Tiszaföldvár bravúr a kupában!
2024.02.17 | 15:21

A pénteki négy mérkőzés közül csak Tiszaföldváron örülhettek a hazai nézők, egyedül itt borult a papírforma. A többi helyszínen nyertek az esélyesek, igaz volt ahol a vártnál nehezebben.

TISZAFÖLDVÁR SE - Á STÚDIÓ FUTSAL NYÍREGYHÁZA 5-4 (1-3)
Előzetesen kevés esélyt adtak a vendéglátónak, hiszen másodosztályúként fogadták az NBI egyik élcsapatát. Ennek ellenére bizonyították a földváriak, hogy nem véletlenül nyerték meg az NBII keleti csoportjának alapszakaszát és pályáznak a feljutásra. Az első felvonásban a hazaiak szereztek ugyan vezetést, de a Nyíregyháza tervei szerint alakultak a dolgok, akik két gólos előnyre tettek szert és úgy tűnt, nem okozhat gondot a továbbjutás.
Viszont a térfélcserét követően a Tiszaföldvár nagy erőket mozgósított és visszajött a mérkőzésbe, de a Lovas alakulat válaszolni tudott, így ők várhatták a hajrát előnnyel. A vendéglátó azonban ezután sem adta fel, és három perccel a vége előtt ismét egalizált. Mivel a döntetlen nekik kedvezett, a Nyíregyháza levitte kapusát, de ez visszafelé sült el. A hazaiak labdát szereztek és az üres kapuba jutatták a játékszert, így végül meglepetésre 5-4-re diadalmaskodtak és várhatják a negyeddöntőt.

NYÍRBÁTORI SC - MVFC BERETTYÓÚJFALU 1-8
Nem volt kérdés, hogy a Mezei-Vill a párharc favoritja, de ilyen sima találkozóra talán még ők sem számítottak. A vendéglátó néhány percig tudta csak tartani a lépést, így nem volt esélye a jól játszó Berettyóújfalu ellen. A vendégek a játékrész közepére eldöntötték a továbbjutást, hiszen ekkor már négy góllal vezettek. A Bátor ugyan szépített szünetig, de többre nem futotta tőlük. A fordulás után is az MVFC akarata érvényesült, ami újabb gólokban mutatkozott meg. Könnyed meccsen jutottak tovább Trencsényi János tanítványai és várhatják a következő kör sorsolását.

RUBEOLA FC - MAGLÓDI TC 1-2 (1-2)
Ahogy a beharangozóban is írtuk, a Maglód számított az esélyesebbnek, de a Rubi hazai pályán veszélyes lehet. A mérkőzésen a vendégek játszottak fölényben és nekik volt több helyzetük, de rendre elpuskázták. A jég a félidő közepén tört meg, ekkor Jenei megszerezte a vezetést. A folytatásban is a Maglód volt a veszélyesebb, így nem volt meglepő, hogy megduplázták az előnyüket az egyik újonnan igazolt szerbük révén. Az örömüket a félidő végén beárnyékolták a hazaiak, mert Nagy Roland szépített, így 1-2 volt az eredményjelzőn szünetben.
A 2. félidőben a Rubi mindent megpróbált az egyenlítésért, ami a továbbjutásukat is jelenthette volna, de nem sikerült egyetlen helyzetet sem gólra váltani. A Maglód többször is lezárhatta volna a párharcot, de ők sem tudtak betalálni, így izgulhattak a lefújásig. A vendégek ha nehezen is, de hozták a kötelezőt és történetük során először ott vannak a legjobb nyolc között.