A 65 résztvevõt Vágner László, a bizottság elnöke köszöntötte, s bevezetõjében hangsúlyozta, hogy az elmúlt év a futsal szakágban a játékvezetés terén jelentõs magyar eredményeket hozott. Az, hogy a brazíliai vb-döntõt Török Károly személyében magyar bíró dirigálta, a hazai futsal játékvezetés nemzetközi megbecsülését is mutatja. A hagyományt folytatni kell, s Török Károly kiválása után - õ befejezte aktív pályafutását - törekedni kell arra, hogy hazánknak mielõbb legyen újra topjátékvezetõje. Erre jó esélyt adnak Kovács Gábor elmúlt évekbeli sikeres nemzetközi szereplései. Különösen fontos ez annak tükrében, hogy szinte napra pontosan egy év múlva (2010. január 18-tól) hazánk ad otthont a következõ futsal Eb-nek.
A hazai teljesítményt értékelve a sok pozitív eredmény mellett az elnök konkrétan szólt arról a néhány találkozóról, amely nem tartozik a sikeresek közé - s amelyeknek komoly személyi következményei is voltak.
Ünnepi pillanatokkal zárult a bevezetõ, az érintettek - Kovács Gábor, Farkas Balázs és Perepatics Lilla (Európában csak három nemzetközi nõi futsal játékvezetõ van) - átvehették a 2009. évre érvényes FIFA jelvényüket.
Vágner László bejelentette, hogy a jövõben a futsal és strandlabdarúgó játékvezetõi munkáért Török Károly felel. Ezt követõen megkezdõdött a szakmai felkészítés.
Az elméleti tesztet követõen videófelvételeken szembesülhettek a jelenlévõk az õszi szezon jó és hibás döntéseivel. A munka fõ pillérét a játékszabályok egységesebb felfogásban történõ alkalmazása képezte.
Hangsúlyosan és részletesen esett szó a halmozott szabálytalanságok, elõnyszabályos szituációk, gólhelyzetek megítélésérõl és az ezekkel járó fegyelmezési akciókról. Több felvétel is illusztrálta a helyes és helytelen helyezkedést, illetve a különbözõ mozgásnemek, ezen belül is az oldalazás fontosságát.
Szó esett a kommunikációról, hiszen ebben a témakörben egyaránt érintettek a játékosok, a csapatvezetõk, rendezõk és játékvezetõk is. Végül, de messze nem utolsó sorban Török Károly ismételten felhívta a figyelmet a mentális felkészülés szerepére, a tiszta fej" és a koncentráció jelentõségére.
A délelõtti program zárásaként Kovács Gábor tartott elõadást a holt idõben (idõkérés, szünet, mérkõzés után) történõ kiállítások különbözõ eseteirõl.
A közös ebédre és a fizikai felmérésre, közte az inga futásra" és a zig-zag tesztre" már az Újbudai Sportcentrumban került sor.
Zárszavában Török Károly mindenkitõl alázatot kért a sportág iránt és bátorságot a nehéz döntések meghozatalához.