DVTK-Vénusz – Hajdúböszörményi TE 5-4
2015.04.20 | 15:51
DVTK-Vénusz – Hajdúböszörményi TE 5-4 A női futsal NB I-ben az 1-6. helyért zajló rájátszásban a Hajdúböszörményi TE gárdáját fogadta a DVTK-Vénusz a 7. fordulóban. A mérkőzés érdekesnek ígérkezett, mert bár a közelmúltban a Böszörmény még bajnokesélyes volt, a Vénusz pedig a felsőház alsóházi részén szerénykedett, de mindez megváltozott. A HTE lejtmenetbe kapcsolt, Kovács Alízék pedig sorban nyerik a mérkőzéseiket. Maga a mérkőzés alakulása is finoman szólva hektikus volt, hiszen folyamatosan változott az eredmény. Hiába szerezte meg a Vénusz már az első percben az eredményt, és hiába vezetett 2-1-re az első félidőben, Vágó Fanni mesterhármasával, 4-2 előnnyel biztos győztesnek tűntek a vendégek. Ekkor azonban ritkán látható hajrát vágott ki a Vénusz, és az utolsó két percben lőtt három góllal megfordította az eredményt. Ennek a Vénusz győzelemnek valószínűleg a legjobban az ASTRA örült, mert így matematikailag is eldőlt, hogy megvédte bajnoki címét. DVTK-Vénusz – Hajdúböszörményi TE 5-4 (2-1) Miskolc, 150 néző. V.:Katona (Újhelyi, Kulik). DVTK-Vénusz: Almási – Bernáth, Váradi, Miliczki, Kovács A. Csere: Németh, Boros, Szőke, Kresák, André, Bukovszki. Edző: Sárréti Géza. Hajdúböszörményi TE: Torma – Benkő, Pinczi, Bokor, Vágó Csere: Horváth E, Nagy Á, Vesszős, Ujvári, Farkas É, Fogl, Halászi Edző: Simonyi András Góllövők: Kovács A. (2), Váradi (2), Bernáth, illetve Vágó 3, Nagy Á Sárréti Géza: – Egy nagyon jó játékosokból álló, bajnokságra törő csapat ellen kettő-négyről, az utolsó két percben megmutatták a lányok, hogy miként az elmúlt hetekben is, a csapategység és az akarás akár ennyi idő alatt is győztes csapatot csinálhat belőlük. Simonyi András: Jár az elismerés Sárréti Gézának és a DVTK csapatának! Kitűnő mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett maradtunk alul! Külön kiemelném mindkét szurkolótábort, akik remek hangulatot teremtettek! Azt gondolom ez egy agyonnyert meccs volt és bár a statisztika azt mutatja, hogy a hajrában omlottunk össze én mégis a vereség okát a gyatra helyzetkihasználásban látom ez ütött vissza a végén. Még mindig saját kezünkben van a sorsunk és szeretnénk megszerezni az ezüstérmet de ehhez ki kell jönnünk a hullámvölgyből de ez a csapat képes erre.