Tapad az élbolyhoz a Madarász-csapat
2016.02.27 | 20:26
Tapad az élbolyhoz a Madarász-csapat A belgrádi Eb miatt több mint egy hónapig szüneteltek a küzdelmek az első osztályú futsal-bajnokságban. A pénteki játéknapon a tabella utolsó előtti helyén álló Vasashoz látogatott az ötödik Veszprém, melynek keretében ott volt a gárda új szerzeménye, Gunther Zsolt is. Gólzáporral indult a találkozó: Tar már a 2. percben vezetéshez juttatta a bakonyiakat, Horváth révén azonban gyorsan egyenlített a házigazda. Hat másodperc kellett az 1. FCV-nek az újabb találathoz, ekkor Bognár volt eredményes. A viharos kezdés után aztán némileg alább hagyott a felek lendülete, a játékrészben már csak egy gól esett, melyet Finta jegyezte a 10. minutumban (1-3). A második játékrész elején ismét a Vasas talált be, így izgalmasnak ígérkezett a végjáték. Öttel a vége előtt Finta értékesítette higgadtan a megítélt büntetőt, de a rivális ekkor sem adta fel, Dobos a hajrában ismét egy gólra csökkentette a különbséget. Az utolsó szó azonban a Veszprémé volt, három másodperccel a vége előtt Sárdi kapus alakította ki a végeredményt (3-5). Madarász János együttese legközelebb március 7-én, a Göcsej vendégeként lép pályára. Futsal NB I, 15. forduló: Déli Futsal–1. FC Veszprém 3-5 (1-3) Budapest, Elektromos Sportcsarnok. Vezette: Gál (Moldván, Tihanyi). Déli Futsal: Kovács Á. – Nagy G., Szente, Lak, Horváth B. Csere: Papp (kapus), Dobos, Lukács, Ruzicska, Jándék. Vezetőedző: Csernai Gábor László. Veszprém: Sárdi – Bognár, Tatai, Gulyás, Tar. Csere: Schmidmajer, Spandler (kapusok), Finta, Boromisza D., Vas, Gunther, László. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Horváth B. (3.), Lukács (27.), Dobos (39.), ill. Tar (2.), Bognár (3.), Finta (10., 35.), Sárdi (40.). forrás: vehirsport.hu -  nnnn