ÁRKÁD ETO-UNIVERZUM 11:3
2015.02.22 | 18:48
ÁRKÁD ETO-UNIVERZUM 11:3 A mérkőzés elején azonnal letámadott az ETO, a vendégek hat percig a kapujuk elé szorultak. A hazaiak támadtak ugyan, de Deczki jól védett, illetve pontatlan volt a hazai befejezés. Az Univerzum kontrákkal próbált operálni, de a félidő derekáig nem volt sok a dolga Oláh Erikának, a Győr kapusának. Ritmust váltott az Univerzum, sűrűsödtek a vendég kapuralövések, valamint az ETO faultjai. A 9. percben viszont megérdemelten szerzett vezetést a Győr, Jakab Rékától kapott jó indítást Vígh Renáta, aki lefordult védőjéről és Deczki mellett higgadtan az Univerzum kapujába helyezett. (1-0). A 11. perc ismét mozgalmas volt, Bereczki O. lőtt pontosan a győri kapura, de Oláh E. lábbal védett. Nem sokkal később Beke A. lőtt veszélyesen a jobb sarok felé, de Oláh E. a mezőnybe öklözött. Dominált a Győr, érződött újabb találatok következnek, Egy gyors ETO ellentámadásnál Szórádi lábát találták el a hatoson belül a vendég védők, hatméteres következhetett. A büntetőt Vígh R. nagy erővel tüzelte a léc alá. (2-0). A 15. percben a nagy kedvvel futsalozó Szórádi szerezett labdát, helyzetbe került, az Univerzum kapuvédőjéről vágódott lövése a hálóba. (3-0). Váratlanul szépített az Univerzum, Papp Tamara indult meg egyedül, majd kapura lőtt, Oláh E. csak beleérni tudott a labdába. (3-1). A válasz nem késlelkedett, a 17. percben Jakab R. érkezett pontosan a jobb szélen és lőtt látványos gólt a rövid felsőbe. (4-1). Egy perc sem telt el, ebben az időszakban ellenállhatatlanul támadó ETO gyors kontrái és felívelései mattolták a vendégek, újabb két gólt szerzett Vígh Renáta, majd a sort Jakab Petra zárta, előbb Deszki védett, majd duplázása már pontos volt. (7-1). Az Univerzum 10m-eshez jutott a félidő végén, mivel összegyűlt a 6. faultja a Győrnek. Kiimaradt a lehetőség, Beke A. a jobb kapufára csavarta a labdát. A szünet után küzdelmesebb lett a mérkőzés, főleg a mezőnyben folyt a csata, az ETO többet támadott, azonban nem esett újabb találat sokáig. A 26. percben András kétszer volt eredményes, azonban mindkét kapuba betalált. Csuti Melinda vetődéses keresztpasszával mindenkit meglepett, az érkező András Franciska pedig közelről pöccintette a labdát a hálóba. (8-1). Egy perccel később Horváth Hanna robogott át a pályán, majd a bal szélről bepasszolt labdáját András F. sodorta a saját kapujába. (8-2). A 29. percben Vígh R. gurított a jobb szél felé, de a visszafutó Horváth Hanna beleért passzába, a labda a jobb kapufát érintve jutott saját kapujába. (9-2). Becsületére legyen mondva a vendégeknek, hogy nem adták fel a mérkőzést és jó iramú változatos játék alakulhatott ki. A győri hálóőr Oláh E. sérült meg egy ütközés után, azonban tudta folytatni a játékot. A 31. percben Beke A. szerzett labdát, megindult, nem tudták szerelni, majd a dermedten álló Oláh E. mellett, a jobb alsó sarokba helyezett. (9-3). Mielőtt feltámadhattak volna a vendég remények, ismét Vígh R. villant, átadását Szórádi N. nagy lendülettel sodorta Deczki kapujába. (10-3). A végeredményt Csuti Melinda állította be, aki a jobb oldalon érkezve egy ütemet kivárva bombázott Deczki lába között a hálóba. Női Futsal NBI Felsőházi 2. forduló ÁRKÁD ETO-UNIVERZUM 11:3 (7:1) Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok Játékvezetők: Horváth Z. (A), Horváth Z. (F). Pálfy Éva ETO: Oláh E. – Jakab P., Szórádi N., Jakab R., Vígh R. Csere: András F., Csuti M., Szücs V., Pintér V. Vezetőedző: Molnár Attila Univerzum: Detzki V – Beke A., Bereczki O., Horváth H., Papp T. Csere: Bagdi Cs., Török K. K., Kaiser K. Vezetőedző: Jávor István Gólszerzők: (Vígh R. 9’ 12’, 18’, 18’), Jakab R. (17’), Szórádi N. (15’, 34’), Jakab P. (19’), Horváth Hanna (29') (öngól), András F. (26’), Csuti M. (34’), illetve Papp T. (17’), András F. (27’) öngól, Bereczki O. (30') Molnár Attila: Janus arcú csapat vagyunk, és bár nem hittem benne most Fortuna is Velünk volt. A múlt héten szinte percek alatt vesztettünk Miskolcon, ma percek alatt nyertünk. A héten nyugodtan készültünk, és a kontrajáték mellett a felpasszolt labdák megjátszását gyakoroltuk, úgy gondolom sikerrel. Nagyon örülök, hogy bár Reni megint megszórta magát, mellette szinte mindenki betalált az Univerzum kapujába. Komoly fegyverténynek tartom, hogy az 5 - 4 elleni játékot megint nagyszerűen levédekeztük, így ellenfelünk pillanatok alatt feladta az ezzel való próbálkozást. Büszke vagyok a csapatomra, nagyszerűen játszottunk, fontos győzelmet arattunk. Jávor István: Szörnyű érzés volt ma a padon ülni és megélni ezt a mérkőzést, amely bizonyította, hogy ez egy csapatjáték! Mégpedig olyan csapatjáték ahol egy játékos hazavághatja a többiek munkáját... Gratulálok lelkes ellenfelünknek...