Újabb balhés Kanizsa-meccs után alsóházas maradt a Sárvár
2022.03.08 | 11:58

A férfi futsal NB II Nyugati csoportjának utolsó fordulója több, finoman szólva is érdekes végeredményt hozott, nem biztos, hogy mindegyik a legsportszerűbb kategóriából…

Az eddig magabiztosan listavezető UTE számára már tét nélküli volt az MFA elleni találkozó, ám azért ettől függetlenül is meglepetés, hogy 18 perc után hatgólos hátrányba kerültek a lilák. A vendégeknek egy vereség esetén még lett volna izgulnivalójuk, de 26 perc után már 1–9 volt az újpesti kijelzőn, a vége 5–11 lett, az MFA ezzel a dobogó harmadik fokán zárta az alapszakaszt.

A REAC számára a dobogó volt a tét a már biztosan másodikként záró ELTE otthonában, és egy sokáig gól nélküli találkozón három perccel a vége előtt született az egyetlen találat, a hazai oldalon. A rákospalotaiak ezzel visszacsúsztak az ötödik helyre, de a fő céljukat, a felsőházat magabiztosan elérték

Ahogy megtette ezt a Tihany is, a Balaton-partiak számára kötelező győzelem várt otthon a Dunaújváros ellen, és bár a szünetig nem sikerült betalálniuk, a második félidőben magabiztos, 4–1-es sikert arattak, ezzel a negyedik helyen zárták az alapszakaszt, míg az újvárosiak maradtak a 11.-ek.

És akkor, a tabellán lefelé haladva, eljutottunk a forduló legérdekesebb és egyben legfurcsább találkozójához… A Sárvárnak 11 góllal kellett volna nyernie otthon a Nagykanizsa ellen, és miután a szünetre 3–0-ra vezettek, a második félidő elején pedig már öttel mentek, ez nem is tűnt lehetetlen küldetésnek. Sőt, a vendégek részéről ketten sérülést jelentettek a szünetben, majd a 26., illetve a 27. percben egy-egy piros lap is villant kanizsai oldalon, Várhidi Péter együttese így 3+1-ben maradt, de ezt követően újabb sérülést jelentett az egyik játékos… Bár még így is lehetett volna hivatalosan folytatni a találkozót, a Nagykanizsa ezt nem vállalta, levonult a pályáról, a találkozó félbeszakadt. Ezzel a vétlen fél szinte minden helyzetben elfogadó lehetne, most azonban nem, hiszen sem a megállapított (3–0-s), sem a pályán elért (5–0-s) eredménnyel nem mennek semmire, mivel mind a kettővel maradnak alsóházasok… Nem egy szép történet, de a végeredményt rögzítsük, a Sárvár a hetedik, a Nagykanizsa a nyolcadik helyen zárt az alapszakaszt, és miután a két csapat legutóbbi találkozóján is villant három kanizsai piros, az alsóházban esedékes összecsapásaik várhatóan hasonlóan, vagy ezek után még inkább feszült körülmények között zajlanak majd…

Lejátszottak még egy, teljesen tét nélküli találkozót, a BAK igencsak létszámhiányosan, de elutazott Pécsre, ahol a PEAC nagyon sima, 10–1-es sikert aratott. A hazaiak a 9., a vendégek a 12. pozícióból nem tudtak már elmozdulni semmilyen eredménnyel.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, 22. FORDULÓ
Tihany – Dunaújváros 4–1
(Bocsev, Hoffer, Perjési (öngól), Szücs, ill. Szili)
PTE PEAC-B Build&Trade – BAK 10–1
(Szaniszló, Vénosz, Bálint 4, Füzes 2, Romvári, Forró, ill. Pető)
Sárvár – Nagykanizsa 5–0-nál félbeszakadt
(Hegyesi, Tóth, Halmos 3)
UTE – Magyar Futsal Akadémia 5–11
(Gregus 3, Milavecz 2, ill. Módly D. 2, Lőrincz 2, Tarpai 2, Bencsik 2, Bokor, Fábián, Szűcs (öngól))
ELTE-BEAC – REAC 1–0
(Kupás)

Pénteken játszották: Haladás II – Kisép Szigetszentmiklós 9–1 (Knizs, Vidák 2, Sipos, Kárász, Papp 4, ill. Csapó)

2024.04.29 | 13:30
2024.04.27 | 11:00

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00