Teljes forduló a női NB 1-ben
2015.02.01 | 17:51
Teljes forduló a női NB 1-ben Astra HFC – Hajdúböszörményi TE 3-1 (2-1) Kruj István Sportcsarnok, Budapest Játékvezetők: Dobó G – Filep Zs – Rácz K Astra HFC: Vincze A – Szabó B, Dikanová D, Megyes Á, Dombai Nagy Cserék: Kovács K, Gyöngyösi A, Király B, Szabó N, Zágor B, Pincze G, Kakuszi A Edző: Dombó János HTE: Torma L – Sándor Z, Benkő M, Sebestyén Gy, Nagy Á Cserék: Horváth E, Farkas É, Vadas N, Koch F, Jakab K, Bernhardt B Edző: Simonyi András Góllövők: Pincze G (17’), Dombai Nagy (19’, 24’), illetve: Sebestyén Gy (8’) Sárga lap: Szabó B A mérkőzés kiemelt jelentőséggel bírt a bajnoki cím kimenetele szempontjából. Ennek megfelelően mindkét fél minden diplomáciai képességét latba vetette, hogy minél erősebb, illetve ellenfele minél gyengébb összeállításban léphessen pályára. Kétségtelen, hogy egyik csapat sem a legerősebb játékoskerettel nevezett a rangadóra, de ebből a szempontból a vendégek álltak rosszabbul. Ettől függetlenül Sebestyén révén már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést. Az Astra azonban még az első félidő lefújása előtt megfordította az eredményt, amely a budai álmoskönyvek szerint sem jelent jót. Ráadásul a második félidő elején az öltözőben maradtak Nagy Ágiék, és máris kétgólos vezetésre tettek szert a hazaiak. Hiába rúghattak három tízméterest is a vendégek, ezen a napon már nem tudták bevenni a válogatott Vincze Anikó hálóját többször. Remek játékvezetés mellett az Astra nagyon fontos három pontot szerzett az üldöző Hajdúböszörmény ellen, amely döntő lehet a végelszámolásnál. Dombó János (Astra): Egy kiválóan összerakott és nagyszerű futballistákból álló bajnokaspiránst sikerült legyőznünk egy jó színvonalú, magas iramú találkozón. Azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk bár az első félidőben kicsit túlizgultuk a mérkőzést és rengeteget hibáztunk, de a második félidőben már "rendben" voltunk! Az egész csapat nevében szeretnék mielőbbi gyógyulást kívánni Sebestyén Györgyinek és persze Boldog Születésnapot is Vincze Anikónak és Zágor Bernadettnek is!
Simonyi András (HTE): Gratulálok az Astrának, akik megérdemelten tartották otthon a 3 bajnoki pontot, kitűnő játékvezetés mellett. Múlt héten Tolnán sajnos a feketeruhások játszották a főszerepet szerencsére ma nem így történt. Komolyan mondom, ilyen jól összedolgozó triót Hajdúböszörményben láttam utoljára.   De jár az elismerés játékosaimnak is, hiszen 10 meghatározó játékost nélkülözve végig pariban voltunk a női futsal egyeduralkodója ellen, ami önmagáért beszél. 3 kisbüntetőt hagytunk ki és rengeteg ziccert így némi hiányérzetem azért van, de kimondottan tetszett játékunk. Annyi kérésem azért lenne az öltönyös hivatalnokainkhoz, hogy a következő bajnokságot ne ők döntsék el, hanem bízzák azt a csapatokra. Nekik semlegesnek kellene maradniuk ugyanis.
  Árkád ETO - Brand Mission Tolna Mözs  7-5 (6-2) 2015.01.31. – Szombat 10:00 – Győr, Magvassy M. Sportcsarnok Játékvezetők: Czinder Imre, Csirke Rudolf, Pálfy Éva ETO: Bocsárdi E. – jakab R., Szórádi N., Vígh R., András F. Csere: Jakab P., Szücs A., Podova É., Oláh E. Vezetőedző: Molnár Attila Tolna: Ősz Cs. – Fábián R., Buchmüller P., Folk Zs., Varga A. Csere: Maláti D., Mausz R., Hodován E., Simon B., Szabó K., Orbán R., Baki E. Technikai vezető: Simon Ferenc Gólszerzők: Vígh R. (2’, 3’, 10’, 11’), Szórádi N. (8’, 18’), illetve Folk Zs. (14’), Varga A. (19’, 34’), Baki E. (26’), Hodován E. (38’) Felemás  félidők az ETO-Tolna női futsal derbin. Hatalmas és gólerős játékkal 4 gólos ETO előny az 1. félidőben, majd a lendületbe jött Tolna, két gólra közelített. Az ETO elfáradt, de hatalmas elszántsággal, megőrizte a két gólra soványodott előnyét a végén 5 a 4 elleni játékra váltó Tolna ellen. Vígh Renáta négyese!, Szórádi Nikolett duplája mellett Jakab Petra rendkívül fontos - 5 a 4 elleni - gólja végül győzelmet ért az ÁRKÁD ETO-nak. A Tolna nem tudott mit kezdeni a győri letámadással, és a villámgyors kontrákkal. A szünet után elfáradt a