Győzött, és ötödik helyen végzett a DEAC az alapszakaszban
2016.02.28 | 20:14
Győzött, és ötödik helyen végzett a DEAC az alapszakaszban A DVTK ellen aratott magabiztos sikerével ötödik helyen végzett az alapszakaszban a DEAC, így Radics Ágiék messze felülmúlták a velük szemben támasztott elvárásokat. A DVTK visszacsúszott a hetedik helyre, de ha behúzzák a Skorpió elleni meccsüket, akkor a borsodiak még előreléphetnek a tabellán.   Női NB I, 17. forduló DEAC - DVTK-Vénusz 8-4 (4-3) Debreceni Egyetemi Sportaréna, 100 néző DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Kota Gabriella, Horváth Viktória Csere: Balla Anikó, Erdős Edina, Horváth Renáta Edző: Sólyom Attila DVTK: Almási Ildikó - Boros Kinga, Váradi Cintia, Kovács Aliz, Miliczki Noémi Csere: Rondzik Júlia, Szőke Zsuzsanna, Kresák Katalin, Lengyel Gabriella Edző: Thür Antal Gólszerző: Radics Ágnes Mariann (2), Dancs Rebeka, Kota Gabriella, Horváth Renáta, Horváth Viktória, Balla Anikó, Kósa Viktória Zsuzsa illetve Kresák Katalin, Miliczki Noémi, Szőke Zsuzsanna, Boros Kinga A többek között Bernáth Csillát nélkülöző DVTK-Vénusz hiába vezetett 2-0-ra, majd 3-1-re a DEAC otthonában nem tudta kihasználni lélektani előnyét, s pont nélkül maradt. A mérkőzés elején nagyon rosszul védekezett a házigazda s ezt kihasználta a Vénusz, de ezt követően rendezték soraikat Radics Ágiék, s már a szünetben átvették a vezetést.(4-3) Csapatként alkottak ezúttal is nagyot a hajdúságiak, akik nem estek hátrányban sem pánikba és szívós, csupa szív játékoknak köszönhetően a második félidőt is uralták, s még a DVTK vészkapus játékára is felkészültek, s gólokat szereztek belőle. Mint nyilatkozatában Sólyom Attila is kiemelte a 8 hazai találatot hét játékos szerezte, ami nem mindennapi teljesítmény. S ha ehhez még hozzátesszük, hogy legjobbjuk Bokor Adrienn sem léphetett pályára még inkább respektálható a debreceniek produktuma. A DVTK hívek azzal vigasztalhatják magukat, hogy a rájátszásban még mindent jóvá tehetnek kedvenceik, így különösebb jelentősége nincs számukra az alapszakaszban elszenvedett vereségeiknek. Sólyom Attila (DEAC): - Egy tartalékos DVTK-t győztünk le végül is biztosan és ezzel megszereztük az alapszakasz 5. helyét.  Csapatom új arcáról mutatkozott be, a 8 gólunkat 7 játékos szerezte. Kétszer is kétgólos hátrányból kellett felállni, mert az elején kihagytuk a ziccereket és pontatlanul védekeztünk. Két üres kapus gól döntöttel végleg a mérkőzést, ami azért szorosabb volt, mint amit az eredmény sugall. Gratulálok a lányoknak, a tavaszi szezonban nagyszerűen játszottak. Most egy hónap szünet következik a számunkra, aztán elkezdődik az idei bajnokság. Thür Antal (DVTK): - Roppant gyenge játékvezetés mellett, gyenge és fegyelmezetlen játékkal csak pont nélkül térhettünk haza. Gólösszefoglaló: