Győztek az esélyesek a női élvonalban
2015.10.05 | 08:17

Női NB I, 4. forduló Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Rába ETO 4-2 (2-0) Kiskunfélegyházi Kész Aréna Játékvezető: Kaszala Mihály – Andrásy Balázs – Márkus András Astra: Varga Luca – Szabó Boglárka, Gál Tímea, Dominika Dikanová, Godvár Katalin Csere: Zimányi Kovács Anikó, Staar Gabriella, Király Bianka, Szabó Ildikó Edző: Dombó János  ETO: Bocsárdi Eszter – Jakab Réka, Szórádi Nikolett, Vígh Renáta, Csuti Melinda Csere: András Franciska, Németh Loretta, Süle Dóra, Öreg Cintia Mónika, Amanda Sister, Mészár Krisztina Edző: Molnár Attila Gólszerző: Dominika Dikanová (2), Szabó Boglárka, Godvár Katalin Közel volt a meglepetés a rangadón. Három gólos hátrányból jött vissza a Győr az Astra otthonában, de végül az utolsó percben Godvár eldöntötte a három pont sorsát. A győri futsalos nők nem vallottak szégyent a bajnok Astra otthonában, bizony volt a mérkőzésnek olyan szakasza a rangadó hajrájában, amikor megvolt a lendület az három gólos hátrány kiegyenlítéséhez, de akár kis szerencsével a győzelem megszerzésére is. Ha visszaemlékezünk a kiskunfélegyházi vendégszereplésekre, azok legtöbbször katasztrofálisra végződtek győri szempontból és sokan a tegnapi 4-2-es Astra győzelemmel boldogan kiegyeztek volna. Azonban mint minden más a női futsal megítélése és a csapatok erőszínvonala is változik. Ez nincs másképpen a rangadó mindkét szereplőjénél sem, az ASTRA ebben a szezonban megérzi a nyáron távozók hiányát, valamint az ETO-nál is új csapat épül, csak hírmondónak maradtak a legjobbak az ezüst és bronzérmes társulatból, kiegészülve a nagypályás fiatalokkal. Ezért volt érdekes és egyben felemelő érzés a két csapat összecsapása, amit mindkét tábor kíváncsian várt. Az Astra a rendkívül gyér számban megjelent hazai közönség előtt csak Szabó Boglárka szabadrúgásgólja után kapott lendületet (1-0), addig enyhe hazai nyomást tapasztalhattunk, attól kezdve viszont a félidő hajrájára komoly bajban volt az ETO hátsó alakulat, csak Bocsárdi Eszter bravúros védései tartották az eredményt, a győri kapus válogatott formában védett ezen a mérkőzésen. Ugyanezt elmondható Varga Lucáról is, az ASTRA hálóőre, amikor kellett tökéletesen oldotta meg feladatát, de neki jóval kevesebb dolga volt, mint kollégájának. Gyorsan összegyűlt az ETO 5 faultja, és a félidő hajrájában 10 m-est lőhetett az ASTRA, azonban Bocsárdi Eszter kivédte Gál bal sarokba tartó lövését! A félidő hajrájában a hazai fölény végül góllá érett, egy labdaeladást követően Dikanová Dominika kettőre növelte az ASTRA előnyét kihasználva a Győr óriási védelmi hibáját (2-0). A szünet után egy harciasabb győri csapat lépett pályára, mégis tovább növelte egy sakk-matt helyzet után az ASTRA az előnyét a 22. percben (3-0). Dikanová duplája rosszat sejtetett, de a szünetben beállt Mészár Krisztina biztosan őrizte innentől kezdve a vendégek kapuját, igaz az Astra sem nagyon erőltette a támadásokat, valamint feljavult a Győr védekezése a második félidőben. A második 20 percben kifejezetten minőségi futsalt láthattunk, rangadóhoz méltó játék alakult ki, kiegyenlítődött a KÉSZ Arénában a felek összecsapása. Nagy taktikai harc folyt a két sikeredző Dombó János és Molnár Attila között, úgy éreztük, mintha nem is vezetett volna az Astra három góllal. A mérkőzés hajrájára aztán nagyot változott a játék képe, egy percen belül visszajött a meccsbe az ETO. Öreg Cintia és Németh Loretta alaposan megkeverte az Astra játékosait a 35. percben és gyors kontrákkal kihasználta az emberelőnyös szituációkat (3-1, 3-2). Az izgalmakat az is tetőzte, hogy a hazaiak összegyűjtötték az ötödik faultjukat, az ETO lendületbe jött, bizony levegőben volt a vendég egyenlítés is, azonban Varga Luca pazarul védte a Győr lövéseit. Az Astra aztán összeszedte magát az utolsó percre, kifogástalan 40. percet produkált. Harminc másodperccel a vége előtt Godvár Katalin aztán végleg eldöntötte a három pont sorsát. Valóban megérdemelték a győzelmet a hazaiak, mivel a mérkőzést tekintve több lehetőségük volt a gólszerzésre és többet is birtokolták a labdát, de az eredmény nem tükrözte a játék képét, sokkal kiegyenlítettebb volt a rangadó, dacára a három gólos Astra előnynek. Az ETO-t is dicséret illeti, mivel nem omlottak össze a három gólos hátránytól, becsülettel küzdöttek az utolsó másodpercig az ASTRA otthonában. Játékuk komoly fejlődést mutatott az Univerzum elleni fiaskó óta, megmutatták igenis van mire alapozni és van honnét folytatni a munkát a jövőben.  Molnár Attila (ETO vezetőedzője): Ezen a mérkőzésen számomra az volt a legfontosabb, hogy ne térjünk le a megkezdett útról, és ne kövessünk el olyan hibákat, mint az Univerzum elleni mérkőzésen. Tapasztaltam fejlődést, de most is azt kell mondanom, hogy sok munka vár még Ránk, hogy olyan színvonalon és tudással játszunk, ami feljogosít bennünket komolyabb célok elérésére. Szép lassan összeáll majd az ideális felállás, és ha ötvözni tudjuk a rutint, és a fiataljaink zsenialitását, nem lesz könnyű dolga ellenünk senkinek. Jó kis meccset vívtunk, de a végén engem vitt el a hév, rosszul döntöttem, ennek az eredménye lett a negyedik gól. Többször váltottunk taktikát a mérkőzés közben, ez a végére bevált, és ha egy kicsit jobban koncentrálunk egy pontot megszerezhettünk volna. Mindkét kapusunk nagyon jól védett, maximálisan elégedett vagyok a teljesítményükkel. Az előző idényben Vigh Reni lőtte szinte az összes gólunkat, most bárki képes betalálni, és ez nagyon jó előjel a jövőre nézve. Jó kis csapatunk lesz, és nem kell sokat várnunk arra, hogy ezt ellenfeleink is megtapasztalják. Dombó János (Astra): Végig kézben tartottuk a játék irányítását, egy rövid kihagyás kivételével, amikor két gólt is szerzett az ETO. Az történt a pályán, amit elterveztünk. Sok helyzet volt mindkét oldalon, reális, igazságos eredmény született. Megvan az első győzelmünk, az új játékosok kezdenek beépülni. Jó úton haladunk, egyáltalán nem vagyok elégedetlen. Varga Luca remekül védett, élt a lehetőséggel. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szekszárdi UFC – DVTK-Vénusz 1-4 (1-2) Szekszárdi Városi Sport és Szabadidőközpont Játékvezető: Ibriksz Máté – Kovács Róbert – Nagy II. László  Szekszárd: Blesz Nikoletta – Klézli Szandra, Horváth Katalin, Mausz Renáta, Schlotthauer Renáta Csere: Kosztyi Kata, Soós Petra, Lovász Viktória, Bogárdi Mónika Edző: Micskó Márk DVTK: Németh Diána – Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Boros Kinga, Bernáth Csilla Csere: Szőke Zsuzsanna, Rondzik Júlia, Almási Ildikó, Lipták Aida, Bukovszki Mónika, Kresák Katalin, Kovács Aliz Edző: Thür Antal Gólszerző: Horváth Katalin illetve