Háromgólos győzelem a norvégok ellen
2022.03.04 | 20:00

Novemberben játszotta a magyar válogatott a legutolsó meccsét a bosnyákok ellen, és azóta a covid miatt sajnos elmaradtak a tervezett programok, így a Visegrádi Négyek torna is, valamint a Málta elleni kettős hazai mérkőzések is.

Öröm az ürömben, hogy a csapat ott folytatta, ahol azt novemberben abbahagyta, azaz ismét három gólos győzelmet aratott, mint a bosnyákok ellen, ezúttal azonban gólt sem kaptunk.

Nehezen vettük fel a játék ritmusát az első percekben, és bizony Turzó mesternek már az ötödik percben időt kellett kérnie, hogy rendezzük a sorokat. Nem volt különösebb veszély a norvégok játékában, de nem kontrolláltuk úgy a játékot, ahogy azt szerettük volna. És ki más nyugtatta volna meg a csapatot a fontos első góllal, mint Dróth Zoli a 13. percben, 1-0. Ezután hiába próbálkoztunk többet, mint az északiak, komoly helyzetekig nemigen jutottunk el.
A második félidőben is Dróth lefordulásai, bombái jelentettek főleg veszélyt, és egy ilyet követő, kapusról kijövő labdát vágott a hálóba az érkező Nagy Imre a 27. percben, 2-0. A mérkőzés eldőlni látszott, de a végig agilisan játszó Tatai egy oldalberúgást követően lefordult védőjéről és a rövid felsőbe bombázott a 32. percben, 3-0.

A norvégok próbáltak sebességet váltani, de a mieink sok mozgásuknak köszönhetően gyakran percekig járatták, jegelték a labdát. A meccs végén a norvégok 5-4 elleni játéka sem okozott veszélyt számunkra, és csak a lefújás előtt 4 másodperccel tudtak kapura lőni belőle.

A csapat nem játszott kiemelkedő formában a torna első mérkőzésén, de a hosszú szünet után ez nem is volt elvárás velük szemben. A győzelmet magabiztos, meggyőző játékkal hozták, és várjuk a további jó folytatást a következő San Marino elli mérkőzésen is, melyt vasárnap 12 órakor játszanak majd.

Góllövők: Dróth 13', Nagy I. 27', Tatai 32'

Turzó József: - Picit az elején érződött a hosszú kihagyás rajtunk. De azt gondolom, ahogy haladt előre az idő egyre magabiztosabban játszottunk. Persze sebességben vissza kell nyernünk a formánkat, de azért volt fontos ez a pár nap együtt. És nemzetközi szinten minden kapott gól nélküli mérkőzés nagy fegyvertény.

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15