Első döntetlen a székely–magyaron
2015.06.04 | 14:06
A székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban nagyjából nyolcszáz ember előtt rendezték meg szerdán este a tizenharmadik Székelyföld–Magyarország teremlabdarúgó-mérkőzést. Az összecsapások tizenegy éves történelmében először végeztek a csapatok döntetlenre.
szekelyfold_magyarorszag5_b Nagyon magas ritmus, gyors támadások, de kevés igazán nagy helyzet jellemezte a mérkőzés elejét. Egy pillanatig nem álltak le a csapatok, a játékosok sem kímélték egymást, mintha egy téttel rendelkező bajnokit láthatott volna a közönség. A magyar válogatott többet birtokolta a labdát, ám mezőnyfölényét nem tudta kihasználni. A találkozó első gólja a hatodik percben esett, Mánya robogott el a jobb szélen, kiszorított helyzetből lőtt kapura, a labda a keresztlécen csattant, a kipattanót Szőcs vágta be. Hamar jött a válasz, másfél perccel később Rábl kapott labdát a hatoson belül, Klein felett a hálóba talált (1–1). A gyors gólváltást követően ismét kevés helyzet adódott, a felek főleg távolról lőttek kapura. A félidő legszebb helyzete Szőcsé volt, szép csellel küldte el védőjét, lapos lövését védte Tóth. szekelyfold_magyarorszag3_b Magyar góllal kezdődött a második játékrész, Vidák félpályáról passzolt Lovashoz, aki a kapunak háttal állva, sarokkal verte Kleint. Rögtön jött a válasz, Csoma A. bő tíz méterről bombázott a kapuba. Mindkét részről kemény letámadás, kétkapus játék jellemezte a mérkőzést. A 33. percben ismét a magyar csapatnál volt az előny, Rábl passzából Gál volt eredményes. Az utolsó öt percre kigyűlt a vendégek szabálytalansága, így a 36. percben Szőcs kisbüntetőt végezhetett el, lövését védte Tóth. Szép, sokpasszos támadás végén egyenlített a házigazda Mánya révén (3–3). Még nem volt vége, egy Rábl–Megyeri ellentámadás végén utóbbi lőtte el a labdát Klein mellett. Székelyföld vészkapusos taktikára váltott, ami rögtön góllá érett, a Csoma fivérek egyenlítettek, Alpár passzát Ferenc lőtte be. A magyarok is vészkapusos taktikára váltottak, de gólt nem szereztek, így döntetlennel zárult a találkozó – az első iksz az összecsapások történelmében. A két csapat csütörtökön este nyolc órától a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban is megmérkőzik. Barátságos teremlabdarúgó-mérkőzés: Székelyföld–Magyarország 4–4 (1–1) Székelyudvarhely, Játékvezetők: Bálint Attila, Benedek András és Szabó Attila. Székelyföld: Klein – Bíró, Mihály, Csoma A., Mánya Cserék: Szőcs, Csoma F., Máté, Szabó, Miklós, Căşineanu Edző: Jakab Zoltán Magyarország: Tóth – Hegyesi, Németh, Vas, Gál Cserék: Rábl, Öreglaki, Lovas, Vidák, Edző: Sito Rivera Gólszerzők: Szőcs (6.), Csoma A. (23.), Mánya (37.), Csoma F. (39.), illetve Rábl (8.), Lovas (23.), Gál (33.), Hegyesi (38.)

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00