Visszavágott a Dunaferr!
2020.08.18 | 14:55
Visszavágott a Dunaferr! Tíz gól, parázs csata – visszavágott a Dunaferr az SG Kecskemét Futsal csapatának Újabb edzőmérkőzést játszott az SG Kecskemét Futsal a Dunaferr csapatával, ezúttal a Messzi István Sportcsarnokban mérkőztek meg a csapatok. A gólzáporos találkozó 3-7-es dunaújvárosi sikert hozott.  Előző héten Dunaújvárosban játszott edzőmeccset a két csapat, akkor a ScoreGoal győzött 4-2-re, ezúttal Kecskeméten a Dunaferrnek jött ki jobban a lépés. Nagyszerű kecskeméti labdajáratás után Scherban került lövőhelyzetbe rögtön az első percben, azonban kísérlete elakadt a vendégek kapusában, Revelandban. A hírös városiak góljára így sem kellett sokat várni, a 3. percben közvetett szabadrúgás után, Scherban lekészítéséből Ristic zúdította a labdát a felső léc alá, 1-0. A bekapott gól után kezdett éledezni a dunaújvárosi együttes, Tombácznak többször is védenie kellett, ám hamar egyenlíteni tudtak a vendégek, miután Szeghy kapott remek kiugratást, a játékos finoman alábökött a játékszernek, amely utat talált a hazai kapuba, 1-1. Ezt követően a vezetést is átvette a Dunaferr, egy beadás után előbb Klacsák volt eredményes, majd egy kontratámadás során Risticről pattant be a labda a saját kapujába, 1-3. Koós Károly azonnal, időt is kért. Ezután öt a négy ellen támadtak a pirosmezesek, ám eladták a labdát, amit Ristic büntetett meg, azonban a középkezdésből másodpercek alatt visszaállította kétgólos előnyét a Dunaferr, 2-4. Négy perccel a félidő vége előtt tovább nőtt a különbség, Nyeste veszítette el a labdát saját kapuja előterében, amiből Östör szerzett gólt, a szünetre 2-5-tel vonultak a csapatok.

Screenshot_2020-08-18 Galéria Az SG Kecskemét Futsal – Dunaferr mérkőzés képekben

Nagy elánnal kezdte a második játékrészt a ScoreGoal, aminek korán meglett az eredménye, Mánya távolról ragasztott hatalmas gólt Reveland kapujába, ám csak úgy, mint az első 20 perc során, ekkor is egyből válaszolni tudott a túloldalon a Dunaújváros Szeghy második találatával, 3-6. A mérkőzés hangulata felpaprikázódott, kemény belépőket, férfias csatát láthattak a nézők, nem egyszer egymásnak is odaszóltak a játékosok. Hat perccel a vége előtt Nyeste csent el egy labdát az ellenféltől, ám lövését a hálóőr nagy bravúrral védte. Az utolsó percekben többször próbálkozott kapuslehozatallal az SG, hogy mezőnyfölényt alakítson ki. Ez így is lett, de a betömörült védelmet nem tudták áttörni a kecskemétiek, ráadásul egy hiba a hetedik vendég gólt eredményezte, Sánta talált be az üres kapuba beállítva a végeredményt, 3-7. Koós Károly vezetőedző (SG Kecskemét Futsal): – Ez teljesen más mérkőzés volt, mint az előző dunaújvárosi találkozónk. Akkor mélyebben kezdtük a védekezést, átadtuk a területet a Dunaferrnek, és a megszerzett labdákból gyors kontratámadások révén eredményesek tudtunk lenni. A mai napon ez nem így volt. Jól kezdtük a meccset érzésem szerint, a vezetést hamar megszereztük. Számomra érthetetlen módon azonban a lőtt gól után visszavettünk a lendületünkből, nem tudom, hogy miért nem mertük tovább diktálni a tempót. Az előző meccs után szándékosan lassítottuk a felkészülés menetét, azóta a regeneráción és a pihenésen volt a hangsúly, ezzel lehet még várhattunk volna. Van még két hetünk a bajnokság kezdetéig. A cél, hogy addig elérjük azt a szintet, amit ma a dunaújvárosiaktól láthattunk, miszerint sokkal élesebbnek tűntek, illetve csapatként is jobban játszottak, mint mi. Ezt hamar orvosolnunk kell. SG Kecskemét Futsal – Dunaferr Due Dutrade 3 – 7 (2 – 5) férfi futsal, felkészülési mérkőzés 2020. 08. 17., Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Forrás: kesport.hu

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15