Futsal Hungary
Hírek
2026.05.18. Női bajnokságok Olvasási idő: 1 perc
Harc az NB I-ért: hiába nyert a Salgótarján, nem dőlhet hátra

Harc az NB I-ért: hiába nyert a Salgótarján, nem dőlhet hátra

Vasárnap megrendezték az NB II-es döntő első meccsét, a Nyugati csoport bajnoka, az Astra Tökölön fogadta a Keleti csoportban élen záró Salgótarjánt.

ASTRA HFC-SALGÓTARJÁNI VSE 1-2 (1-1)
Tököl, Játékvezetők: Kéri, Kovács P. Pál

Astra: Halla – Pap, Marek, Csuhai, Szabóné.Megyes
Cserék: Hári, Kövy, Hagymási, Fésüs, Rojtos
Vezetőedző: Dombó János

Salgótarján: Cseh-Rusz – Bede, Budveszel, Gál, Tóth
Cserék: Mészáros Zs. – Bujtár-Bokor, Miklós-Baksa, Fekete, Mészáros D., Kerekes, Csikós

Sárga lap: Mészáros D. (30′)

Gólszerzők: Csuhai (3′) illetve Bede (10′). Mészáros D. (35′)

Előzetesünkben az Astra edzője, Dombó János és a Salgótarján játékosa, Bede Anna is arról beszélt, hogy nagy küzdelemre számít. Az első meccs után ki lehet jelenteni, hogy nem tévedtek.

Az első félidő két gólt hozott: a harmadik percben Csuhai Vivien vette be a vendégek kapuját, majd a tizedik minutumban egy pontrúgást követően Bede Anna egalizált, így a szünetben 1-1-re álltak a felek.

A második játékrészben a hazaiak több nagy helyzetet is kidolgoztak, ám a vezetést így sem tudták megszerezni. Az elpuskázott lehetőségekért pedig nagy árat fizetett az Astra, mivel a 35. percben Mészáros Dorina betalált, ezzel pedig a Salgótarján győzött 2-1-re.

A minimális különbség miatt izgalmasnak ígérkezik a visszavágó is, ami pénteken 20.15-kor kezdődik Salgótarjánban.