Fordulatos meccsen került közel az aranyéremhez a Miskolci Vénusz
2018.03.22 | 10:02
Fordulatos meccsen került közel az aranyéremhez a Miskolci Vénusz Hőstettet hajtottak végre a Vénusz fiataljai a KÉSZ Arénában Az időjárási körülmények miatt elmaradt Astra - Miskolci Vénusz leány U15-ös futsal mérkőzést tegnap este játszották Kiskunfélegyházán a KÉSZ Arénában. A tabella első két helyezettje gyakorlatilag bajnoki döntőt játszott egymással. Villámrajtot vettek a hazaiak és Siber Glória és Czinege Eszter találataival a 4. percben 2-0-ra vezettek és időbe telt mire a sokból feléledtek a Vénusz futsalosai. Lovász Emma a félidő közepén mindenesetre visszahozta a borsodiakat a meccsbe és több ízben a kapufa segítette ki az Astra kimagasló képességű hálóőrét. Még a szünet előtt Sieber Szófia visszaállította a kétgólos különbséget, ami rendkívül nehéz helyzetbe hozta Suhajda Ferenc tanítványait.

f4662aa3-6309-4fc2-b373-6391d1d8016a Sieber Glória góllal indult a második játékrész, s 4-1 után már többen elkönyvelték, hogy eldőlt az aranyérem sorsa. Tirpák Zsanett a miskolci gólgyáros azonban a 32. percben kétszer is betalált, s a mindössze 11 esztendős szupertehetség Havasi Bernadett góljával az egyenlítés is összejött a Vénusznak. A rendkívül izgalmas végjátékban mindkét alakulat előtt sok lehetőség adódott, de az eredmény már nem változott! A döntetlennek persze csak a vendégek örülhettek, hiszen amennyiben a záró fordulóban legyőzik a Ricsillát akkor az ő nyakukba fog kerülni az aranyérem. Meg is érdemlik, hiszen 1-4-ről talpra állni idegenben kolosszális bravúr. Bárhogy is alakul az utolsó forduló, az Astra fiataljai is megérdemlik a dicséretet mert egész évben kimagaslóan teljesítettek.

33b0d7ea-4cd4-4b93-9a0c-ab90095c5606 Leány U15, 20. forduló

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls - Miskolci Vénusz 4-4 (3-1) Kiskunfélegyháza, Kész Aréna Vezette: Patyi Bettina, Váczi Zoltán, Kaszala Mihály Astra: Vámos Viktória – Czinege Eszter, Sieber Glória, Vidéki Orsolya, Sieber Szófia Csere: Czinege Enikő Edző: Sieber Rita és Sieber Mátyás

Vénusz: Vajkó Csenge – Lovász Emma, Pusztai Zsófia, Tirpák Zsanett, Szunyogh Nikoletta Csere: Szilágyi Veronika, Havasi Bernadett, Lamos Lotti, Gyarmathy Fanni, Sallai Alexandra Edző: Suhajda Ferenc

Gólszerző: Sieber Glória (2), Czinege Eszter, Sieber Szófia illetve Tirpák Zsanett (2), Lovász Emma, Havasi Bernadett

Sárga lap: Lovász Emma