A DEAC két kitűnősége volt a főszereplő
2016.02.24 | 20:40
A DEAC két kitűnősége volt a főszereplő Horváth Viktória – Horváth Renáta 3-2   A DEAC két kitűnősége volt a főszereplője a DEAC – Airnergy mérkőzésnek, ők ketten szerezték a házigazda mind az öt találatát. Győzelmével már 5. helyre jöttek fel a tabellán a hajdúságiak.   Női NB I, 18. forduló, előrehozott mérkőzés   DEAC – Airnergy FC 5-2 (1-1) Debreceni Egyetemi Sportaréna Játékvezetők: Erdélyi Tamás – Tóth Gábor – Berettyán Zoltán  DEAC: Kósa Viktória – Radics Ágnes Mariann, Dancs Rebeka, Bokor Adrienn, Horváth Viktória Csere: Balla Anikó, Erdős Edina, Papp Dorina, Horváth Renáta, Veres Erika, Péter Vanda Ágnes Edző: Sólyom Attila Airnergy: Deczki Vanda Kinga – Horváth Hanna, Görög Zsófia Réka, Szalkai Kitti, Bereczki Orsolya Csere: Szabó Krisztina, Urbán Anett, Horváth Nóra Edző: Jávor István  Gólszerző: Horváth Viktória (3), Horváth Renáta (2) illetve Bereczki Orsolya, Görög Zsófia Réka  Kiállítva: Bokor Adrienn (11. p) illetve Deczki Vanda Kinga (39.p)  A DEAC formájáról sok mindent elárul az, hogy hátrányból fordítva, meghatározó játékosa kiállítása után is magabiztosan tartotta otthon a három pontot az Airnergy ellen.  11 percig gólnélküli döntetlenre állt a mérkőzés, amikor Bokor Adrienn átesett saját kapusán, s kézzel ért a labdába, amiért a játékvezető kiállította a hazaiak klasszisát. Szigorú ítéletnek tűnt, a megítélt büntetőt pedig Bereczki Orsolya kíméletlenül bevágta (0-1).  Néhány perccel később Horváth Viktória szabadrúgásból egalizált, így a döntést a második játékrészre hagyták a csapatok.  A 25. percben Horváth Renáta iramodott meg a labdával saját térfeléről és senkitől sem zavartatva higgadtan helyezett Deczki Vanda mellett a hálóba.(2-1). Nem sokkal ezután, Horváth Viktória másodszor is túljárt a formán kívül védő Airnergy-kapus eszén szabadrúgásból, így már két góllal vezetett a házigazda, a 33. percben pedig már hárommal miután Horváth Renáta is újra gólt szerzett.  Deczki Vanda kihagyott büntetője után biztossá vált, hogy nem tud pontot szerezni az Airnergy, s bár Görög Zsófia még szépíteni tudott, de ezt követően a mérkőzés tragikus hőse Deczki Vanda a kiállítás sorsára jutott, s Horváth Viktória állította be az 5-2-s végeredményt, így ő nyerte a Horváthok különversenyét.  Sólyom Attila (DEAC): - Az egyre bővülő számú szurkolótáborunk Horváth showt láthatott. A két tehetséges játékosunk 5 gólt szerzett és így biztosan nyertük a számunkra fontos meccset. Küzdelmes mérkőzésen gyors támadásokat tudtunk vezetni, amivel megbontottuk az ellenfél védekezését. A sok színes lap és a két büntető nem volt benne a meccsben. Tóth Ferenc (Airnergy ügyvezetője): - Több volt ebben a meccsben, csak sajnos az első félidőben sok helyzetet elpuskáztunk. A másodikban elkerülhető gólokat kaptunk, ami megpecsételte sorsunkat. Gratulálok ellenfelünknek. GÓLÖSSZEFOGLALÓ