Értékes győzelmet aratott az Astra
2014.11.11 | 07:50
Értékes győzelmet aratott az Astra fotok_hirek.asp1

A női futsal NB-I-es bajnokság slágermérkőzését rendezték a 8. játéknapon, Kiskunfélegyházán. A listavezető a Rába ETO Győr együttesét látta vendégül. Újabb döntetlen az alsóházban.

ASTRA Kiskunfélegyházi BULLS - ETO FUTSAL KFT Győr 5 - 0 (3-0) Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna Sportcsarnok. 2014. 11. 08-Szombat 18: 00 Játékvezetők: Kaszala Mihály, Halasi Zoltán Krisztián, Márkus András. Astra HFC: Vincze Anikó - Gál Tímea, Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Megyes Ágnes Cserék: Király Bianka, Dombai Nagy Anett, Kakuszi Adrienn, Szabó Nóra. Vezetőedző: Dombó János. ETO: Oláh Erika - Jakab Réka, Szórádi Nikolett, Újvári Krisztina, Vígh Renáta. Cserék: Bocsárdi Eszter, Jakab Petra, Csuti Melinda, András Franciska, Podova Éva. Vezetőedző: Molnár Attila. Gólszerzők: Dombai Nagy Anett (2), Gál Tímea, Megyes Ágnes, Dikanová Dominika. Sárga lap: Szórádi Nikolett, Újvári Eszter. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, igyekeztek akaratukat rákényszeríteni a másikra. Mindkét oldalon alakultak ki gólszerzési lehetőségek, de a vezetést a 3. percben a listavezető szerezte meg, Megyes Ágnes pontos emelését Gál Tímea a hálóba fejelte, 1-0. Kézbe vette a játék irányítását a listavezető, dinamikusa, átgondolt játékkal lepték meg ellenfelüket és a 10. percben növelték előnyüket, a 10. percben Szabó Boglárkát szabálytalanul állították meg, a büntetőt Megyes Ágnes magabiztosan értékesített, 2-0. Szorosabb lehetett volna az eredmény, mivel a vendégek is büntetőhöz jutottak, de Vígh Renáta lövését Vincze Anikó megfogta. A 16. percben ismét hazai gólnak örülhettek a helyi szurkolók, Megyes Ágnes átadásával Dombai Nagy Anett egyedül törhetett kapura, a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát és nagy nyugalommal lőtt a hálóba, 3-0. Szünet után a címvédő továbbra is lendületben maradt, a 21. percben gyors góllal nőtt az előny, Dikanová Dominika labdát kapott, 12 méterről váratlanul lőtt, a labda nagy erővel a kapu bal oldalába vágódott, 4-0. A vendégeket nagyon megfogta a hazaiak vezetése, nem tudtak változtatni játékukon, mert az Astra játékosai szervezetten lezárták a területeket. Igyekeztek a győriek, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A nagy kedvvel és jól játszó hazaiak újabb találattal vették be a győri kaput a 23. percben, Dikanová Dominika labdát szerzett, kiugratta a lendülettel érkező Dombai Nagy Anettet, aki rutinosan helyezett Bocsárdi Eszter mellett a hálóba, 5-0. A mérkőzés további részében nagy küzdelem volt, mindkét oldalon voltak ziccerek, a hazaiak néhány alkalommal még a kapufát is eltalálták. A mérkőzés összképe alapján a listavezető végig dominált a mérkőzésen, kreatív játékot nyújtottak, a kínálkozó lehetőségeiket kihasználták. Akik ma pályára léptek mindent elkövettek a siker érdekében. A vendégek nagyon rossz napot fogtak ki, küzdöttek, hajtottak, de nagyon sok hibával játszottak, kevés veszélyt jelentettek a kapura, így a listavezető megérdemelten szerezte meg a győzelmet, és hat ponttal ellépett riválisától. Dombó János (ASTRA HFC): - Nagyon sokra értékelem a mai győzelmet, hiszen egy közvetlen bajnokaspiránst sikerült legyőznünk. Nagyon sokat dolgoztunk ezért, kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést, végtelenül boldog vagyok. Kontrol alatt tartottuk a mérkőzést, amit elterveztünk meg is tudtuk valósítani, az ETO nem igen találta a fegyvert játékunk ellen. Nagyon hosszú még a bajnokság, rengeteg mérkőzés van hátra, nem szabad hátra dőlnünk, igyekszünk javítani a játékunkat. Hála Istennek egyre jobb formába kerülünk, és találjuk meg tavalyi és tavaly előtti önmagunkat. Megyes Ágnes (ASTRA HFC játékosa): - Ma jobban kijött a lépés, mint a győri mérkőzésen. Nagyon örülök, hogy mindenki koncentráltan odatette magát a mérkőzéshez. A büntető végrehajtásánál nem izgultam, határozottan eldöntöttem, hogy hová fogom lőni. Fontos volt a mai győzelem, hogy elléphettünk riválisunktól, reméljük, hogy további sikereink lesznek. Molnár Attila (RÁBA ETO): - Nem vagyok elégedett a mai eredménnyel és játékkal. Az Astra a mai napon az összes hibánkat kihasználta. Mi megadtuk azt a lehetőséget, hogy saját hibáinkból gólt tudjanak elérni. Fordulópont volt, hogy Vígh Renáta rosszul lőtte a büntetőt, de ez nem kisebbíti Vincze Anikó érdemeit. A kihagyott büntető végett nem tudtuk szorosabbá tenni az eredményt. A mai mérkőzésen a kapu előtt alkalmatlanok voltunk. - Varga Ferenc -

