Győzlemmel kezdett a BME a rájátszásban!
2015.02.14 | 13:52
Győzlemmel kezdett a BME a rájátszásban! Univerzum – BME Futsal 1-3 (1-1) Soroksár, 50 néző Játékvezetők: Geleta, Horváth M., Kiss t. Univerzum: Deczki, Beke, Bereczki, Horváth, Papp Cserék: Bagdi, Török, Szalai, Tatár, Kaiser Vezetőedző: Jávor István BME: Winternitz Zs. - Farkas, Szalkai, Fábián, Szekér Cserék: Hargas - Molnár, Urbán, Ganczer, Mádi, Winternitz K. Vezetőedző: Csernai Gábor Gólszerzők: Beke illetve Winternitz, Ganczer, Szekér Egy hetet sem kellett várni, hogy a két csapat újra összecsapjon, hiszen a sorsolás szeszéjének köszönhetően egymás ellen kezdték meg a rájátszás küzdelmeit. Az elmúlt héten meglepetésre az Univerzum nyert, amivel lehetővé tették, hogy ez a találkozó egyáltalán létrejöjjön, ami sok pletykára adott okot. A két fél szerette volna ezen az estén bebizonyítani, hogy sportszerű keretetek között született a múlt heti eredmény. Az előző összecsapáshoz képest egy-egy helyen változtak a keretek. A meccs kísértetiesen hasonlóan kezdődött, mint a legutóbbi. A BME számára indult jobban, de a hazaiak szerezték meg e vezetést nagyon hamar. Beke lőtt váratlanul távolról, ami utat talált a hazaiak kapujába. A BME nem esett kétségbe és rohamozott tovább, és több lehetősége is akadt az egyenlítésre. de ahogy a múlt hetin, most is hadilábon álltak a helyzetkihasználással. Most az volt a különbség, hogy a vendéglátók nem mozogtak olyan frissen, és nem jelentettek a kontráik veszélyt a vendégek kapujára. A BME nyomása a 15. percben érett góllá. ekkor Winternitz Katalin szánta el magát lövésre, ami a hosszú felsőbe kötött ki. A félideig már újabb gól nem született, így döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.   Fordulás után is az egyetemisták maradtak lendületben, több gólszerzési lehetőségük is akadt, de vagy Deczki, vagy a kapufa mentett. Majd következett a 27. perc, és Ganczer szabadrúgásból megszerezte a vendégeknek a vezetést, egy okos pontos lövéssel. Ekkor a hazaiaknak kezdett sürgőssé válni, de nem nagyon tudtak igazi gólhelyzetet kialakítani, inkább távolabbi lövésekkel próbálkoztak, de nagy veszélyt nem jelentettek. A kinyiló hazaiak mellett a 38. percben Szekér adta meg a kegyelemdöfést. Egyedül léphetett ki és okosan a hosszúba lőtt a kimozduló kapus mellett. Jávor István lányai hiába próbálkoztak vészkapus játékkal is, ebben sem volt átütőerő. Az Univerzum nem tudta megismételni egy héttel ezelőtti teljesítményét, míg a BME a szebbik arcát mutatta. Jól védekezett és kreatívabban is támadott, és ha jobban használják ki a helyzeteiket, akkor nagyobb arányban is nyerhettek volna. Ezzel a sikerükkel felléptek a dobogóra, igaz a Miskolcon fellépő ETO visszaelőzheti őket. Jávor István: - Először is gratulálok az ellenfelünknek, akik megérdemelten nyerték a mai találkozót, amelyen ma nálunk az a plusz hiányzott, ami vasárnap megvolt nekünk! Ha ezen sorok bárkinek a fejében valami hátsó gondolatot indítanának el, illetve már ezeket a gondolatokat szavakba is öntötte az szégyellje magát! Nagyon remélem, hogy tudjuk majd bizonyítani a hátralevő mérkőzéseken, hogy megérdemelten kerültünk a felsőházba! Csernai Gábor: - Sikerült a pár nappal ezelőtti mérkőzés hibáiból tanulnunk, es ami meg ennél is fontosabb, hogy összeszedettek es koncentráltak voltunk, ami a következő mérkőzésekre jó előjel lehet. Ha ezt az oldalunkat mutatjuk majd, nem pedig a vasárnapit, akkor van esélyünk a rangadók megnyerésére is. Bár tény, hogy a vasárnap elvesztett mérkőzés miatt nagyon messzire kerültünk attól a helyezéstől, amit szeretnénk elérni, de gondolom ezt minden hozzáértő pontosan tudja, akár még látatlanul is...