A mai magyar-orosz ráhangolásaként
2019.12.02 | 14:46
A mai magyar-orosz ráhangolásaként A mai és holnapi veszprémi Oroszország elleni válogatott mérkőzések elé egy kis múltidéző. A szbornajával eddig összesen 9 mérkőzést játszottunk, és bizony talán az egyetlen ország, amely ellen még pontot sem tudtunk szerezni. A 9 vereség mellett a gólkülönbségünk 19-54. Sajnos a gyors, kemény és nagyon atletikus szláv stílus nekünk, magyaroknak soha nem ízlett. Ehhez csatlakoztak az utóbbi évek brazil-oroszai: Cirillo, Pele, Eder Lima, és manapság Romulo és Robinho. A legutolsó találkozónkat 2011. december 18-án játszottuk ellenük Gyöngyösön, egy VB selejtező mérkőzést. Az akkori csapat szövetségi edzője Frank Tamás volt, aki jelenleg az utánpótlásért felelős szövetségi edző, mellette a Veszprém edzője, és nem utolsó sorban a Futsal-Hungary szakkommentátora is. Abból a  csapatból már csak Dávid Richárd, és Dróth Zoltán játszik a válogatottunkban, és utóbbi gólt is szerzett azon a nagyon izgalmas mérkőzésen. Érdekesség még, hogy Csopaki Zeze István, az M4Sport szakértője is tagja volt az akkori csapatnak. Bemelegítésként megmutatjuk Dróth Zoli akkori csodálatos gólját. Az akkori mérkőzés krónikája:

Frank Tamás együttese kétgólos vereséget szenvedett az oroszoktól, de így is másodikként zárta a gyöngyösi vb-selejtezőt, és bejutott a play off körbe.

A kazahok elleni győzelem és a lettek elleni döntetlen után már az oroszok elleni zárómeccs előtt biztossá vált, hogy a mieink továbbjutnak a vb-selejtezõ csoportból, a lett-kazah összecsapás ugyanis 2-2-es döntetlennel ért véget. Az oroszok ellen így már a csoportelsõség volt a tét, ám a mieinknek nem sikerült bravúrt elérniük, 4-2-es vereséget szenvedtek.

Az oroszok a 3. percben egy furcsa góllal szereztek vezetést: válogatottunk játékosai egy akció végén leálltak, mert úgy gondolták, szabálytalanság történt, a játékvezetők azonban nem jeleztek, a vendégek pedig könnyedén találtak a kapuba. A gól megfogta a mieinket, az oroszok nagy fölényben játszottak, és a szünetig két újabb gólt szerezve, 3-0-ra elhúztak.

A második félidőben alaposan megváltozott a játék képe, feljavult a teljesítményünk, helyenként varázslatos futsalt mutattak be a csapatok. A 30. percben Tóth Szabolcs tökéletes átadása után a kilépő Harnisch Ákos ballal, 10 méterről a felső sarokba vágta a labdát, megszerezve a szépítő találatot. Bő három perccel a vége előtt lehoztuk a kapusunkat, és emberelőnyben támadtunk, s a 39. percben egy pontos centerezés után Dróth Zoltán megverte védőjét, majd közelről a kapuba lőtt. Az utolsó pillanatokban - szintén emberelőnyben - a döntetlenért támadtunk, végül az oroszok a dudaszó pillanatában bevették az üres kapunkat, és beállították a 4-2-es végeredményt.

- Alaposan elhibáztuk az első félidőt, de nagyon örülök annak, hogy ebből fel tudtunk állni, és izgalmas mérkőzést játszottunk az oroszokkal. Bár a játék képet alapján a döntetlen nem lett volna igazságos, bátor játékunknak köszönhetően igen közel állunk a bravúros pontszerzéshez - nyilatkozta a lefújás után Frank Tamás szövetségi edző.

Oroszország-Magyarország 4-2 (3-0) Gólszerzõ: Abramov a 3., Cirilo a 7., Majevszki 18., Szergejev a 40., ill. Harnisch a 31., Dróth a 39. percben Magyarország: Pallai Gábor - Németh Péter, Lódi Tamás, Dróth Zoltán, Lovas Norbert Cserék: Reveland Zoltán, Tóth Szabolcs, Csopaki István, Simon Zsolt, Harnisch Ákos, Dávid Richárd, Trencsényi János Edző: Frank Tamás  A vb-selejtező torna végeredménye:

1. Oroszország 9 pont  2. Magyarország 4 pont  3. Lettország 2 pont  4. Kazahsztán 1 pont

A play-off kör sorsolását február 11-én, a horvátországi Európa-bajnokságon rendezik meg, a csapatok március-április folyamán két mérkőzésen döntik el a vb-részvétel jogát.

A mérkőzések időpontjai: Magyarország – Oroszország 2019.december 2.   20:30   M4 Sport élő Magyarország – Oroszország 2019.december 3.   18:00   Futsal Hungary TV élő

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00