Fordulatos meccsen döntetlen
2019.12.11 | 16:53
 Kétszer is egyenlített a vendéglátó Csömör ellen a Veszprém. Sőt, a hajrában a két gólt szerző Tatai a vezetést is megszerezhette volna, ám a kisbüntetője kimaradt, csapata egy ponttal gazdagodott mindkét csapat a futsal NB I keddi meccsén.
Az élvonalbeli futsal-bajnokság 12. fordulójában a sereghajtó Rubeola FC-hez látogatott az utolsó előtti helyen álló Veszprém. Frank Tamás legénységének tehát égető szüksége volt a három pontra, de a csömöri vendégjáték korántsem ígérkezett könnyű feladatnak. Már csak azért sem, mert a szeptember elején rendezett „odavágón” a Pest megyeiek 4-2-re nyerni tudtak a Március 15. utcai sportcsarnokban. Jó iramban kezdődött a kedd esti bajnoki, valósággal egymásnak esett a két rivális. A mérkőzés első időszakában a Rubeola, a folytatásban pedig az 1. FCV alakított ki nagy helyzeteket. A hálók azonban nem zörrentek meg, előbb ugyanis Schmidmajer, utóbb pedig Varsányi mutatott be óriási védéseket. Tatai két góljával ikszelt a Veszprém a Csömörön (archív fotó)           Tatai két góljával ikszelt a Veszprém a Csömörön (archív fotó) A 16. percben aztán a hazaiak jutottak előnyhöz: Keresztury ballábas lövése nyomán a bal alsó sarokban kötött ki a játékszer (1-0). A kiválóan küzdő bakonyiak a hátralévő időben is domináltak, de több gól már nem esett a pihenőig. Screenshot_2019-12-11 Futsal Hungary Futsal MagyarországA szünet után nyolc percet kellett várni az egyenlítésre. Schmidmajer gyors kidobása után Márkus játszotta meg azonnal Boromiszát. Utóbbi a hosszú oldalon érkező Tataihoz tálalt, aki közelről a hálóba pofozta a játékszert (1-1). Alig öt percig örülhettek a vendégek az egálnak. Az alapvonaltól befelé cselező Érsek ugyanis hatalmas gólt zúdított Schmidmajer feje fölött a hálóba (2-1). A Veszprém öt a négy elleni játékra váltott, ami eredményre is vezetett: két perccel a lefújás előtt ismét Tatai volt eredményes (2-2). Kisvártatva mesterhármast, csapatának pedig vezetést is szerezhetett volna a vendégek csapatkapitánya, a Csömör hatodik szabálytalansága után megítélt kisbüntetőt azonban mellérúgta. A hajrában a hazaiak is vészkapussal támadtak, de több gól már nem esett. Az egy pontnak tulajdonképpen egyik csapat sem örülhetett a tabellán elfoglalt helyzetük miatt. Futsal NB I, 12. forduló: Rubeola FC–1. FC Veszprém 2-2 (1-0) Csömöri Sportcsarnok Vezette: Szilágyi (Újhelyi, Takács). Rubeola: Harsányi – Horváth N., Érsek, Víz, Fischer. Csere: Németh M. (kapus), Nehéz, Dauner, Milavecz, Keresztury, Józsa. Vezetőedző: Jenei Ottó. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Márkus, Komáromi, Boromisza D. Csere: Spandler, Klcsó (kapusok), Miklós, Tar, Gyurcsányi, Varga Á., Bognár P., Bencsik Á., Bencsik R. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerzők: Keresztury (15.), Érsek (33.), ill. Tatai (28., 39.). 66385879_2483620268344369_5164618510386593792_nJenei Ottó: - Köszönjük szurkolóink töretlen bizalmát és biztatását, ma is fantasztikus hangulat volt a csarnokban. Mindkét csapat számára csalódást keltő ez a döntetlen, de véleményem szerint igazságos. A csapatok győzelemre játszottak, maga a meccs pedig mindent felvonultatott, amiért szeretjük ezt a sportágat. A második félidő közepére besokalltunk a faultokkal, ezért változtatnunk kellett, hogy kontroll alatt tartsuk a labdát, ezzel együtt jött az újabb vezetőgólunk. Hozták a kapust az egyenlítésért, ami sikerült nekik, majd a végén mi támadtunk vészkapussal a győzelemért, de kimaradtak a lehetőségek. Ide-oda eldőlhetett volna az összecsapás, végül be kellett érnünk az egy ponttal, melynek a felsőházért csatázók örülhetnek a legjobban. A látottak alapján egy jogos kérdés merülhet fel a nézőkben, hogy miért ez a két csapat az utolsó?! Készült a Vehírsport.hu cikke alapján