Drámai végjátékban maradtunk alul a csehekkel szemben
2018.09.24 | 23:46
Drámai végjátékban maradtunk alul a csehekkel szemben A csehországi Nymburkban a házigazda volt férfi futsalválogatottunk első ellenfele a Visegrádi Négyek Tornán. Turzó József szövetségi kapitányi kinevezése óta eltelt időben a magyar futsalválogatott két mérkőzést játszott le, még tavasszal Costa Ricát győzte le egymás után kétszer. A nyári szünet utáni első összetartás múlt hét közepén kezdődött meg, majd vasárnap elutazott a csapat a csehországi Nymburkba, az idei Visegrádi Négyek Tornára. Turzó Józsefnek több játékost is nélkülöznie kellett, például a Costa Rica-iak ellen meghívott mindhárom kapust, de nem utazhattak el Csehországba az BL-re készülő MVFC játékosai, illetve Pál Patrikról, valamint a helyére behívott Öreglaki Norbertről is le kellett mondania a szakmai stábnak. Jól kezdtük a csehek elleni, hétfő esti mérkőzést, már az 5. percben megszereztük a vezetést, egy sarokrúgást követő kapáslövéssel Boromisza Dániel szerzett szép gólt. A folytatásban is hatékonyabbak voltunk a kapu előtt ellenfelünknél, a 8. percben Komáromi Ákos lőtt 7 méterről a jobb alsó sarokba, majd miután a csehek egy távoli bombagóllal szépítettek, Dróth Zoltán állította vissza a kétgólos különbséget. A második félidőt a lendületesebb, bátrabb játékot felvállaló csehek kezdték jobban, a 25. percben egy kijátszott akció végén 2-3-ra alakították az állást, majd a 33. percben ismét egy ziccerig játszott akcióból kiegyenlítettek. A 38. percben egy hatoson belüli szabálytalanságért büntetőhöz jutottak a hazaiak, de nem tudták bevenni a kapunkat, a keresztléc mentett. Az utolsó percig úgy tűnt, döntetlennel zárul a meccs, de a végjáték három gólt is hozott: előbb kisbüntetőből vezetést szereztek a csehek, ám azonnal reagáltunk, a középkezdés után lehoztuk támadásban a kapusunkat, és egy begyakorolt figurából másodpercekkel később egyenlítettünk. Sajnos a cseheknek is volt válaszuk, és néhány másodperccel a végső dudaszó előtt Seidler révén beállították az 5-4-es végeredményt. 36225544_1491997407572146_6413969272103501824_n– Sokat tanulhatunk ebből a mérkőzésből, például azt, hogy nagy nyomás alatt is merjünk játszani – értékelt a mérkőzés után Turzó József. – A második félidőben keveset vállaltunk az előrejátékban, illetve döntő pillanatokban nem tudtunk higgadtak maradni. Léptünk előre az előző mérkőzésekhez képest, de továbbra is az építkezés szakaszában járunk, egyelőre keressük a végleges keretet, és igyekszünk minél többet együtt gyakorolni, tapasztalatokat szerezni, mert ahhoz, hogy kialakuljon, illetve megfelelően működjön a saját játékunk, időre, gyakorlásra és tapasztalatokra van szükségünk. Az utánpótlás-válogatottak számára kiírt viadal keretében a részben U19-es játékosokkal felálló U21-es válogatottunk délután 1-0-ás félidő után 4-1-es vereséget szenvedett a csehektől. Csehország-Magyarország 5-4 (1-3) Visegrádi Négyek Torna, Nymburk Csehország: Vahala - Hrdina, Záruba, Hrubý, Novotný, Cserék: Gerčák, Rešetár, Baran, Holý, Seidler, Černý, Kovács, Vnuk, Holeček. Edző: Tomáš Neumann Magyarország: Pallai Gábor - Komáromi Péter, Tatai József, Vas Ádám, Dróth Zoltán Cserék: Dávid Richárd, Klacsák Bence, Harnisch Ákos, Bencsik Roland, Boromisza Dániel, Sánta Attila, Sáhó Kristóf, Siska Gergő Edző: Turzó József Gólszerzők: Černý 10., 33., Baran 24., Seidler 40., 40., ill. Boromisza 5., Komáromi 8., Dróth 17., Tatai 40.

A holnapi mérkőzéseket ismét élőben nézhetjük a Futsal Hungaryn is.

Szeptember 25, kedd 11:00 Magyarország - Szlovákia U21 válogatott 16:00 Magyarország - Szlovákia A válogatott

forrás: Mlsz.hu

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30