Rondzik Júlia (2), Boros Kinga, Miliczki Noémi Nem indult jól a Vénusznak a hétvége, mível Kovács Aliz hétközi sérülése miatt nem tudta vállalni a játékot. Egy elkerülhető góllal a hazai csapat szerzett vezetést Horváth Katalin révén a 14. percben, ám nem tartott sokáig a szekszárdiak öröme, hiszen még az első játékrészben Rondzik Júlia egalizált, Boros Kinga pedig már a DVTK-t juttatta előnyhöz. Bár mindent megpróbált az egyenlítést érdekében a házigazda, csak helyzetekig jutott, de Rondzik Júlia második találata egyértelműsítette, hogy ezúttal sem fognak pontot szerezni. Miliczki Noémi gólja végképp megpecsételte a Micskó-tanítványok sorsát, így a nagyobb játékerőt képviselő vendég együttes értékes három ponttal gazdagodott. Micskó Márk (Szekszárd): A mostani mérkőzés is bebizonyította, hogy ennyi helyzetet nem lehet kihagyni büntetlenül! Az a csapat győzött, amelyik jobban használta ki a helyzeteit! Közhelynek tűnhet, amit mondok, de ez az igazság! Két mérkőzésre való helyzetet puskáztunk el! Tolnán két perc alatt romboltuk le azt, amit majdnem egy félidő alatt felépítettünk, a Miskolc ellen pedig egy perc alatt! Figyelmetlenség, amit ebben az osztályban már góllal büntetnek az ellenfelek! Nagyon várom már azt a pillanatot, amikor végre a legerősebb összeállításunkba léphetünk pályára, hiszen az első két fordulóban két meghatározó játékosom hiányzott, ma pedig három! Az NB1 legkisebb játékosállományával rendelkezünk, látni kell, hogy ennyi hiányzót nagyon nehezen bír el a csapatom, de a lányaim így is minden dicséretet megérdemelnek, hiszen egy nagyon erős és masszív Miskolccal találkoztak és nehezítették meg nem kicsit a dolgukat! Nem csüggedünk, megyünk tovább! Köszönjük szurkolóink biztatását, de egy kis türelmet kérünk még tőlük és jönni fognak a győzelmek is! Thür Antal (DVTK): Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, s végül ha nehezen is, de megérdemelten nyertünk.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ReklámPress-Skorpió – Univerzum-Airnergy 2-4 (0-0) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezető: Deme Rajmund – Kozma Zoltán – Kéri I. Zoltán  Skorpió: Cseh-Rusz Bianka – Gál Veronika Szandra, Tóth Friderika, Bede Anett, Balya Dorottya Csere: Terdik Tamara, Bokor Berill, Radvánszkyné Bárnai Mónika, Mészáros Zsófia Ilona, Ferencz Flóra Franciska, Rusz Boglárka Edző: Tóth Zsolt Univerzum: Deczki Vanda Kinga – Ganczer Hajnalka, Szalkai Kitti, Urbán Anett, Bereczki Orsolya Csere: Bagdi Csilla, Molnár-Sáska Ildikó Edző: Jávor István  Gólszerző: Bede Anett, Ferencz Flóra Franciska illetve Szalkai Kitti, Bagdi Csilla, Urbán Anett, Bereczki Orsolya A remek helyzetkihasználásának és Deczki Vanda parádés védéseinek köszönhetően nyert Salgótarjánban az Univerzum-Airnergy és átvette a vezetés a tabellán. Szó nem volt sziporkázó játékról, helyzete is több volt a Skorpiónak az első játékrészben, de mivel ezek kimaradtak vérszemet kaptak a vendégek és Szalkai Kitti jóvoltából a vezetést is megszerezték. Az egyenlítési kísérleteket Deczki Vanda hatástalanította. Vele ellentétben „kolléganője” Cseh Rusz Bianka nem tudta hárítani Bagdi Csilla és Urbán Anett próbálkozását. 