Hazai sikerek keleten és nyugaton
2018.09.24 | 10:27
Hazai sikerek keleten és nyugaton Három-három mérkőzést játszottak a hétvégén a női NB II két csoportjában. A találkozókon egy kivétellel begyűjtötték a három pontot a hazaiak.  Nyugati csoport   FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – PAFC 5-2 A Népligetbe látogatott a Piliscsaba, ahol mind a két fél abban bízott, hogy az első forduló után most is nyerni tud. A zöld-fehérek irányították a találkozót, az ő akaratuk érvényesült, de a vendégek veszélyes kontrákat vezettek. A Fradi több helyzetet alakított ki, de rendre kihagyta, így a második félidő közepéig nyílt volt az összecsapás. A hajrá előtt aztán a hazaiak gólra váltottak két lehetőséget is, amivel el is döntötték a három pont sorsát. A fővárosiak nem játszottak jól az előző fordulóhoz képest, de így sem forgott veszélyben a győzelmük, a remekül küzdő Piliscsaba ellen.   ELTE-BEAC – ATOMERŐMŰ SE 4-1 Az ELTE kikapott az első játéknapon, így javítani szeretett volna az Atomerőmű ellen, akik számára most kezdődött el a bajnokság. Az esélyek az egyetemisták mellett szóltak, és nem is hibáztak. Az első félidőben két gólos előnyre tettek szert, amit a folytatásban növelni is tudtak, így könnyedén nyertek,   KRSE LUDOVIKA – VIADUKT SE BIATORBÁGY 3-2 A KRSE fölényesen nyert az első fordulóban, míg a Viadukt nagyobb vereségbe szaladt bele, így szinte mindenki fölényes hazai sikerre számított, de a vendégek megmutatták, hogy a múlt heti rossz rajt csak pillanatnyi kisiklás volt. Ferencziék remekül játszottak, és némi meglepetésre a második félidő elején vezettek, amit úgy tűnt meg tudnak őrizni a találkozó végig, de aztán nem így történt. A vendéglátók nagy nyomás alatt tartották a Biatorbágyot, ami az utolsó előtti percben góllá érett. A Rendőrök az egyenlítést követően nem elégedtek meg az egy ponttal, és tovább rohamoztak, és az utolsó pillanatokban megszerezték a győztes gólt is.  3ee10370-580b-4030-b2ed-d9988bbf99fb       78d1c000-28ca-49a7-8b51-d24d123c86cc Keleti csoport   RUBEOLA FC CSÖMÖR – BÉKÉSCSABAI WANTED SC 7-2 A Csömör úgy tűnt, hamar eldönti a találkozót, mivel néhány perc után 3-0-ra vezettek, de a vendég békéscsabaiak nem adták fel, és feljöttek egy gólra. Ezzel aztán el is lőtték minden puskaporukat. A második félidőre elfáradtak, köszönhetően a rövid kispadjuknak, könnyed győzelmet aratott a Rubeola.   SZOLNOK FANATIC SE – NYÍRSÉG NSC 5-5 A Szolnok – Nyírség összecsapáson felváltva potyogtak a gólok, nehéz volt megjósolni, kié lesz a három pont. A fordulás után úgy tűnt, a hazaiak örülhetnek a végén, hiszen kétszer is megszerezték a vezetést, de mindannyiszor jött a vendég válasz. A vége igazságos döntetlen. A találkozó hőse a nyírségi Kovács Kinga volt, hiszen mind az öt vendégtalálat az ő nevéhez fűződött.     MVFC BERETTYÓÚJFALU – EGER SE 7-1 A forduló zárómeccse elég egyoldalúra sikerült. A Mezei-Vill fogadta az Eger együttesét, ahol a vendégek csak szünetig tudták tartani a lépést. Ekkor még csak egy gólos hátrányba voltak az egriek, de szünet után beindultak Trencsényi lányai, és végül fölényes győzelmet arattak.