hazai csapat, magukra húzták a vendégeket, de mindent megpróbált a Tolna, az utolsó csepp energiájukig küzdő és harcoló győri nők végül kétgólos győzelmet szereztek és továbbra is tartják a harmadik helyüket a BME előtt. Molnár Attila: Az első félidőben egy gyönyörű várat építettünk, a szünet után foggal, körömmel megvédtük azt. Úgy gondolom, hogy a héten gyakoroltakat és megbeszéltek szerint tudtunk játszani, tökéletesen kontráztunk és az ellenfél kisebb hiányosságait is sikerült kihasználnunk. Ha a kapu előtt jobban koncentrálunk, akkor nem hat, hanem 8-10 góllal fordultunk volna a félidőben. A 2. félidőben magunkra húztuk az ellenfelet, ez rengeteg energiát vett el a lányoktól, ez főleg a védekezésünkben látszott és a Tolna letámadásával sem tudtunk mit kezdeni. Elfáradtunk, szerencsénk volt, hogy a rivális 5 a 4-et kezdett játszani, ami elleni védekezést jól tudjuk művelni és kevesebb energiánkat emésztette fel. Sőt azzal, hogy a hajrában be is tudtunk találni, azt jelentette, hogy jókora előnyünkből kettőt meg tudtunk tartani. Az első félidei teljesítményt és a 2. húsz percben nyújtott fantasztikus akaratot és nagyon komoly hozzáállást, akkor úgy gondolom, hogy a mai győzelmünk megérdemelten született. Gratulálok a Tolnának, nekik is köszönhető, hogy jó meccset játszottunk. Véleményem szerint a hatalmas utánpótlás bázisára támaszkodó egyesület a következő két év meghatározó csapata lesz.   Könnyed BME siker az egyetemi találkozón Ahogyan várható volt, a Csernai-tanítványok könnyedén vitték el a három pontot a Bogdánfy utcából. ELTE-BEAC - BME FC 0-7 (0-1) ELTE Sporttelep, 100 néző Játékvezetők: Kovács P., Grünvald, Kénoszt ELTE: Szabó A.- Juhász, Baksai, Tihanyi, Orbán Cserék: Móczik - Blayer, Malinovszky, Szabó K., Tatai, Pfundtner, Szabó É. Vezetőedző: Sajben Marcell BME: Winternitz Zs. - Szekér, Urbán, Ganczer, Molnár-Sáska Cserék: Hargas - Mádi, Winternitz K.,  Szalkai, Molnár Zs., Fábián Vezetőedző: Csernai Gábor Gólszerzők: Urbán (2), Molnár Zs. (2), Fábián, Szalkai, Blayer (öngól) Az egyetemi összecsapáson a sereghajtó fogadta a lendületben lévő BME-t, akik legutóbb bravúr győzelmet arattak Győrben, amivel elérhető közelségbe került számukra a dobogó. Mivel a vendéglátóknak mindössze egy pontjuk volt a találkozót megelőzően, nem volt kérdés a győztes kiléte. Ennek megfelelően kezdődött az összecsapás. A vendégek hamar megszerezték a vezetést, de a folytatásban nem érkezett újabb BME gól. Hiába a lehetőségek, a Csernai-tanítványok csak kapufákig jutottak. A hazaiak próbáltak fegyelmezetten védekezni, és abból kontrázni, de az első félidőben mindössze egyszer jutottak el ellenfelük kapujához. A góllövéssel Szekér Anitáék is hadilábon álltak, így minimális előnnyel mehettek szünetre. GRL_8304 Fordulás utána magasabb sebességre kapcsolt a BME, ami az eredményben is meglátszott. Molnár Zsófia duplázott három percen belül, amivel el is dőlt a találkozó. A folytatásban nem álltak le a vendégek. Előbb Urbán talált be egy szép támadás végén, majd Fábián lőtt gólt szabadrúgásból. A hajrában Szalkai is beköszönt közelről, majd egy szerencsétlen öngóllal kialakult a 0-7-s végeredmény. A BME könnyed sikert aratott a papírformának megfelelően, de a következő körben, az alapszakasz utolsó meccsén sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük az Univerzum ellen, akik a felsőházért küzdenek majd. Csernai Gábor: - Jól kezdtünk, de aztán kissé megtorpantunk, és nem sikerült gólra váltani a helyzeteket. Szünetben átbeszéltük a dolgokat, és utána már jobban ment a csapatnak, így végül magabiztos győzelmet arattunk. Sajben Marcell: - Az első félidőben méltó ellenfelei voltunk a kiváló formában lévő BME-nek, így büszke voltam a lányokra. Sajnos a másodikba beindult a hazai gólgyár igaz a saját kapunkra... és kaptunk 4 nagyon buta gólt, ami megpecsételte sorsunkat. Sok sikert kívánunk a BME-nek. További eredmény a 13. fordulóból: Univerzum SC – Miskolci Vénusz 2-3 (0-1) Góllövők: Deczki V, Bereczki O, illetve Miliczki N, Kovács A, Bernáth Cs