Alex 5 góljával fölényes ETO győzelem
2018.04.27 | 07:15
Kihasználva a Haladás hibáit, többször is büntetett az ETO a nyugati rangadón. Az első félidőben elért három gólos győri vezetés után a Rába végül 7-2-re fölényesen nyerte a csoportelsőséget befolyásoló rangadót a Swietelsky-Haladás VSE ellen.
Alex Constantino pazar játéka meghatározó volt a Haladás elleni mérkőzésen, 5 gólt szerzett a hétből, mellette Rolón is megszerezte első találatát, Klacsák pedig egészpályás üreskapus gólt szerzett. Az ETO számára ezzel a sikerrel egy lépéssel közelebb került a csoportgyőzelem, és a futsal NBI döntőbe jutás.  5 pontra nőtt Juanráék előnye a győri csapatot üldöző legnagyobb riválisával, a Halival szemben.

Hat percig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, majd Michel nem tudta folytatni a játékot, az aláforduló bokája miatt. A Győr ezután hamar fölénybe került, és Alex triplájával tulajdonképpen el is döntötte a találkozót. A hajrában vészkapus játékra váltó Haladás nem volt támadásban meggyőző, az ETO remekül védekezett. Alex lőhette belőhette volna a negyediket, de telibe találta a kapufát a hajrában. Rolón próbálkozott többször, de az első félidő eredménye nem változott, Alex triplájával 3-0-s ETO vezetéssel fordulhattak a csapatok. 183cf51f-1911-4912-9a91-cad2a0255933A szünet után kockáztatott a szombathelyi csapat vezetőedzője, ami rosszul sült el, egy szerencsés labdaszerzést követően Nico Rolón vihette egyedül az üres kapuba a labdát (4-0). 3 perccel később Klacsák egészpályás góllal ünnepelhette csapata 5. találatát (5-0). Ezután is 5 a 4 játékkal próbálta a különbséget csökkenteni a Haladás, most azonban sikerrel tették. Hat perccel a vége előtt szépen kijátszott akció végén Öreglaki szépített (5-1), ám Alex ismét a betalált (6-1). Még ebben a percben Németh Péter csökkentett a hátrányból (6-2), de a ma esti szenzációs játékot bemutató Alex erre is válaszolt, lendületből megkerülte védőjét és az vészkapus mellett a hálóba lőtt (7-2). Az ETO végig eltökélten futsalozva, megtorolta a Haladástól elszenvedett 3-2-es vereséget, és 5 pontra növelte előnyét a Swietelsky Haladással szemben. javi-rodriguez_2017-11-19Javi Rodríguez: - Rendkívül jól, koncentráltan játszott az egész csapat ezen a mérkőzésen. Talán most volt az első alkalom, hogy mindenkire számíthattam, nem volt sérült a keretben. Rolón jól illeszkedett be a csapatba, Alex teljesítménye pedig maghatározó volt. Turzó-haladásTurzó József: - A bajnoki rendszer miatt tudtuk, hogy nem szabad hibázni, főleg egy ilyen jó csapat ellen. Ennek ellenére sok hibát vétettünk, ám ezzel együtt megérdemelt az ETO sikere. Gratulálok a győrieknek.   Rába ETO-Swietelsky Haladás 7-2 (3-0) Győr, Egyetemi Sportcsarnok rájátszás, B csoport, 5. forduló, 300 néző. Vezette: Wittner, Czene-Joó, Imrő ETO: Alasztics - Rolón, Alex, Juanra, Dávid R. Csere: Győrfi, Klcsó (kapusok), Papp B., Klacsák, Tama, Gerard, Sáhó, Bognár B., Végh A.. Edző: Javi Rodríguez. Haladás: Sásdi - Santos, Michel, Dróth, Bencsik. Csere: Matyi (kapus), Sipos, Öreglaki, Horváth P., Németh P., Márkus, Hajmási, Vidák. Edző: Turzó József. Gólszerzők: Alex (9., 12., 15., 37., 39.), Rolón (25.), Klacsák (28.), illetve Öreglaki (36.), Németh P. (37.). Forrás: eto.hu