Emlékezetes összecsapáson nyert a Szekszárd
2017.09.24 | 20:37
Emlékezetes összecsapáson nyert a Szekszárd Agenta Girls Szekszárd FC - Gyulai Amazonok 5-2 (3-0) Szekszárd Városi Sport és Szabadidőközpont, 250 néző Játékvezetők: Sipos László - Domokos Levente - Bíró Roland Szekszárd: Hargas Annamária - Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Fábián Rebeka, Horváth Katalin Csere: Deczki Vanda Kinga, Lelovics Réka, Kágyi Árvácska Rebeka, Soós Petra, Bogárdi Mónika, Buchmüller Petra, Beke Adrienn Edző: Micskó Márk Amazonok: Csontos Zsanett - Fülöp Diána, Papp Laura, Erdélyi Angéla, Perjés Rita Csere: Németh Viktória, Sovány Liza, Kajári Gabriella, Csanálosi Anada, Bálint Rebeka, Molnár Ágnes Irén, Kurai Nikolett Edző: Molnár Zoltánné
Gólszerző: Beke Adrienn (2), Ganczer Hajnalka, Fábián Rebeka, Bogárdi Mónika
ill. Erdélyi Angéla, Papp Laura
A HTE ellen nagy csatában mindössze egy góllal maradt alul a bajnoki nyitányon az újonc Gyulai Amazonok, s a sorsolás szeszélye folytán az első idegenbeli mérkőzését egy másik bajnokesélyes gárda a Szekszárd otthonában játszották Molnár Zoltánné tanítványai.
Remek hangulatban került sor az összecsapásra, s a nézőtéren többek között a gyulai születésű népszerű előadóművész Hevesi Tamás is helyet foglalt, Simon Ferenc a Tolna elnökének társaságában. 21979414_1712655992101094_1486260585_n Az első lehetőség Horváth Katalin előtt adódott, aki egyesül tőrt kapura, de Csontos Zsanett eszén nem tudott túljárni. A szekszárdi drukkerek megijedtek amikor Megyes Ágnest már a második percben ölben kellett levinni, egy kemény belépő után. Ganczer Hajnalka baloldalról megeresztett bombáját remek mozdulattal védte a vendégek hálóőre. A hatalmas hangorkánban nehezen vette fel a ritmust az újonc, de miután sikerült átvészelniük az első perceket egyre bátrabbak lettek. Kurai Nikolett tesztelte először Hargas reflexeit, de az év kapusának nem okozott gondot a hárítás. Sovány Liza közeli lövésénél már bravúrra volt szüksége, s ez is azt mutatta, hogy Fülöp Diánáék nem feltartott kézzel léptek pályára. Keménységben és szervezettségben is felvették a versenyt az előző idény ezüstérmesével, ami egyértelműen mutatja edzőnőjük szakmai munkájának hatékonyságát. 21979436_1712693645430662_964713244_n A hazai B közép egyre nagyobb támogatást adtak kedvenceiknek, akiknek szükségük is volt erre miután Erdélyi Angéla kétszer is közel járt a gólszerzéshez, de Hargas ihletett formában védett. Hatalmas iram jellemezte az első játékrészt, a futóteljesítményre sem lehetett egyik oldalon sem panasza szakvezetőknek. A 15. percben mindkét gárda 5-5 foultnál járt, s az extázisban játszó vendégcsapatból Csanálosi majd Kurai is ziccert hibázott, de talán helyesebb úgy fogalmazni, hogy Hargas hárított hatalmasat. Nem sokkal később egy véleményes fault után, a kisbüntető-specialista Ganczer Hajnalka szerezte a mérkőzés első találatát, drukkereik hatalmas üdvrivalgása közepette. A vezető gól megnyugtatta Micskó Márk lányait, s Horváth Katalin visszagurítása után a nyáron Győrből átigazolt Beke Adrienn megduplázta az előnyt, s pillanatokkal később Buchmüller Petra szinte az alapvonalról talált a kapuba, így már 3-0-t mutatott az eredményjelző tábla. A gyulaiak hiába küzdöttek derekasan, az élvonalban a legkisebb hibát is gólokkal büntetik az élcsapatok. A jogosan megítélt második kisbüntetőt kihagyta a remekül játszó Ganczer, így a szünetig már nem változott az eredmény. A szünetben a szekszárdi modern tánccsoport szórakoztatta a nagyérdeműt, így tovább fokozódott az amúgy is emelkedett hangulat. A szünetben Molnár Zoltánné nyilvánvalóan mindent elkövetett annak érdekében, hogy felrázza futsalosait, Micskó Márk pedig kapuscserere szánta el magát Deczki Vanda kapott bizonyítási lehetőséget Hargas helyén. 