Újra az oroszok ellen
2022.02.18 | 17:30

Az UEFA székházában megtartották a női futsal Európa-bajnokság következő, 2022/23-as kiírásának sorsolását.

A harmadik EB Main Round-ra 2022 október 18 és 23 között fog sor kerülni, egyelőre még kérdéses az, hogy hol, hiszen a 4-es kvartettben, azaz a mi csoportunkban még senki nem vállalta a rendezést.

Magyarország sorozatban másodszor kapta az első kalapból Oroszországot, ami egyúttal természetesen azt is jelenti, hogy harmadszorra is megúsztuk a spanyol-portugál kettőst. Ahogy az első EB döntőn, úgy a most március 25 és 27 között zajló Final Four-on is a spanyol, portugál, orosz, ukrán négyes a finalista, akik közül a tavalyi, egyben leendő ellenfeleink legutóbb bronzérmet szereztek.

A magyar női válogatott mindkét kiírásban a csoportja második helyén végzett, a koronavírus előtt Ukrajnával holtversenyben, Belaruszt és Kazahsztánt magunk mögött hagyva, míg most ősszel az oroszok mögött, Hollandiát és újfent Belaruszt megelőzve.

Csoportunk további tagja lesz még Csehország, akik ellen az utolsó három mérkőzésből született sima magyar siker (0-4, Ostravában), gól nélküli döntetlen (0-0, Lvivben, majd 3-2-re győztünk büntetőkkel), valamint szoros vereség (4-3, szintén Ostravában) is. Négyesünk utolsó tagja a május 10 és 15 között zajló előselejtező legjobb második helyezett csapata lesz, aki a Futsal Hungary tippje szerint az A jelű selejtezőcsoportból (Hollandia, Szerbia, Észak-Írország, Lettország) kerülhet ki, minden bizonnyal a Hollandia-Szerbia párosból.

Természetesen női futsalban bármi megtörténhet, így kíváncsian várjuk mind a negyedik csoportellenfelet, mind azt, hogy a harmadik Európa-bajnokságon sikerül-e a bravúr a magyar hölgyeknek.