Szoros hazai győzelmek a Női NB I-ben
2019.02.04 | 20:33
Szoros hazai győzelmek a Női NB I-ben A Gyulai Amazonok együttese kis híján pontot szerzett a Szekszárd otthonában egy nagyon fordulatos, látványoss találkozón. Az első félidőben hamar, a 6. percben megszerezték a vezetést a vendégek Kurai Nikolett révén, azonban Beke Adrienn a 12. percben egalizált. Nem sokkal később, még szintén az első játékrészben ismét Kurai Niki volt eredményes, aki ezúttal Fülöp Diána passzát értékesítette a 18. percben. A taktikus, fegyelmezett gyulai játékkal Micskó Márk együttese nem tudott mit kezdeni, az első félidőben még egy 10 métereshez is jutottak, de Ganczer Hajnalka nem tudta értékesíteni azt. A második félidőben nem változott a játék képe, a meddő hazai fölényt nem tudta gólra váltani a Tolna megyei alakulat. A hazai csapat ebben a játékrészben, tördelve a játékot 5! kisbüntetőt is rúghatott, melyből egyet Beke Adrienn, majd Ganczer Hajnalka is gól szerzett. Hiába hajtott a gyulai csapat, a végeredményt Ganczer gólja előtt Yarova Yuuliia gólja biztosította be, aki 10 méterről talált az egyébként remekül védő Palócz Mónika hálójába. Agenta Girls Szekszárd – Gyulai Amazonok 4-2 (1-2) Szekszárd, Városi Sportcsarnok Vezette: Domokos – Pekoli - Sipos Gyulai Amazonok: Palócz Mónika - Fülöp Diána, Heidt Edina, Molnár Ágnes, Bálint Rebeka Csere: Kurai Nikolett, Balogh Noémi, Sovány Liza Edző: Molnár Zoltánné Agenta-Girls Szekszárd: Hargas Annamária - Vaskovets Mariia, Buchmüller Petra, Megyeri Boglárka, Ganczer Hajnalka Csere: Kágyi Rebeka, Melnychuk Iryna, Mausz Renáta, Horváth Katalin, Yarova Yuliia, Beke Adrienn Edző: Micskó Márk Gólszerzők: Beke Adrienn (2), Yarova Yuliia, Ganczer Hajnalka ill Kurai Nikolett (2) Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné, Gyulai Amazonok: Hihetetlenül csalódott és dühös vagyok, mert nem tudom, mit kellene még tennünk ahhoz, hogy Szekszárdon a pályán dőljön el a mérkőzés. A két csapat teljes mértékben egyenrangú partner volt, a lányok rászolgáltak volna minimum az egy pontra. Öt büntetőből kettőt tudott értékesíteni a hazai csapat, amely nem mutat nagy különbséget a két együttes között, hiszen mezőnyben nem maradtunk alul a Szekszárd ellen. Gratulálok a lányoknak, szívüket, lelküket kitették a pályán, de ez sajnos nem volt most elég. U17-es játékosunk, Sztrein Virág súlyos térdsérülést szenvedett, mielőbbi felépülést kívánunk neki, és nagyon várjuk vissza a pályára! Női U17 bajnoki mérkőzés: Szekszárdi UFC – Gyulai Amazonok 2-0 (2-0) Góllövők: Nagy-Cseke Vivien 4’, Ezer Anna 18’   Megszenvedett az Astra hazai pályán a TFSE ellen, ahol egy góllal múlták felül a remek formában lévő fővárosi együttest. Mindkét csapatnál voltak hiányzók, ennek megfelelően óvatosabban játszott a vendégcsapat. Az esélyesebb félegyházi együttes Gál Tímea révén a 10. percben szerzett vezetetést, és a gól után már újabb találat nem született. A második félidőben nem változott a játék képe, és a lelkes vendégek Gelb Mónika két megmozdulására sem tudott reagálni, mellyel három gólos előnyre tettek szert a hazaiak a 31. percben, így eldőlni látszott a találkozó. Ennek ellenére a TF nem adta fel, sőt, előtt Juhász Andrea, majd a mérkőzés vége előtt néhány másodperccel Kardosi Blanka is betalált, beállítva a szoros 3-2-es végeredményt. [gallery ids="108144,108145,108146"] Astra- Herbária Kiskunfélegyháza FC – TFSE 3-2 (1-0) KÉSZ ARÉNA Városi Sportcsarnok Kiskunfélegyháza Vezette: Ézsiás – Juhász - Kaszala Astra Herbária Kkunfélegyháza FC: Farkas Klaudia - Gál Tímea, Szabó Boglárka, Sipos Lilla, Gelb Mónika Csere: Godvár Katalin, Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla, Nagypál Fatima, Véninger Tünde Edző: Dombó János TFSE: Terdik Tamara - Kardosi Blanka, Winternitz Anna, Koch Fruzsina, Bagdi Csilla Csere: Juhász Andrea, Molnár- Sáska Ildikó Edző: Horváth Gábor Gólszerzők: Gelb Mónika (2), Gál Tímea illetve Juhász Andrea, Kardosi Blanka Dombó János BDombó János: - Sikerült begyűjtenünk a három pontot, még úgy is, hogy nem játszottunk igazán jól. Ellenfelünk megszervezte védekezését, motivált csapatként az utolsó pillanatig küzdött. Sportszerű mérkőzést játszottunk, a szorosabb eredmény ellenére fölényben voltunk. Megerőltető napokon vagyunk túl és bízom benne, hogy egyre jobb formába lendülünk. Horváth Gábor: Először is gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez. Rengeteg hiányzóval vágtunk neki a mérkőzésnek és a pályára lépő játékosok sem voltak mind tökéletes állapotban. Ehhez képest nagyon masszívak voltunk, de sajnos a rengeteg elpuskázott gólhelyzet nem tette lehetővé, hogy nagyobb bravúrt érjünk el. Dicséret illeti a lányokat, hogy az utolsó másodpercig hittek magukban, az összkép így pozitív, de a sok kihagyott helyzetünk bosszantó. Női U17 bajnoki mérkőzés: Astra- Herbária Kiskunfélegyháza FC – TFSE 0-11 (0-5) Góllövők: Tóth Eszter (17’, 30’, 32’, 40’), Wochna Rita (10’, 11’), Német Vivien (7’, 35’), Balázs-Hegedűs Réka (3’, 39’)