Futsal Hungary
Hírek
2019.10.26. Férfi válogatott Olvasási idő: 4 perc
Fájó vereség a Fehéroroszok ellen

Fájó vereség a Fehéroroszok ellen

A gól nélküli első félidőt követően 2-0-ra legyőzte a magyar válogatottat a fehérorosz csapat a futsal-világbajnokság selejtezőjében. A továbbjutáshoz bravúrra lenne szükség Olaszország ellen.

Teljesen kiegyenlített első félidőt produkált a magyar válogatott Eboliban Fehéroroszország ellen, amely együttes az előző játéknapon nagy meglepetésre 3–3-as döntetlent játszott a házigazda Olaszországgal. 

dsc_9295

Jól tartotta magát csapatunk, a szünetig bár mindkét fél igyekezett támadásokat vezetni, nem esett gól.

A fordulás után három perccel a fehéroroszok jegyeztek egy kapufát. A 8. és a 10. perc között fölénybe került ellenfelünk és egy szögletet követően megszerezte a vezetést (1–0). 

Ezután Dróth Zoltán ziccerből egyenlíthetett volna, de lövését bravúrral védte a kapus.

dsc_9369

Hátrányban kockáztatnunk kellett, feljebb toltuk a védekezést, majd 4 perccel a vége előtt átálltunk öt a négy elleni játékra. Hiába támadtunk, gólt nem sikerült szereznünk. Ellenfelünk viszont egy labdaszerzésből az üres kapuba talált, ezzel lett a mérkőzés vége 2–0. 

Fehéroroszország – Magyarország 2-0 (0-0)
VB selejtező torna
Eboli, Olaszország
Vezette: Antonios Adamopoulos – Saša Tomić – Santos José Cardoso

Fehéroroszország: Stremilov – Silivonchik, Gusakov, Krikun, Rabyko
Csere: Churylin, Olshevski, Matveenko, Selyuk, Rogovik, Chibisov, Zhigalko, Gorbenko, Lazyuk
Edző: Aliaksandr Savintsau

Magyarország: Alasztics – Komáromi, Nagy I, Horváth N, Rábl
Csere: Varsányi, Sásdi, Dávid, Horváth Sz, Pál, Vas, Dróth, Hajmási, Siska
Edző: Turzó József

Góllövők: Zhigalko 28. perc, Rogovik 38. perc

A nap másik mérkőzésén: Olaszország – Anglia 4-1

Ez az eredmény azt jelenti, hogy a jóval magasabban jegyzett házigazdák ellen győzelemre lenne szükség a továbbjutáshoz. Az utolsó fordulót vasárnap, 16.00-tól rendezik. 

72239254_2185427114895835_693325794520334336_nKiegyenlített mérkőzés után veszítettünk. Védelmi hibából kaptunk egy gólt, utána pedig muszáj volt kockáztatnunk. Voltak helyzeteink, de nem sikerült őket gólra váltanunk. Nagyon nehéz lesz az utolsó találkozó, hiszen a világ elitjéhez tartozó olaszoknak is győzniük kell hazai pályán a továbbjutáshoz. Nem kell mondanom, mik az esélyek, de meg fogjuk próbálni. Este elmondom a fiúknak, hogy ma is büszke voltam rájuk, jól játszottak. Most veszítettünk, de mindent megtettünk a pályán. Van még miben fejlődnünk, bízom benne, lesz rá lehetőségünk – nyilatkozta Turzó József szövetségi kapitány.

 

A VB selejtező torna állása két forduló után:

1. Italy ———————–2-1-1-0—7–4-4
2. Belarus ———————2-1-1-0—5–3-4
3. Hungary ———————2-1-0-1—3–2-3
4. England ———————2-0-0-2—1–7-0

Az utolsó nap programja:

Október 27.

16:00 Magyarország – Olaszország
20:30 Anglia – Fehéroroszország