Tud-e ismételni a Haladás?
2019.02.23 | 10:37
Tud-e ismételni a Haladás? 2018-2019 évi Férfi Magyar Kupa elődöntők. Szigetszentmiklós, ÁJTI Sport és Rendezvéncsarnok 15:30 MVFC BERETTYÓÚJFALU – KÚTHÁZ-HALADÁS VSE Játékvezetők: Futó Tamás, Borbás Bottyán, Deme Rajmund A férfiaknál kezdésként rögtön megismétlődik a tavalyi elődöntő, ahol Hali győzelem született, ami után el is hódították a kupát. A szombathelyieknek idén is ez a céljuk, amihez ismét a Mezein keresztül vezet az út, de persze Trencsényiék szeretnének visszavágni. Ahogy várható volt, egyik félnek sem volt nehéz eljutni az elődöntőig. A Mezei könnyedén ütötte ki az UTE gárdáját, majd nyertek Kecskeméten, majd következett a Nyírgyulaj, ahol mind a két meccset behúzták, így nem volt kérdés a továbbjutás. A Haladás címvédőként csak a harmadik körben kapcsolódott be, ahol a TF vendégei voltak. Kissé akadozott a gépezett, de nem forgott veszélyben a továbbjutás, majd a negyeddöntőben a DEAC volt az ellenfél, de ők sem okoztak gondot. Ami bajnokságot illeti, a Mezei-Vill nyerte az alapszakaszt, ráadásul veretlenül, ami mutatja a játékerejüket, míg a Hali végül harmadikként fejezte be a küzdelmeket. Az egymás elleni mérleg a Mezei felé billen. Nyerni tudtak nagy küzdelemben Szombathelyen, igaz Berettyóújfaluban nem bírtak a Haladással, és döntetlen lett a vége. A középszakaszt mind a két csapat győzelemmel kezdte. A könnyebb dolga a szombathelyieknek volt, hiszen a seregható BME-t fogadták, és ha nem is nagy fölénnyel, de nyertek. A Mezeire rögtön rangadó várt, ahol nagy lépést tettek a bajnoki döntő felé. Dunaújvárosban nyertek, de kellett hozzá némi szerencse is. Ráblék nem nyújtottak kimagasló teljesítményt, főleg védekezésben, így azon mindenképp javítani kell, ha nyerni szeretnének. Ami jó hír mind a két oldal számára, hogy mindenki egészséges, így a legjobb összeállításban léphetnek pályára a csapatok. Az alapszakasz eredmények alapján a Mezei-Vill az esélyesebb, de az új igazolásaival a Haladás is képes lehet rá, hogy legyőzze riválisát. Izgalmakban vélhetően nem lesz hiány.   18:00 DUNAFERR DUE DUTRADE FC – FUTSAL CLUB VESZPRÉM Játékvezetők: Újhelyi Tamás, Czene-Joó Ádám, Tolnay Annamária A második elődöntőben két olyan csapat találkozik, akik egyaránt játszottak már finálét, és most szeretnék, ha ez újra bekövetkezne. Mind a két együttes akkor kikapott végül a Győrtől, így ezüsttel kellett vigasztalódni, de az idei évben sokkal kiegyensúlyozottabb a mezőny, így aki bejut a döntőbe, több esélye lesz, de ehhez persze előbb a mai akadályt kell sikeresen venni. A két csapatnak viszonylag könnyebb útja volt az elődöntőig. Az Újváros is a második körben kapcsolódott be a sorozatba, ahol rögtön a Fradival találkoztak, ahol kissé megszenvedtek a Népligetben, de végül jött a győzelem, és a folytatásban már nem volt gond. A Pécs következett, majd a Rubi volt az ellenfél, ahol kettős sikerrel jutottak a négy közé. Ami a Veszprémet illeti, előbb nyertek Kazincbarcikán, majd Csengeren, majd a 8 között a Szigetszentmiklós volt az ellenfél, de sikerült mind a két meccset győzelemmel abszolválni, így 7 éves fennállása alatt negyedszer bejutni a négyes döntőbe. A bajnokságban a Veszprémnek megy jobban, második helyen zárták az alapszakaszt, míg az Újváros negyedikként. Az egymás elleni összecsapásokon döntőnek bizonyult mind a két esetben a hazai pálya. Újvárosban Fehér Zsolt fiai nyertek, míg Veszprémben Tataiék visszavágtak. Az esélyeket ez alapján nehéz megjósolni, de ami biztos, hogy a Dunaferr számára nagy érvágás Fekete Róbert kiesése, akit nem is nagyon tudtak pótolni a Berettyóújfalu elleni bajnokin támadásban, bár ennek ellenére is volt esélyük a pontszerzésre. Az akkor látott teljesítmény jó alap lehet, ha kapusposzton is sikerül felnőni a feladathoz. A Madarász legénység szabadnapos volt a középszakasz kezdetén, így rákészülhettek a négyesdöntőre. Ami jó hír náluk, hogy mindenki egészséges és bevethető, így kellemes gondjai vannak a szakvezetésnek. A győztes kilétét nehéz megjósolni, igazi kupacsata lesz, ahol a pillanatnyi forma dönthet. Fontos lesz, hogy a meghatározó játékos milyen napot fognak ki, illetve milyenek lesznek a kapusteljesítmények. Aki kilátogat, nem fogja megbánni nagy valószínűség szerint.