0-3-ról már nem tudtak visszakapaszkodni Bede Anették, csak a szépítés jött össze nekik, így vállalható vereséggel hagyták el a játékteret. Pedig több volt számukra ebben a meccsben.. Tóth Zsolt (Skorpió): - Jól kezdtük a mérkőzést, kapujukhoz szögeztük ellenfelünket, de a kapusuk mindent védett. A második félidőben ahogy azt vártuk feljebb tolták védekezésüket és öt lövésből négy gólt szerezve elvitték a három pontot. A vereség ellenére pozitívan gondolkodom csapatunk jövőjét illetően, hiszen még a legjobbakkal is felvettük a versenyt. Büszke vagyok játékosainkra! Jávor István (Univerzum): Amiért jöttünk azt megszereztük. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Brand Mission Tolna-Mözs – Hajdúböszörményi TE 3-2 (1-0) Tolna, Városi Sportcsarnok Játékvezető: Farkas Katalin – Fülöp István Zoltán – Vincze Balázs Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Buchmüller Petra, Varga Adél, Megyes Ágnes Csere: Maláti Dalma, Maláti Gréta, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Orbán Rebeka, Bozsik Nikolett, Ősz Csenge, Folk Zsuzsanna Edző: Frank Tamás HTE: Torma Lilla – Halászi Kinga, Tóth Barbara, Szekér Anita, Fogl Katalin Csere: Sándor Zita, Benkő Mónika, Vesszős Mercédesz, Hegyi Szilvia, Bernhardt Bernadett Edző: Simonyi András A HTE az előző két idénytől eltérően a mostani idényben hetente 2-3 edzést tart és ennek jótékony hatása ezen a mérkőzésen is meglátszott. A Tolnához hasonlóan igen taktikus futsallal rukkoltak elő, védekezésük cseppet sem tetszett a mezőnyfölényben játszó hazaiaknak. Nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, mindkét alakulat a biztonságra helyezte a fő hangsúlyt. A végig kiemelkedően játszó Tóth Barbara figyelme egyetlen pillanatra hagyott ki és Folk Zsuzsanna nem hibázta el a felkínált lehetőséget és a 15. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak,. Szünet után a népszerű Bari jóvátette hibáját és Halászi Kinga zseniális átadását közelről bepofozta a labdát. (1-1) Kiegyenlítetté vált a játék a szünet után, de az újabb gólra egészen a 36. percig kellett várni, amikor egy sarokrúgást követően Buchmüller Petra átlövés-góljával újra a Tolnánál volt az előny. A HTE mindent megpróbált az egyenlítésért, de egy gyors kontratámadás után Varga Adél mindent eldöntött. A vendégeket dicséri, hogy egy pillanatra nem adta fel a küzdelmet, aminek jutalma az lett, hogy Halászi Kinga kisbüntetőből a lefújás előtt 5 másodperccel szépített, de az egyenlítésre már nem maradt idő. Első félidei jobb játékával a Tolna rászólgált a győzelemre. FB_IMG_1443987518933 Frank Tamás (Tolna): Úgy érzem, hogy a mérkőzés összképe alapján megérdemelt győzelmet arattunk, annak ellenére is, hogy fölényünk többnyire meddő volt. Bár bajnokesélyesnek emlegetnek minket, mi tudjuk a reális helyünket és dolgozunk szerényen tovább. Simonyi András (HTE): Gratulálok a Tolna megérdemelt sikeréhez. Nyolc meghatározó játékosunk távollétében is helytálltunk a jelenlegi legjobb formában lévő női futsalcsapat otthonában. Örülök, hogy az edzésen tanultakból a védekezést illetően sok mindent visszaadtak futsalosaink ami bíztató a jövőre nézve. Volt stílusunk és tartás is a csapatban, sajnos a támadójátékunk még akadozik, de hamarosan azzal sem lesz gond. Hálás köszönet szurkolóinknak a kitartó buzdításért. A vereségünk ellenére kiemelném a játékvezetők teljesítményét, akik határozottan, hiba nélkül tették a dolgukat ezen a sportszerű összecsapáson. A Tolna kapusának, Ősz Csengének gyors felépülést kívánok!