ELTE-BEAC - HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 0-8 (0-1) Budapest, BEAC SPORTCSARNOK 2014.11.08 - szombat 18:20 Játékvezetők: Czene-Joó Ádám, Mezei Ádám, Szingajevszkij Julian.

ELTE-BEAC: Szabó Annamária - Juhász Adrienn, Baksai Éva, Tatai Krisztina, Hangonyi Anna. Cserék: Móczik Alexandra Cintia, Bradács Krisztina Tímea, Horváth Bors Bettina, Pfundtner Vivien, Szabó Éva, Blayer Zsófia, Dr. Szöllősi Júlia. Edző: Sajben Marcell. Sárga lap: Szabó Éva. HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE: Torma Lilla - Sándor Zita, Jakab Kata Rebeka, Nagy Ágnes, Farkas Éva. Cserék: Czégény Zsuzsánna, Halászi Kinga, Benkő Mónika, Sebestyén Györgyi Ujvári Izabella. Edző: Simonyi András. Gólszerzők: Nagy Ágnes (3), Ujvári Izabella (3), Sebestyén Györgyi, Sándor Zita. Sárga lap: Nagy Ágnes, Benkő Mónika. A HTE az első félidőben nem találta az ELTE masszív védekezésének ellenszerét. Bár végig fölényben játszott a vendégcsapat, nyoma sem volt annak az ötletes, gyors, kombinatív játéknak, ami az elmúlt mérkőzéseken jellemezte a társaságot. Nagy Ágnes a 13. percben szerezte meg a vezetést a Böszörménynek, s több gól már nem is esett az első 20 percben. Ez persze az ELTE dicsérete is, akik harcosan játszottak, ám komolyabb gólszerzési lehetőségük nem volt. A második játékrészben egész pályás letámadást kért játékosaitól Simonyi András vezetőedző és ez jó döntésnek bizonyult. Egyre több hiba csúszott az egyetemisták játékába és nem tudták tartani a HTE villámgyors támadóit, Farkas Évát , Ujvári Izabellát és Sebestyén Györgyit, ráadásul Nagy Ágnes is igazolta, hogy nem véletlenül tagja a válogatott keretnek. A második félidőt 7-0-ra nyerte meg a Hajdúböszörmény az összességében átlagos színvonalú összecsapáson. Sajben Marcell (ELTE-BEAC): - Ismét megkezdődtek az "edzőmérkőzések" számunkra. Az első félidő után, joggal reménykedhettünk abban, hogy az eddiginél szorosabb mérkőzést tudunk játszani a Simonyi csapattal. Viszont a játékvezetők három kapitális tévedését kihasználta a HTE, és megérdemelten nyerte a mérkőzést. Persze ez nem befolyásolta a meccs képét, de számunkra ez is egy kis részsiker lett volna... A fault arány is érdekes 12-2, igaz ez a hazai csapat számára. Remélem, többet nem kell foglalkoznom a játékvezetők ténykedésével, de ekkora hibák mellett nem mehetünk el szó nélkül. Gratulálok a lányoknak!

