Győzelmével az Univerzum a felsőházban
2015.02.09 | 10:39
Győzelmével az Univerzum a felsőházban UNIVERZUM - BME FC 5 - 2 (2-0) Soroksár, 50 néző Játékvezetők: Harmath, Filep, Dósa-Rácz Univerzum: Deczki - Beke, Papp, Horváth, Bereczki Cserék: Török, Lukács, Szalai, Tatár, Kaiser Vezetőedző: Jávor István BME: Hargas - Farkas, Szekér, Urbán, Ganczer Cserék: Szalkai, Winternitz K., Mádi, Molnár-Sáska, Fábián, Monspart-Molnár Vezetőedző: Csernai Gábor Gólszerzők: Papp Tamara (3), Bereczki, Horváth illetve Szalkai, Szekér Sárga lap: Deczki illetve Hargas, Szekér Nagy tétje volt a találkozónak mind a két oldalon. A vendégek győzelmük esetén felléphettek volna a dobogóra, mivel az előttük álló ETO lemondta hétvégi bajnokiját. A hazaiak számára még nagyobb volt a tét. Csak a 3 pont begyűjtésével biztosíthatták helyüket a felsőházban, amivel folytatódhat számukra a bajnokság. Amennyiben nem nyernek Jávorék, alsóházba kerülnek, ahol mindössze két találkozó van hátra, így ott februárban véget ér a bajnokság. A vendéglátók ennek megfelelően készültek, és elég nagy létszámban kezdték a találkozót. Nem nagyon ismerkedtek a felek, és már az első percben helyzetbe került a BME, de nem tudtak élni vele, nem úgy, mint ellenfelük. Az Univerzum első támadását gólra váltotta Papp révén, aki egy kipattanót értékesített közelről. A folytatásban a hazaiak visszaállva, zártan védekeztek, kontrákra berendezkedve, míg az egyetemisták ezt próbálták feltörni. A vendégek nem nagyon találtak fogást ellenfelükön, elvétve kerültek helyzetbe, de azzal sem tudtak élni. Az Univerzum kontráiban folyton benne volt a veszély, és a hajrában egyet ezek közül gólra is váltottak. Egy szép támadás végén Horváth talált be, így megnyugtató előnnyel mehettek szünetre. Térfélcsere után nagy erőket próbált mozgósítani a BME és odaszögezte kapujához ellenfelét. Több nagy lehetősége is adódott, de Deczki remekül védett. A nyomás a 25. percben érett góllá, ekkor Szalkai szépített egy szöglet figurából. Ébredeztek a vendég remények, de nem sokáig, mert fél perccel később a vendéglátók újra visszaállították a két gólos különbséget. Bereczki lőtt éles szögből a BME kapujába. A vendégeknek újra rohanni kellett az eredmény után, de két perc elteltével újabb gólt szerzett az Univerzum. Egy gyönyörű kontrát kijátszva ismét Papp volt eredményes. Ekkor már érezhető volt, hogy a vendégekben nincs elég átütőerő, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. Ennek ellenére a Csernai-tanítványok mindent megpróbáltak, még a vészkapus játékot is, de csak nagy helyzetekig jutottak, gólig nem. Az utolsó percben Papp megszerezte harmadik gólját, amivel megadta a kegyelemdöfést a kitámadó BME-nek, míg néhány másodperccel a vége előtt Szekér szépített büntetőből magabiztosan, beállítva az 5-2-s végeredményt. A hazaiak szervezett, fegyelmezett játékot nyújtva, jól kontrázva megérdemelten nyertek a rossz napot kifogó BME ellen. Amennyiben az Univerzum hasonló létszámban tudna hétről hétre kiállni, vélhetően nem így állnának a tabellán. Az egyetemistáknak már nem kell sokat várniuk a visszavágás lehetőségére, hiszen hétvégén ugyan ezzel a párosítással indul a rájátszás, így hétvégén Csernaiék újra megpróbálhatják Soroksáron begyűjteni a három pontot. Jávor István: - Azzal a tudattal futottunk neki az új esztendőnek, hogy ha ez a szerencsétlen kiírás marad, akkor az utolsó 3 mérkőzésünkből egyet mindenképp nyernünk kell! Január elején elmentünk edzőtáborba, ami úgy kellett a csapatnak, mint egy éhezőnek egy falat kenyér! Sokat léptünk előre, de a mai mérkőzésig ez csak a játékunkon látszódott meg. A helyzetkihasználásunk miatt az eredmény csak nem jött, pedig már az előző két mérkőzésünkben is benne volt a siker! A mai mérkőzés megmutatta mekkora tartásunk van! Szívből gratulálok a lányoknak és itt más esetben egy felkiáltójellel vége is lenne a nyilatkozatomnak, ám nem tudok szó nélkül elmenni amellett a tény mellett, hogy van két csapat, akiknek a szakágban történt érthetetlen döntések miatt idejekorán véget ér a bajnokság....! Nagyon tisztelem Frank Tomit és a munkáját! Hozzánk hasonlóan, a tolnai csapat is hétről hétre közelített az élcsapatokhoz! Nem ezt érdemlik, sem ők sem, a Sajben Marci által vezetett ELTE! Csernai Gábor: - Fontos mérkőzés volt ez nekünk, mert a dobogón fordulhattunk volna a rájátszásra. Sajnos, mint az gyorsan kiderült, csak fizikailag voltunk jelen, így nem lehet eredményesen játszani. A mérkőzés egyetlen eleme sem hasonlított arra a sportra, amire mi annyit edzünk. Hiszem, hogy jövő héten már nem csak testileg leszünk jelen, és akkor talán még futsalozunk is kicsit.   Győzelmével sem jutott a felsőházba a Tolna! BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - ELTE-BEAC 7 - 1 (5-1) Tolna, 300 néző Játékvezetők: Hegyesi,Farkas, Bálint Tolna: Ősz - Hodován, Buchmüller, Folk, Varga cserék: Maláti, Mausz, Fábián, Simon, Orbán, Baki Vezetőedző: Frank Tamás  ELTE: Szabó A. - Juhász, Baksai, Andriska, Orbán Cserék: Móczik - Blayer, Malinovszky, Szabó K., Tatai, Pfundtner, Tihanyi, Tamás Vezetőedző: Sajben Marcell Gólszerzők: Buchmüller (2), Hodován, Simon, Baki, Varga, Maláti illetve Malinovszky Sárga lap: Simon A hazaiak még bizakodhattak a felsőházi rájátszásban, de nem a saját kezükben volt a sorsuk. Amellett, hogy nyerjenek az ELTE ellen, szurkolniuk kellett a BME-nek, hogy ne kapjon ki az Univerzum vendégeként. Mint utólag tudjuk, csak az előbbi teljesült. A Tolna mindent megtett a cél érdekében és az első félidőben eldöntötte a találkozót, hiszen már 5-1-re vezettek. A fordulás után tovább növelték az előnyt és két gólt szerezve beállították a 7-1-es végeredményt, de a győzelmük ellenére is maradtak a hetedikek, mivel az Univerzum legyőzte az egyetemistákat. Így már csak egy páros mérkőzés van hátra számukra a bajnokságból, pont mostani ellenfelük ellen. Kétszer megmérkőznek az ELTE-vel, és február végén véget ér mind a két fél számára a bajnokság, ami nem túl szerencsés finoman fogalmazva.   Elmaradt: HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE - ÁRKÁD ETO A vendégek betegségekre hivatkozva lemondták a mérkőzést.