Udvarhelyi futsalsiker az évzárón
2018.12.13 | 15:55
Udvarhelyi futsalsiker az évzárón A vártnál kissé nehezebben szerezte meg a három pontot a Futsal Klub Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának idei utolsó találkozóján 12–5-re győzött a bajnokságban újonc Bukovina Vicov otthonában. Nagyjából százötven néző volt kíváncsi az őszi teremlabdarúgó-idény utolsó találkozójára az ukrán–román határ mellett található Vicovu de Susban. Valószínűleg hideg volt a 13 ezer fős város sportcsarnokában, mivel a nézők kabátban, sapkában ültek a lelátón. Ahogy várható volt, a kezdő sípszótól kezdve irányította a mérkőzést az FK, ám a hazaiak játékában is volt veszély, ellentámadásaikkal okoztak gondot az udvarhelyi védelemnek. A Bukovina kapuja előtt számos udvarhelyi helyzet alakult ki, a jég a 4. percben tört meg, egy kavarodást követően Csoma bombázott a hálóba. Nem sokkal később, a 6. percben jött a hideg zuhany, meglepetésre egy ellentámadás végén egyenlítettek a hazaiak. A gól kissé megzavarta a vendégeket, a vicoviak előtt újabb nagy lehetőségek adódtak, Grigorașnak többször játékba kellett avatkoznia. A Bukovina kapusa bravúrosan védte az FK-játékosok lövéseit, egészen a 13. percig, amikor Miklós lekészítését Mánya bombázta hat méterről a hálóba. Jöttek az újabb FK-gólok, egy gyönyörű kombináció végén Kedei passzolt a hálóba, majd egyéni szóló végén Csala volt eredményes. Hamar válaszolt a házigazda, beállítva a félidei eredményt. o_fk--bucovina-vicov-ba-2 A második játékrész gólzáporral folytatódott, két vicovi találat között Hadnagy volt eredményes, a 23. percben 4–5 állt az eredményjelzőn. A mérkőzés utolsó öt percében tudták lerázni a szívós ellenfelet. Összekapta magát az FK, sorra jöttek a gólok, pár perc alatt Mánya, Miklós és Hadnagy is eredményes volt, így gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A hajrára fordulva a Bukovina megszerezte ötödik gólját is, de semmi sem veszélyeztette már az udvarhelyi csapat sikerét, Mánya, Szécsi és Boda szerezték az újabb találatokat, az FK pedig 12–5-re nyert. Sikerével Jakab Zoltán edző együttese megerősítette hatodik helyét az alapszakaszban, hét pont az előnye a hetedik Jászvásári Futsal Polival szemben. A bajnokságban most egy hónapos téli szünet következik, a szövetség honlapja szerint január 19-én folytatódik a pontvadászat, amikor a Dévai Autobergamo látogat Székelyudvarhelyre.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 12. forduló Bukovina Vicov–Futsal Klub Székelyudvarhely 5–12 (2–4), az FK gólszerzői Csoma (4.), Mánya (13., 27., 34.), Kedei (17.), Csala (18.), Hadnagy (22., 32.), Miklós (31.), Szécsi (37.), Boda (39., 40.). FK: Grigoraș – Mánya, Miklós, Szécsi, Csoma. Csere: Hegyi – Kedei, Hadnagy, Csala, Tifán, Boda, Gálfi. Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 12. forduló: Csíkszeredai Imperial Wet–Dunărea Călărași 4–2 (1–2) Jászvásári Poli–Gloria Buzău 3–3 (0–2) Kolozsvári Clujana–Galaci United 1–8 (0–4) Temesvári Informatica–Dévai Autobergamo 1–4 (0–2)

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15