22014727_1712655928767767_1554129617_n A fordulást követően Fábián Rebeka gólját nem adta meg a játékvezető, pedig Csontos nem birtokolta a labdát megitélésünk szerint. Erdélyi Angéla közeli perditésénél Deczki bizonyította, hogy méltó Micskó Márk bizalmára. Megyes Ágnes hatalmas szolója után pedig Kurai a gólvonalról vágta ki a labdát, majd ugyanő már a másik oldalon bukkant fel, s életerős lökete nyomán nem sok hiányzott a szépítéshez. Ezek a momentumok is bizonyították, hogy a második félidő is meglehetősen mozgalmasra sikeredett, amiért csakis elismerés illeti a pályára lépőket. Csanálosi és Papp lövésénél újabb Deczki bravúrokat láthattunk, így háromgólos hátrányban is megmaradt a gyulaiak harci kedve. Folyamatosan forgatta mindkét mester a csapatát, igyekeztek mindenkit tűzben tartani. Sokkal kevesebb szabálytalanság történt a második játékrészben, a szekszárdi edző is viszonylag nyugodtan szemlélte a látottakat, talán ő is érezte a három pont megszerzése nem forog veszélyben. A 33.percben Irénke időt kért, a végjátékra megpróbált még több életet lehelni játékosaiba. Erdélyi Angéla egy mintaszerű kontra után fantasztikus mozdulattal helyezett a hálóba, így már “csak” kétgólnyi hátrányban voltak a látogatók. Négy és fél perccel a vége előtt már csak egyre miután Papp Laura három az egyben vezette a labdát Ganczerra, s magabiztosan helyezte a hálóba a játékszert. Fábián Rebeka átlövését bravúrral védte Csontos, majd Beke két méterről hatalmas helyzetben hibázott, két méterről illett volna a népszerű Tottinak kihasználni a lehetőséget. Horváth Katalin mindent eldönthetett volna de egy métert tévedett, Beke pedig helyrehozva hibáját a hajrában egy végletekig kijátszott akció végén eldöntötte a vitás kérdéseket. Bogárdi Mónika kisodródott helyzetben csodálatos mozdulattal állította be nem sokkal a vége előtt az 5-2-s végeredményt, egy minden igényt kielégítő meccsen. micsko_kozeliMicskó Márk: - Az első félidőben uraltuk a játékot, de csak a félidő második felére jött ki ez gólokban. A második félidőt nagyon jól kezdtük, csak rengeteg helyzetet hagytunk ki, ami után frusztráltakká váltak lányaim. Sajnálom, hogy nem döntöttük el előbb a mérkőzést, csak magunknak tettük nehézzé ezt. Gratulálok a Gyulának, mert egy nagyon akarnok kis csapat. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. ganczer Ganczer Hajnalka: - Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen az előző szezonban a Magyar Kupában találkoztunk már ellenfelünkkel. Ennek szellemében készültünk egész héten. Úgy gondolom több gólt is szerezhettünk volna, de ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Sok csapat dolgát meg fogja a Gyula nehezíteni. Molnár Zoltánné Molnár Zoltánné: - Úgy gondolom meg tudtuk nehezíteni riválisunk játékát, akik nehezen találták rajtunk a fogást. Azt hiszem megkeserítettük a dolgukat, bátran mondhatom Gyulán akár még a bravúr is összejöhet lányaimnak. Gratulálok ellenfelünknek a győzelmükhöz.     [gallery ids="87640,87642,87643,87646,87647,87649,87650,87651"]  - Simonyi András -  - fotók: Simon Bogi, Horváth György -