Visszavágott az Aramis
2021.02.23 | 18:00

Az Aramis otthonában kezdte meg a bajnoki alsóház küzdelmeit hétfőn este a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely azok után, hogy egy héttel ezelőtt legyőzte ellenfelét, újra a bravúr reményében vágott neki a mindkét gárda számára igen fontos találkozónak. Egy új játékos is bemutatkozott az Újvárosban Egejuru Godslove személyében, aki korábban négy évet is lehúzott a DPASE felnőtt labdarúgói között.

A találkozót a vendégek kezdték aktívabban, de elég volt egyetlen kihagyás, s a volt válogatott Harnisch közeli találatával a házigazdák szerezték meg a vezetést a 4. percben (1-0). Újabb vendég lehetőségek, de ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött is a büntetés: Bita remek lövésével megduplázta fórját az Aramis a 9. percben (2-0). A második hazai gól után Boldizsár bombáját védte bravúrral Vámosi az egyre keményedő csatában, majd a 15. percben újra megvillantak a kapu előtt sokkal határozottabb hazaiak, s Harnisch második góljával tovább növelték előnyüket (3-0). A 18. percben remekül kontrázta le ellenfelét a vendégcsapat, s Godslove közeli találatával szépített az álláson (3-1).

A második felvonás elején hamar visszaállította korábbi fórját az Aramis, de Danó szép szabadrúgása után újra csak kettő volt a különbség, s még hátravolt tizenhat perc a találkozóból (4-2). Sokáig nem örülhettek azonban a szorosabb állásnak a vendégek, mert a 25. percben Boznánszky, majd egy perccel később Sáhó lőtt hatalmas gólt éles szögből a rövid felsőbe, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs (6-2). A Facskó fiókák  ennek ellenére sem adták fel, s bár Danó második bombája után sikerült egy góllal csökkenteni hátrányukat, tovább már nem jutottak, így az Aramis végül 6-3-as sikert aratva tartotta otthon a bajnoki pontokat.

Aramis SE – Dunaferr DUE Dutrade FC 6-3 (3-1)