A holtszezonban egy kis visszatekintés az elõzõ évadra. Értékeljük a csapatokat, hátulról kezdve felfelé.
AC VILLÁM GEOBUSZ.HU (13. helyezett)
Az AC Villám és Guti Dávid néhány év után tért vissza a honi futsalba és ha õszinték akarunk lenni, páran fogták a fejüket, hiszen a csapat nem a szervezettségérõl és remek hozzáállásáról volt híres, de idén ebben mindenképpen a kétkedõkre cáfoltak. Ami az eredményeket illeti, nem szárnyalták túl az elmúlt években nyújtott teljesítményüket, de szervezettségben és létszámban mindenképpen. Az elõzõ években általában 5-6 játékossal álltak ki a bajnokikra, de ebben a szezonban szinte minden mérkõzésen bõ kerettel érkeztek, igaz eredménnyel ez nem párosult. Ráadásul az egyik bajnokijukon hamis sport orvosikkal játszottak, ami miatt több játékos hosszabb eltiltást kapott, ami nem segítette a szereplésüket. A téli átigazolási szezonban igazoltak több egykori rutinos játékost, köztünk Nagy Zoltánt a Csömörbõl, de eredményt õk sem tudtak hozni. Végül így egy gõzelemmel zárták a szezont, de mivel volt egy büntetõ pontjuk, így a nagy rivális, Dream Team mögött végeztek, és utolsóként fejezték be a bajnokságot.
DREAM TEAM SE (12. helyezett)
Igazi újoncként vágtak neki a bajnokságnak, senki nem ismerte õket, ráadásul semelyik játékosuknak nem volt futsal múltja, így nem várt tõlük senki "nagy csodát". Ahogy teltek a fordulók, és jöttek a nagyobbnál nagyobb pofonok, az volt az ember érzése, hogy picit erõsre sikerült a csapatnév választás. Lehet egy valamivel szerényebb név jobban illett volna a csapat teljesítményéhez, de talán ez másodlagos... Talán a csapat vezetése nem mérte fel együttesük játékerejét és képességét. Lehet, hogy elhamarkodott döntés volt NBII-ben elindulni, és helyette inkább valami városi amatõr bajnokságban kellett volna benevezni, akkor talán több sikerélmény érte volna õket. Mert egyetlen gyõzelmüket leszámítva talán a legnagyobb sikerük az volt, ha az alsó régióba tartozó csapatoktól nem kaptak 10 felett, míg az élcsapatoktól nem kaptak 20 felett. Valljuk be nem túl nagy perspektíva. De talán ami sokkal inkább elgondolkoztató, hogy a tavaszi meccsek többségén egy cserével vagy csere nélkül álltak ki és a mérkõzések nagy részén mezõnyjátékos állt a kapuba és nem azért, mert öt a négyet szerettek volna játszani. 360 kapott gól 24 mérkõzésen. Sok kézilabda csapat nem kap ennyi gólt 24 meccs alatt... Az egyetlen kérdés ami velük kapcsolatban felmerül, hogy lehet hogy nem utolsóként végeztek.
SZELECZKI TRANSZ ÖRKÉNY (11. helyezett)
Az Örkény szintén újoncként vágott neki a bajnokságnak, szinte csupa olyan játékossal, akik számára új volt ez a sportág. Ez egész õsszel érezhetõ volt, hiszen sima vereségeket szenvedtek a rutinosabb csapatok ellen, de ahogy telt az idõ, látszott rajtuk a fejlõdés és tavasszal már több értékes gyõzelmet arattak és több esetben közel voltak a bravúrhoz. Például a Fradi ellen sokáig vezettek, és végül csak az utolsó percekben kapott góllal maradtak alul minimális különbséggel. Legértékesebb gyõzelmük talán a Vác legyõzése volt hazai környezetben. Amennyiben vállalják a következõ évadot, és ugyan így fejlõdnek tovább, még több csapatnak okozhatnak fejtörést, és még elõrébb végezhetnek a tabellán.