Udvarhely nyerte a székely rangadót
2023.11.01 | 11:30

A szépítés még összejött a sepsiszentgyörgyieknek, a tavalyi ezüstérmes magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott a székely futsalderbin.

Kedden este a teremlabdarúgó élvonal alapszakaszának hatodik játéknapjának zárómeccsén az FK Székelyudvarhely a Sepsi-SIC-et látta vendégül. Azaz, a bajnokságot jól indító újonc az ezüstérmes otthonába látogatott. A székely derbire mintegy 800 néző volt kíváncsi.

Az első tíz percben mindkét együttes a biztonságra törekedett, jobbára a házigazdák irányítottak, de igazán nagy gólszerzési lehetőséget nem tudtak kialakítani a jól záró ellenlábassal szemben. A 11. percben Iszlai tízről lőtte rá, a kapufáról kifelé pattant lökete. Túloldalt pár pillanatra rá Jakab került ziccerbe egy ellentámadást követően, ezt Farkas védte.

Balázsi törte meg a gólcsendet, a 13. percben Kanyó lövését a hálóőr csak kiütni tudta, erre ékezett jó ütemben, csak közelről be kellett pöccintenie az FK-játékosnak. A 16. percben 2–0-ra növelte előnyét az udvarhelyi együttes, ennek is Kanyó volt az „előkészítője”, miután Dospinescu rossz ütemben jött ki kapujáról, így a félkörön belül szabálytalankodott ellene. A büntetőt magabiztosan értékesítette Bálint. A szünet előtt 50 másodperccel egy oldalberúgás előtt időt kért Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely edzője. A megbeszéltek alapján Iszlainak készítették le, aki tizenháromról lőtte rá, a hálóőr takarásban csak az utolsó pillanatban látta a játékszert, amelyik így a bal alsóban pihent meg (3–0). A játék alapján teljesen megérdemelt volt a hazaiak háromgólos előnye. A pihenő után az FK ott folytatta, ahol abbahagyta, rögtön megszerezte a negyediket, Iszlai ellentámadásból védhetetlenül lőtte ki a bal felsőt. A cserekapusnak, Korodinak esélye sem volt a hárításra.

A Sepsi-SIC képtelen volt az újításra, a tapasztaltabb, hosszabb cserepaddal rendelkező udvarhelyiek pedig érvényesítették akaratukat. Ez pedig további találatokban mutatkozott meg. Kanyó duplája között azért a háromszékiek összehozták a szépítést. A végjátékban a kapus mezőnyjátékosra való becserélésével is megpróbálkozott a vendégcsapat. Nem jött be, Bálint tovább növelte az előnyt. A találkozón kijött a tudásbeli különbség, ez az eredményjelzőn is megmutatkozott: 8–1-re nyert az FK Székelyudvarhely.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 6. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 8–1 (3–0).

FK: Farkas – Bálint, Tankó, Iszlai, Hadnagy
Csere: Tompea, Miklós, Balázsi, Kerestély, Kanyó, Küsmödi, Péter.
Edző: Jakab Zoltán.

Sepsi-SIC: Dospinescu – Mánya, Bende, Jakab, Veress.
Csere: Demeter, Mathis, Gáll, Szőcs, Korodi, Czintos, Isac, Csog.
Edző-játékos Mánya Szabolcs

Gólszerzők: Balázsi Attila (13.), Bálint Andor (16., nagybüntetőből, 35., 37.), Iszlai Richárd (20., 21.), Kanyó Szilárd (25., 30.), illetve Szőcs László (29.).

Kiállítva: Paul Isac (36.).

Forrás: szekelyhon.ro

2024.05.10 | 17:05
2024.05.05 | 09:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45