félidőben egy gólos vezetésnél, de nem tettük meg, aztán a vége előtt nem sokkal kiegyenlítettek. Ha a bekapott gólokat nézzük, a szerencse ma egy kicsit az ellenfelet segítette, de ilyen a futsal, mindig annyit ad amennyit érdemelsz. A héten szereztünk négy pontot, amely irányt mutat, hogy jó úton járunk, de nem engedi meg, hogy elbízzuk magunkat. Tudjuk mik azok az elemek, amikben fejlődnünk kell, dolgozunk tovább a célunkért. Elek GergőElek Gergő: – A mérkőzés folyamán a mezőnyben kiegyenlített küzdelem folyt, a labdabirtoklás körülbelül ötven-ötven százalék volt. Bemutatkoztak az új igazolások, három légiós, és ők alkottak egy sort Szentes Bíróval kiegészülve, illetve a régi játékosok egy másik sort. Véleményem szerint mindenki hozta azt, ami elvárható tőle. Érezhető volt a mérkőzés folyamán, hogy apróságok dönthetnek. Kétszer hátrányba kerültünk, ami két védekezési hibán múlott, egyből góllal büntetett az ellenfél. Egyik esetben sem tört meg ugyanakkor a csapat, mentünk tovább előre és kétszer is kiegyenlítettünk. Jól működött az öt a négy elleni játékunk, egyáltalán nem volt érezhető, hogy labdát veszíthetünk, viszont helyzeteket dolgoztunk ki belőle. Talán több veszélyes kapura lövésünk volt, mint a hazaiaknak, ennek ellenére, mivel kétszer is ők vezettek, nem érdemeltünk volna győzelmet, mint ahogy ők sem. Abszolút kiegyenlített mérkőzés volt. Szerintem nagyon fontos egy pontot szereztünk. A rájátszás elkezdődött, az eredményekből is látszik, hogy mindenki megerősítette a csapatát, óriási küzdelem lesz itt a bennmaradásért. Az idegenben szerzett minden egyes pont nagyon fontos, de ez csak akkor ér sokat, ha hazai pályán hozni tudjuk a meccseinket.