Harminc percig bírta a Kecskemét
2020.02.18 | 14:56
Az alapszakasz utolsó fordulójában az utóbbi időben jó formában lévő közvetlen rivális Veszprémet fogadta az SG Kecskemét Futsal együttese. A találkozó végig nyílt volt, a végén pedig a hosszabb paddal bíró vendégek örülhettek a győzelemnek, így a kecskemétiek az utolsó helyről várhatják a szerdai sorsolást az alsóházi rájátszásra. Alaposan bekezdtek a csapatok, mindkét oldalon bravúrokat kellett bemutatni a hálóőröknek. A harmadik percben azonban egy kontrát követően nem sikerült felszabadítania a hazai védelemnek, Boromisza lövésébe pedig csak belekapni tudott Tombácz, 0-1. Hosszú gólcsend következett, a félidő hajrájában pedig Koós Károly kért időt, és ez rendezte is a sorokat, nem sokkal később Rutai centerezése talált utat a veszprémi kapuba a 18. percben, 1-1. Eztán egy pontrúgást követően Sallaira jött ki a figura, ám a kapufáról kifelé vágódott a játékszer, így maradt a döntetlen a szünetre. Harcosan jött ki a folytatásra a Kecskemét, és több szép támadást is vezettek, szinte a kapujuk elé szegezték a vendégeket, de Tombácznak is résen kellett lennie. A nagy adok-kapokból végül a vendégek találtak egy gólt: Tatai lövése a lábak alatt csorgott be a 30. minutumban Tombácz kapujába, 1-2. Ezt követően érezhetően elfogyott erőben és lélekben is a hazai csapat, és a brazil légiós Caio Matheus is betalált a 33. percben, 1-3. Mindent megtett a szépítésért a Koós-alakulat, de a tízméteres is kimaradt, így maradt a kétgólos különbség. Győzelmével megőrizte nyolcadik helyét a Veszprém, amely így két pontot visz magával az alsóházba. Azt megelőzően azonban még a Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében vár feladat Tataiékra, akik szombaton (15.30) a házigazda Szombathellyel csapnak össze az első elődöntőben. DSC_5405Koós Károly értékelése: A mai mérkőzésen sokat tettünk azért, hogy egy jó mérkőzést vívjunk. A Veszprém felszálló ágban van, légiósokkal egészültek ki, rutinos játékosok alkotják a keretüket. Ezt 30 percig tudtuk ellensúlyozni, eztán jött a holtpont, amiből nem jöttünk ki jól. Rossz döntéseket hoztunk a kapu előtt. Ami ott előny, az itt hátrány, visszakontrából gólt kaptunk. Az egészet nézve azt kell mondanom, ha kiegészülünk az idegenlégiósainkkal, akkor akár a rájátszásban a Veszprémet is le tudjuk győzni. Fontos lesz, hogy jól kapjuk el a rajtot majd az alsóházi play-offban, és abban is bízom, hogy hazai közönség előtt kezdhetünk majd. Köszönjük a szurkolóknak a mai biztatást is, sokat segítettek nekünk a lelátóról! Futsal NB I, alapszakasz, 18. (utolsó) forduló: Kecskemét–1. FC Veszprém 1-3 (1-1) Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Vezette: Borbás - Ibriksz - Janitz Kecskemét: Tombácz – Csamangó, Móra, Rutai, Dobosi. Csere: Csővári (kapus), Kovács J., Molnár Récsei, Sallai. Edző: Koós Károly. Veszprém: Spandler – Tatai, Gyurcsányi, Boromisza D., Miloszavljevics. Csere: Schmidmajer (kapus), Miklós, Tar, Papp, Varga, Bognár, Bencsik Á., Bencsik R., Caio Matheus. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerzők: Rutai (18.), ill. Boromisza (3.), Tatai (30.), Caio Matheus (33.). A 2019/2020 évi bajnokság alapszakaszának végeredménye