A tavaly történelmi bajnoki címét szerző TF-et hívták meg idén a Women’s European Champions elnevezésű nemzetközi tornára Bariba (Puglia, Olaszország), amit nem hivatalos Bajnokok Ligájaként is emlegetnek, hiszen női vonalon az UEFA egyelőre nem indít versenysorozatot a klubok között.
A tornára az európai rangsorolás szerinti legerősebb válogatottak országának nemzeti bajnoka kapott meghívást (a harmadik oroszok és az ötödik ukránok kivételével), bár tudjuk, hogy a válogatott erőssége nem feltétlenül korrelál az adott ország bajnokcsapatának erősségével, de azért egészen jó indexe az erőmérésnek.
A sok meghívott közül Portugáliában merült fel probléma, állítólag a nemzeti szövetség nem ment bele egy mérkőzés időpontjának áthelyezésébe a torna miatt, így a Benfica már előzetesen jelezte, hogy nem vesz részt a versenyen. A spanyol bajnoknál egy fokkal pikánsabb helyzet merült fel, egyébként ők a sorsolás szerint a TF csoportjába kerültek volna viszont a torna előtti héten kiderült, hogy a Burela (Pescados Rubén Burela, az elmúlt két szezon spanyol bajnoka a nőknél) fő- és névszponzora, a Pescados Rubén jelentős mértékben vonja meg a támogatást, amit a spanyol bajnoknak biztosított eddig, így az utolsó pillanatban visszamondták a részvételt. Ezért is a TFSE csoportjába a gyakorlatilag a torna hetében kerestek új csapatot, sikeresen, hiszen a német bajnok UFC Münster jelezte részvételi szándékát, rajtuk kívül pedig a lengyel bajnok Rekord Bielsko-Biala volt még a magyar bajnok „csoporttársa”. A másik hármasban az olasz bajnok és rendező Bitonto, a holland győztes Os Lusitanos, és a franciák legjobbja, a Nantes küzdött meg egymással.
Az első játéknapon (12.18.) már a csoportelső helyért küzdött a TFSE és a Rekord egymással, egy elképesztően gyors és színvonalas mérkőzésen végül nem bírt egymással a magyar és a lengyel bajnok, futsalmeccsre nem jellemző 0-0-val ért véget a találkozó. Az első félidőben inkább a lengyelek veszélyeztettek, főleg két ukrán játékosuk, a mindössze 16 éves Shevchuk, és az itthon jól ismert Sydorenko voltak a csapat húzóemberei, de gólt nem sikerült szerezniük, amihez természetesen Hargas elképesztő védései is hozzájárultak. A félidőben Viza mester kicsit rendet rakott tanítványai fejében, és a második játékrészre egy teljesen más TF jött ki, mind sebességben, mind pedig a játékhelyzetekben fölé nőtt a magyar bajnok ellenfelének, de a győztes gólt nem sikerült megszerezniük. A másik csoportban a Bitonto 9-1-re verte a Nantes csapatát.
A második játéknapon (12.19.) a másik csoportban a holland Os Lusitanos 5-1-re verte a franciákat (Nantes), a TF pedig az UFC Münsterrel találkozott. Ez egy teljesen másként kinéző mérkőzés volt, mint a lengyelek elleni, az elejétől kezdve dominált játékban a magyar bajnok, bár a németek jóval nagyobbra nőttek, és jól használták fizikai erőfölényüket, a játék sebességét egyértelműen a TF diktálta. A helyzetek megvoltak, a gólra azonban az első félidő legvégéig várni kellett, amikor egy parádés Ács-Kota összjáték után az utóbbi talált a német hálóőr lába között a kapuba. A második félidőben sikerült még feljebb kapcsolni a sebességet a magyar bajnoknak, még több helyzetet dolgoztak ki, aminek meg is lett az eredménye, Balya góljával kettőre nőtt a TF fórja. A folytatásban némi figyelmetlenséget követően szépíteni tudott a Münster, de továbbra sem forgott a játék alapján veszélyben a TF győzelem, a német bajnok érezte is, hogy mezőnyfölényben van ellenfele, így vészkapus játékkal próbálkoztak. Ezt a kék-fehérek jól védekezve hárították, többször is veszélyeztetve belőle a német kaput, sőt, növelve előnyüket – Kota rúgott szép gólt egy pattanás után az üres kapura, a tízméteres pont környékéről. 3-1 maradt tehát a végeredmény, a TF pedig négy ponttal a csoport elejére ugrott.
A harmadik játéknapon (12.20.) pihent a magyar bajnok, a másik csoportban a Bitonto 6-0-ra verte a hollandokat, a TF csoportjában pedig egészen elképesztő izgalmak között végül kevesebb, mint egy perccel a meccs vége előtt szerezték meg a lengyelek a döntőt érő negyedik gólt a német bajnok ellen, akiknek újra a vészkapus játékuk lett a vesztük. Elképesztően szoros volt a meccs, a németek szerezték az első gólt, amire a lengyelek hamar válaszoltak is (1-1), majd a Rekord szerezte meg a vezetést, amire a Münster válaszolt (2-2), majd a lengyelek harmadik gólja után (3-2) próbálták meg újra a németek a vészkapus játékot, a TF nagy szívfájdalmára. Így a harmadik játéknap eredményei után a lengyelek ugyanannyi ponttal, ugyanolyan gólkülönbséggel, mindössze több rúgott (és kapott) góllal lettek csoportelsők, és készülhettek a másnapi döntőre a Bitonto ellen, aki elképesztően magabiztosan gázolt át mindenkin, simán nyerve csoportját.
A helyosztók napján (12.21.) az erőviszonyokat tekintve talán addigi legnehezebb meccse előtt állt a magyar bajnok, hiszen a holland bajnok Os Lusitanos csapatával kellett megvívnia a bronzéremért, akinek keretében egyébként volt brazil és portugál játékos is a hollandokon kívül. Az ötödik-hatodik helyért a két csoportharmadik küzdelmében végül egy nagyon szoros meccsen 3-2-re nyert a Nantes csapata a Münster ellen, utána pedig következhetett a bronzmeccs. Végletekig kiélezett találkozón az első félidőben nem született gól, mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, de jól védekeztek, és a kapusok is jó teljesítményt nyújtottak, így nem tudtak túljárni az eszükön. A második félidőben megszerezte a vezetést a holland bajnok, amire Viza Krisztián vészkapus játék mellett döntött. Ez meg is hozta az eredményt, egy szép akció után Fábián talált be, kiegyenlítve a mérkőzést nem sokkal a sípszó előtt. A torna szabályai szerint nem volt hosszabbítás, egyből a büntetők következtek, ahol kisebb kavarodás után (a játékvezetők három-három hatméteres után lefújták a büntetőrúgást a TF örömére, majd Sztranyovszky Márk sportszerűen jelezte nekik, hogy még nem rúgták le az öt-öt büntetőt a csapatok) végül a magyar bajnok örülhetett, és szerezte meg a történelmi „bronzérmet”, azaz a harmadik helyet a női klubfutsal európai csúcsversenyén, ami az eddigi legjobb eredmény magyar csapattól. (A DEAC vett még részt egyszer a tornán, 2022-ben, akkor a negyedik helyet szerezték meg az egyetemisták szintén Olaszországban, Falconara városában.)