A Dunaferr utolsó szalmaszála!
2020.02.09 | 22:04
A Dunaferr utolsó szalmaszála! NYÍRGYULAJ KSE – DUNAFERR DUE DUTRADE FC 17:00 Nyírbátor, Városi Sportcsarnok A Nyírgyulaj legutóbbi három mérkőzését elveszítette, de ennek ellenére magabiztosan őrzi harmadik helyét, amit semmi nem veszélyeztet. Ezek ismeretében a Lovas-alakulat számára különösebb tétje nincs a mérkőzésnek, nem úgy, mint ellenfelüknek. A Dunaferr számára még elérhető a felsőházi rájátszás, igaz már nem a saját kezükben van a sorsuk. Ennek ellenére vélhetően szeretnék életben tartani a reményt, ehhez pedig mindenképpen nyerniük kellene. Ez nem lesz könnyű, mivel Pallaiék otthonában mindössze a két élcsapatnak sikerült pontokkal távozni, a többi ellenfél vesztesen hagyta el a nyírbátori parkettát. Amennyiben az Újváros vesztesen hagyja el a pályát, úgy eldől, hogy sok év sikeres szereplés után, csak a kiesés ellen küzdhetnek az alsóházban. Ami nehezíti a dolgukat, hogy Szeghy eltiltását tölti, így rá nem számíthat Fehér mester. Hiányzó a vendéglátóknál is akad, Sánta Attilát megműtötték, így számára véget ért a bajnokság. Az esélyek a Nyírgyulaj mellett szólnak, és némileg meglepő lenne, ha a Dunaferr begyűjtené a számukra fontos három pontot.   RUBEOLA FC – MVFC BERETTYÓÚJFALU 19:00 Csömör, Városi Sportcsarnok Az korábban eldőlt, hogy a Rubeola biztosan az alsóházban folytatja a rájátszást, a kérdés csak az, hogy hány pontot visz magával. Péntek este Veszprémben szerepeltek kupameccsen, ahol hiába játszottak jól, végül búcsúztak a kupától. Most egy még nehezebb ellenfél vár rájuk, hiszen a listavezető érkezik. A Mezei-Vill számára még egy győzelemre van szükség, hogy megnyerje matematikailag is az alapszakaszt és azt vélhetően Csömör meg is szerzik. Trencsényiék magabiztosan menetelnek, és nehéz elképzelni, hogy elmaradna a győzelmük.   ARAMIS SE – HALADÁS VSE 19:20 Budaörs, Aramis Sportcsarnok Látszólag tétnélküli mérkőzést rendeznek Budaörsön, ahol az Aramis fogadja a Halit. A vendéglátók már az előző fordulóban bebiztosították helyüket a felsőházban, így csak az a kérdés, hogy a negyedik, vagy az ötödik helyen végeznek. Jelenleg a negyedik helyen állnak, de a Fradi egy győzelemre van, így még visszább csúszhatnak, így szükség lehet egy bravúrra, ha meg akarják őrizni jelenlegi pozíciójukat. Ami a Haladást illeti, vélhetően a második helyen zárják az alapszakaszt, mivel két fordulóval a vége előtt négy pont a hátrányuk a listavezetővel szemben, és nem valószínű, hogy a Mezei nem szerez legalább három pontot a hátralévő két meccsén. Ezek fényében mind a két alakulat felszabadultan játszhat, amiből egy jó meccs kerekedhet. Nem kérdés, hogy Dróthék a találkozó favoritja, de az Aramis okozott már több meglepetést ebben a bajnokságban.