Simonyi András (HTE) : - Nagyon nem tetszett, amit az első félidőben nyújtottunk, nem látszott melyik csapat harcol a dobogóért és melyik áll az sereghajtó pozícióban. Szerencsére fordulás után a taktikai váltás eredményre vezetett és ekkor már elégedett lehettem a játékunkkal és az eredménnyel is. Van bennem hiányérzet bőven, ugyanakkor láttam pozitívumokat is. Szimpatikus csapatot győztünk le korrekt játékvezetés mellett. Köszönet szurkolóinknak, hogy ismét ilyen nagy számban elkísérték minket.

DVTK-VÉNUSZ - BME FC 6-8 (3-4) 2014.11.08 - szombat 19:00 Miskolc, Miskolci Rendészeti Szakközépiskola Játékvezetők: Szuromi Viktor, Katona Brigitta, Újhelyi Tamás.

DVTK-VÉNUSZ: Almási Mónika - Bernáth Csilla, Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Kovács Alíz. Cserék: Kresák Katalin, Németh Diána, Szőke Zsuzsanna, Lipták Aida, Bukovszki Mónika, Rondzik Júlia. Edző: Sárréti Géza. Gólszerzők: Miliczki Noémi (2), Kovács Alíz (2), Bernáth Csilla, Váradi Cintia. Sárga lap: Kovács Aliz. BME FC: Hargas Annamária - Szabó Krisztina, Szekér Anita, Urbán Anett, Ganczer Hajnalka. Cserék: Winternitz Zsuzsanna Ágnes, Farkas Klaudia, Winternitz Anna, Molnár-Sáska Ildikó, Szabó Ildikó, Dr. Monspart-Molnár Zsófia, Winternitz Katalin. Edző: Csernai Gábor László. Gólszerzők: Szekér Anita (4), Dr. Monspart-Molnár Zsófia (3), Ganczer Hajnalka.

UNIVERZUM - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 3-3 (2-2) 2014.11.09 - vasárnap 20:00 Csömör, Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Janitz Gergő, Horváth Máté, Bodor Marianna.

UNIVERZUM: Deczki Vanda Kinga - Beke Adrienn, Horváth Hanna, Garamvölgyi Nikolett, Görög Zsófia Réka. Cserék: Lukács Ágnes, Bereczki Orsolya, Török Kitti. Edző: Jávor István. Gólszerzők: Török Kitti, Horváth Hanna, Görög Zsófia Réka. Sárga lap: Beke Adrienn. BRAND MISSION TOLNA-MÖZS: Hunkó Zsófia - Maláti Dalma, Hodován Edit, Simon Boglárka, Varga Adél. Cserék: Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Orbán Rebeka, Folk Zuszanna, Buchmüller Petra. Edző: Simon Ferenc. Gólszerzők: Hodován Edit (3). Frank Tamás (BRAND MISSION TOLNA-MÖZS): - Véleményem szerint ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk, de amíg mi ijedünk meg az ellenfél kapuja előtt addig nem fogunk 3 pontokat gyűjtögetni! Sok mindenben fejlődni kell, de elsősorban meg kell tanulnunk győzni! Jávor István (UNIVERZUM): - Amint azt a mérkőzés után az öltözőben is elmondtam: csak így van értelme... Egy színvonalas kiélezett mérkőzésen, ha lehet ilyet mondani, igazságos eredmény született. Gratulálok mind a két csapatnak!

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00