Idegenben is legyőze a bajnok a trónkövetelőt
2019.11.20 | 11:47
Idegenben is legyőze a bajnok a trónkövetelőt Az NB I-es futsalbajnokság 10. fordulójának rangadóján a Haladás VSE nagy csatában kapott ki a vendég Berettyóújfalutól. Rangadót rendeztek a Rohonci úton: a 2. helyezett HVSE fogadta az éllovas, veretlen, bajnoki címvédő Berettyóújfalut. Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu 5-6 (2-4). Szombathely, 450 néző, Vezette: Zimonyi, Wittner, Apkó HVSE: Alasztics – Michel, Hajmási, Dróth, Luis Garcia. Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Horváth P., Simic, Sipos, Gerencsér, Péter, Vas, Vidák. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon. Berettyóújfalu: Mezei – Rábl, Nagy I., Sid, Rafinha. Csere: Nagy S., Diece, Szabó, Kártik, Harmati, Trencsényi, László, Sipos. Edző: Mullor Cabrera Sergio. Gólszerzők: Vas (11.), Gerencsér (16.), Luis Garcia (32.), Michel 2 (36., 38.), ill. Szabó (4.), Rábl 2 (7., 39.), Rafinha (8.), Nagy I. (20.), Sid (27.). A találkozót Haladás ziccer-vezette fel, Hajmási tévesztett célt a kontra végén, majd Dróth került helyzetbe többször is. Kapujához szegezte ellenfelét a vasi gárda. Ám váratlanul egy kontra végén a vendég szerzett vezetést. Sőt, növelte az előnyét: újabb kontra után Alasztics védett, de a kipattanót az érkező Rábl besodorta. Időt is kért a hazai kispad. Ám létszámfölényes helyzetből, könnyű ziccer után megszületett a harmadik Berettyó-gól (8. perc: 0-3). Mind a három igazi helyzetét értékesítette a vendég. Próbált szépíteni a HVSE, Luis Garcia lökete a kapufán csattant, Vas lövése viszont már a hálóban kötött ki. Dróth bombáját védte a felső léc segítségével Mezei. Ismét forró perceket élt át a Berettyó, alig birtokolta a labdát. Egyébként a vendég nem válogatott az eszközökben, kőkeményen védekezett. Hiába: Vas okos passzát váltotta gólra közelről Gerencsér (16. perc: 2-3). Parázsra sikeredett a félidő hajrája, a játékvezetők nehezen kezelték a kialakult helyzetet. Nem tudott egyenlíteni a Haladás, sőt, a félidő végén jött a negyedik Berettyó-gól. Fordulás után is támadásban maradt a Haladás – igaz, így hagyott teret a Berettyó kontráinak. Sok helyzetet dolgozott ki a HVSE, de képtelen volt betalálni. Dróth például parádés cselekkel játszotta tisztára magát, ám az üres kapu torkából kapufát rúgott – nem volt szerencséje a házigazdának. Aztán a 27. percben Dróthot tarolták le, a kontrát góllal zárt a Berettyó (2-5). Nagyon korán vészkapus játékra váltott a Haladás, jött is gyorsan a szépítés, Luis Garcia volt eredményes (3-5). Rohant, rohamozott a házigazda – Michel is vészkapus játék végén volt eredményes (4-5). Maradt még bő négy perc. Michel pedig belelendült: átlövésből egyenlített (38. perc: 5-5)! A Haladás nyomott tovább a győzelemért, továbbra is vészkapussal. De hiába kockáztatott, mert Rábl remek egyéni alakítása után ismét a Berettyó vezetett. A hátralévő bő egy percben több komoly helyzete is volt a Haladásnak, de hiába – Vas egy pillanattal a meccs végét jelentő dudaszó után talált csak be. A mérkőzés összefoglalója: