Fontos három pontot szereztünk a továbbjutáshoz
2017.04.08 | 18:42
A magyar futsalválogatott nagy csatában, 4-3-ra legyőzte Albániát a két csapat bakui Eb-selejtező mérkőzésén.
A magyar válogatott két nappal megérkezése után megkezdte szereplését az azerbajdzsáni Eb-selejtező tornán, a mieink első ellenfele az albán együttes volt. Bár az albánok az előselejtezőből kerültek a csoportba, egyáltalán nem esélytelenként érkeztek Bakuba, és a mérkőzésen gyorsan meg is mutatkozott, hogy versenyképes csapatuk van. Bár az első percekben irányítani tudtuk a játékot, és jó pár veszélyes lövésünk is volt, az albánok a labdaszerzéseik után vezettek néhány gyors, veszélyes akciót. A 7. percben egy szögletvariáció végén megszereztük a vezetést, Rábl János vette be az albánok kapuját (1-0). Nem sokáig volt nálunk az előny, a 10. percben az albánok ziccerig játszottak ki egy akciót, és Selmanaj révén egyenlítettek (1-1).  A folytatásban a mieink irányították a játékot, de az albánok jól védekeztek, és bár sokat lőttünk kapura, ezekből nem született gól. A 19. percben visszavettük az előnyt, Dávid Richárdra játszottunk ki egy támadást, a győri játékos pedig közelről, estében a hálóba lőtt (2-1). A félidő utolsó pillanataiban, egy ellentámadás végén Dróth Zoltán bevette ugyan az albán kaput, de a játékvezetők szabálytalanságot láttak nála, s miután ez volt a hatodik szabálytalanságunk, az ellenfél jöhetett kisbüntetővel. Ez szerencsére kimaradt, de a fordulás után gyorsan jött az egyenlítés, Mejzini volt eredményes (2-2). Kellett egy kis idő, mire rendeztük a sorokat, ezt követően ismét a mi perceink következtek, de a helyzeteink a játékrész feléig sorra kimaradtak. A 31. percben aztán megvillant Dróth Zoltán, és visszavettük a vezetést: a Kairat Almati légiósa nagyszerűen fordult le védőjéről, majd 9 méterről a hálóba bombázott (3-2).  DSC_0329 Jobban bírtuk a hajrát ellenfelünknél, ezért továbbra is támadásban maradtunk, többször is közel jártunk a negyedik gólt megszerzéséhez, igaz, az albánoknak is voltak veszélyes kontráik, Tóth Gyulának bravúrt is be kellett mutatnia. A 37. percben a kapusunk sem tudott segíteni, egy gyors albán támadás végén Karaja góljával harmadszor is egyenlített az ellenfél (3-3). A magyar válogatottnak ismét volt válasza, a 38. percben Dróth labdájával Horváth Norbert futott el a bal oldalon, majd nagyszerűen helyezett a kapu bal oldalába (4-3).  Az albánok az utolsó két percre támadásban átváltottak öt a négy elleni játékra, de sikerült kivédekeznünk az emberhátrányos szituációkat, és végül nagy csatában, kimondottan nehéz mérkőzésen 4-3-ra nyertünk. Vasárnap Bosznia-Hercegovina ellen folytatjuk szereplésünket az Eb-selejtező tornán.  5- Minden tornán az első mérkőzés a legnehezebb, ez most is beigazolódott - értékelt a mérkőzés után Sito Rivera. - Az albánoknak van egy-két remek játékosuk, akiknek egy-egy megoldását nehezen tudtuk levédekezni. Követtünk el hibákat, ugyanakkor azt is megmutattuk, hogy mentálisan erősek vagyunk, hiszen a második félidő elején kapott góllal lélektanilag nagy hátrányba kerültünk. Innen nagyon nehéz volt visszajönni, de sikerült megszereznünk a harmadik gólunkat, és ismét a kezünkbe vettük az irányítást. Ezt követően néhány labdavesztéssel felhoztuk az ellenfelet, az albánok pedig kihasználták az egyik hibánkat, ezért izgalmas lett a meccs vége. Játékban sokat kell javulnunk holnapig, illetve mentálisan és fizikálisan is regenerálódnunk kell, mert holnap egy újabb döntőnek beillő mérkőzés vár ránk.  Magyarország-Albánia 4-3 (2-1) Baku, Játékvezető: Kolev Magyarország: Tóth Gyula - Klacsák Bence, Németh Péter, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán Cserék: Matkovics Gábor, Dávid Richárd, Komáromi Péter, Trencsényi János, Horváth Norbert, Rábl János, Hosszú Ádám, Gál István, Bita László Sdző: Sito Rivera Albánia: Gashi – Begaj, Brahimi, Mejzini, Selmanaj Cserék: Rrapi, Agoli, Alibegu, Karaja, Mulaj, T. Shkodra, Kaca, A. Skhodra, Duio Edző: Erind Resuli Gólszerzők: Rábl, Dávid, Dróth, Horváth ill. Selmanaj, Mejzini, Karaja
A csoport másik mérkőzésén: Azerbajdzsán - Bosznia-Hercegovina: 5-4 (4-3)
12006964_10206163312059090_1361651192_o
Dr. Drucskó Zoltán:Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az első mérkőzésen úgy gondolom, hogy kicsit idegesebben játszottunk a kelleténél. A mérkőzés elején 60-40 százalékban a mienknek adtam a győzelmet. Amikor a játékra koncentráltunk, akkor kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség. Többet tettünk a győzelemért, jobban akartuk, igy úgy hiszem megérdelmelt győzelmet arattunk. A  továbbjutás szempontjából nagyon fontos lépést tettünk előre. Gratulálok a csapatnak.
A mai mérkőzésre elemzőként Madárász Jánost, a Veszprém FC edzőjét, a sokszoros válogatott játékost kértük fel.
 1111- A mérkőzés előtt izgatott voltam, hogy végül is milyen albán válogatott ellen kell pályára lépnünk, mert mint kiderült, van varázscilinderük, és még brazil albánokat is találtak. Szerencsére azért akármennyire is tudnak varázsolni nem minden úgy alakult ahogy szeretnék. Számomra hamar kiderült, hogy melyik a jobb csapat, de valahogy nem sikerült ezt igazolnunk folyamatosan a pályán. Gyakorlatilag végig irányítottuk a mérkőzést, de sokszor saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Voltak a mérkőzésnek kritikus szakaszai, de szerencsére annyira nem volt kritikus, hogy ne tudjuk átvészelni. Ennyivel mindenképpen jobbak voltunk ellenfelünknél, de figyelmeztető, hogy papíron a leggyengébb csapattal ennyire megszenvedtünk. A folytatásban egyértelműen jobb teljesítményt kell nyújtanunk, mind egyénileg, mint csapatszinten. Sito mester biztos tudja, hogy min kell változtatni, és én ezért bizakodóan várom a folytatást. Meggyőződésem, ha egy két játékos jobb teljesítményt nyújt, akkor nem lehetetlen a kitűzött célt elérnünk. Hajrá srácok, megtudjátok csinálni!

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00