ÁRKÁD ETO-DVTK VÉNUSZ 2-6
2015.04.13 | 13:10
ÁRKÁD ETO-DVTK VÉNUSZ 2-6 Kétgólos előny után elfogyott a tartalékos ÁRKÁD ETO, akik a szünet után feljavult Vénusz gólerős játékára már nem tudtak válaszolni. Addig viszont nagyon taktikusan és eredményesen játszott az Árkád ETO. Csuti Melinda kapáslövésével megszerezték a vezetést a 6. percben (1-0), amit Jakab R. 25 m-es szólója után növelte kettőre a 12. percben (2-0). A győriek nagyon korán eldönthették volna a meccset, de rengeteg helyzetük maradt kihasználatlanul. A VÉNUSZ nem volt veszélyes a győri kapura, rengeteg hibával játszottak szünet előtt a miskolciak. Szinte a semmiből, kétgólos hátrányból jött vissza a meccsbe a DVTK a 19. percben. Bernáth Csilla (2-1) és Váradi Cintia kiegyenlítette az állást (2-2), aki ismét Oláh Erika lába között talált a győri kapuba. Érezhető volt, megfogta a gól a győri futsalosokat, ugyan Vígh Renáta helyzeteivel kezdődött a 2. félidő, de a szünetben becserélt Németh Diána biztosan állta a kezdeti győri rohamokat. A miskolci kezdő négyes ezután nagyon elkapta a fonalat, támadó játékuk feljavult, védekezésük összeszedett lett. Miliczki Váradi kapura lövésébe vetődött bele a 24. percben (2-3), majd Bernáth Csilla szerzett hasonló gólt egy perccel később. Lövése Oláh Erikáról felperdült - amit saját maga sodort testével a hálóba. (2-4). 27. percben Bernáth Cs. triplázott egy szabadrúgásból legurított jól eltalált bombával (2-5), majd nem sokkal később Kovács Aliz Miliczki passzát a jobb kapufát érintve jutatta a győri kapuba a Miskolc hatodik találatát (2-6). Ezután már az öt mezőnyjátékossal és két újonccal felálló Győr támadásban képtelen volt újat hozni játékába, így megérdemelt Vénusz győzelem született. Kétgólos előny után elfogyott a tartalékos ÁRKÁD ETO, a Győr csak 19 percig tudott tudása szerint futsalozni. Az eredmény azonban túlzó, a Vénusz ugyan jobban gazdálkodott a helyzeteivel, de nem volt ekkora különbség a két csapat között. Sárréti Géza: A kezdés részünkről langyos volt, korán keltünk és sokat utaztunk, valamint a szombati nap miatt nem találtuk ritmusunkat a szünet előtt. 2-0-ra vezetett a Győr, jól is játszottak, azonban egy perc alatt visszajöttünk a meccsbe a félidő végére. A szünet után a kezdő négyesünk nagyon elkapta a fonalat, öt-hat perc alatt elmentünk 2-6-ra, ami után meg tudtam nyugodni és jobban tudtam cserélgetni. Ez a négy játékos, amikor jó napjuk volt, otthon is el tudták verni ezt a Győrt, csak az volt a kérdés, ki mennyire dekoncentrált és fárad. Próbáljuk minden meccsünket megnyerni a következőkben, ma fejben talán jobban ott voltak az én lányaim, ezzel sikerült megszerezni  győzelmet. Molnár Attila: Nagyot küzdöttünk, és ha még két cserével tudtam volna frissíteni, talán meg lehetett volna ez a meccs. Tizenöt percig az történt, amit mi akartunk a pályán, de a félidő hajrájában elég volt egy perc rövidzárlat, és a Miskolc visszajött a meccsbe. A második játékrészre elfogytunk fizikálisan, hat perc alatt eldobtuk a meccset, utána már csak arra figyeltünk, hogy ne nőjön a különbség. Ez egy ilyen meccs volt, a jövő héten megvan a lehetőségünk a javításra. Nők Futsal NBI 6. forduló Felső-ág ÁRKÁD ETO-DVTK VÉNUSZ 2-6 (2-2) 2015.04.11 – Szombat 12:00 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok Játékvezetők: Babos Tibor, Szilágyi János, Reitmesz Bence ETO: Oláh E. – Jakab R., Jakab P., Vígh R., András F. Csere: Csuti M., Pintér V., Bertókova Anikó Vezetőedző: Molnár Attila DVTK: Almási A. – Bernáth Cs., Váradi C., Miliczki N., Kovács A. Csere: Boros K., Szőke Zs., Kresák K., Németh D., André A. Vezetőedző: Sárréti Géza Gólszerzők: Csuti M. (6’), Jakab R. (12’), illetve Bernáth Cs. (19’, 25’, 27’), Váradi C. (19’), Kovács A. (27’) Sárgalap: Kovács A. (8’), Bernáth Cs. (37’), Németh D. (39’)  - Forrás: etofutsal.hu -