Szombathelyre nem jó menni
2015.10.20 | 12:35

Swietelsky-Haladás VSE – MVFC Berettyóújfalu 6-4 (3-2) Szombathely, Játékvezetők: Farkas Balázs-Baghy Csaba-Horváth Zoltán Haladás VSE: Tyukász – Horváth P, Gyurcsányi, Hajmási, Öreglaki Cserék: Gyimesi, Sipos, Hegyesi, Rácz, Németh P, Vidák, Vlasics, Molnár M, Németh E Edző: Marcos Angulo MVFC Berettyóújfalu: Tihanyi – Rábl, Trencsényi, Dávid, Gál Cserék: László, Szabó P, Nagy I, Klochki, Komáromi, Sánta, Nagy Imre, Edző: Turzó József Góllövők: Németh P (2), Hegyesi (2), Vidák (2), illetve Trencsényi (2), Sánta, Dávid Hétfőn hazai pályán egy nagyon kemény ellenféllel találkozott a Hali. A Berettyó csapata Magyarország egyik legmeghatározóbb futsal együttese, külföldi játékossal a keretében. Csapatként, nagyot küzdve, látványosan, jól játszva ezt a nehéz ellenfelet győzte le a Haladás a bajnokság 5. fordulójában. Nagy siker, bravúros győzelem volt ez a szombathelyi csapattól. Képek itt>> Fontos mérkőzésre készült a Haladás a bajnokság 5. fordulójában. A nagyon jó erőkből álló Berettyó csapatát fogadták a zöld-fehérek. A hazaiaknál egy játékos nem léphetett pályára, Nagy Tamás, akit nyáron a Berettyó csapatából igazolt a vasi gárda. Izgalmas mérkőzésre volt kilátás. A Haladás változtatott a megszokott taktikáján. A letámadás helyett a védekezést választotta. Kicsit átengedték a területet az ellenfélnek, próbáltak gyors kontrákra játszani. A saját térfelükön védekeztek és nem rohanták le a Berettyó csapatát. Ennek ellenére egy szabadrúgás után megszerezte a vezetést a vendég együttes. Nem örülhettek sokáig, mert Németh Péter egy távoli lövéssel, egy szépen végig vitt gyors kontra után egalizált. Így a 8. percben 1:1 volt az állás. 6 perc elteltével ismét Németh Péter harcolt egy labdáért, aminek meg is lett az eredménye, mert gólt szerzett belőle, és ezzel vezetéshez juttatta csapatát. Így a 14. percben 2:1-re vezetett a Hali. Hamar jött azonban a Berettyó válasza, mert még ugyanabban a percben sikerült kiegyenlíteniük. Egy kontra végén egy keresztbe lőtt labdát passzolhattak az üres kapuba. A pályán továbbra is nagy csata zajlott. A Hali nem változtatott a taktikáján, védekezésből próbált építkezni. A vendégek látszólag nem tudtak mit kezdeni a szervezett, agresszívan védekező vasi csapattal. Akadtak kisebb helyzetek mind a két térfélen. Még a kapufa is csattant mind a két oldalon, de inkább a pálya középső részén volt nagy a küzdés a két csapat között.  A Berettyó 2 perccel a vége előtt begyűjtötte az 5. faultját is. Az utolsó percben pedig egy buta szabálytalanság miatt 10 métereshez juthattak a házigazdák. Ezt Hegyesi Zsolt gólra is váltotta, így a szünetre egy gólos Hali vezetéssel mehettek a csapatok. A második félidőben is folytatta agresszív játékát a Hali. Védekeztek, küzdöttek, ha kellett csúsztak-másztak és emellett veszélyesen is játszottak. A vendégek továbbra sem tudtak mit kezdeni a felállt, rendezett szombathelyi védekezéssel. A 27. percben azonban egy hiba után sikerült gólt rúgni a vendégeknek, és ismét döntetlenre álltak a csapatok, majd Vidák Balázs szerzett vezetést egy szép hazai akció után.  A Berettyó nem talált fogást a hazai csapaton, így változtattak a taktikán és vészkapusra váltottak. A szombathelyiek láthatóan erre az eshetőségre is felkészültek, mert a vendégek így sem tudtak mit kezdeni a zöld-fehérek védekezésével.  Csak peregtek a percek és közeledett a véghajrá, az utolsó 2 perc.  A vendégek próbálkoztak folyamatosan az emberelőnyös taktikával, de a Halinak akadtak így is üres kapus, egész pályás helyzetei. Majd 2 perccel a lefújás előtt Hegyesi Zsolt lőhetett immár üres kapus gólt.  2-re nőtt a Hali előnye. Azonban a középkezdést azonnal gólra váltotta a Berettyó, így továbbra sem dőlt el biztosan a 3 pont sorsa. (5:4) Aztán jött Vidák Balázs és az utolsó percben eldöntötte a találkozót. Az ő góljával 2-vel vezetett már a Hali, így már nem volt ideje a Berettyónak a válaszra.  A Hali nagyot küzdve, egységes csapatként, szervezetten játszva legyőzte a Berettyó csapatát. Ezzel megszakadt egy sorozat, mert az utóbbi időben nem nagyon sikerült legyőzniük a Berettyóújfalu csapatát.