Szigetszentmiklós-bravúr; érzelmes Kincsem-meccs
2021.05.11 | 10:15

Az NB II 7. fordulójában nyugaton megint elmaradt egy meccs, így csak egy találkozó maradt a felsőházban, azon a Szigetszentmiklós pontot rabolt a TF-től. Az alsóházban a Nagykanizsa gyakorlatilag bebiztosította a bennmaradását. Keleten hozták a kötelezőt a dobogós csapatok, a Kincsem-találkozó megható jelenetekkel indult. Az alsóházban a Berettyóújfalu II és a Nyírbátor is bebiztosította a jövő évi NB II-es tagságát.

NYUGATI CSOPORT

FELSŐHÁZ

A listavezető TF a Szigetszentmiklóst fogadta, és papírformának tűnt a találkozó. Ennek ellenére sokáig nem született gól, sőt, a vendégek meg is szerezték a vezetést. A hazaiak fordítani tudtak, de négy perccel a vége előtt újabb miklósi gól született, ezzel a listavezető először botlott a rájátszásban, ám így is tetemes az előnye.

A REAC-UTE meccset elhalasztották, az ELTE már pénteken legyőzte a Haladás II-t.

ALSÓHÁZ

A rájátszásban veretlen Nagykanizsa nagyon simán, 7-1-re legyőzte a sereghajtó Hidegkútot, ezzel gyakorlatilag bebiztosította a bennmaradását, már csak egy pont kell hozzá.

A Tihany még könnyedébben nyert az Érd ellen, az ötgólos Csernay Dávid vezérletével 10-1-es győzelmet arattak a Balaton-partiak.

A második félidő elejéig szoros volt a BAK-PEAC találkozó, ám egy kiállítást követően elfogyott a hazaiak ereje, és a vendégek 6-2-re nyertek. Érdekesség, hogy ebben a párharcban mind a négy meccs vendégsikert hozott.

KELETI CSOPORT

FELSŐHÁZ

A Kartal nem állt ki a Maglód ellen, így játék nélkül a vendégeké lett a három pont.

A másik bajnokaspiráns, a Kistarcsa gólgazdag meccsen, 11-6-ra győzte le a Csengert, ezzel visszavágott a rájátszás eleji vereségért, és megtartotta az első pozícióját. Ezúttal Méhes Pál volt a legeredményesebb, négy gólt vágott.

Érzelmes pillanatokkal indult a Kincsem-Gyöngyös találkozó. A hazaiak játékosának, Laczkó Milánnak a testvére tragikus hirtelenséggel elhunyt, rá emlékeztek. Őszinte részvétünket kívánjuk!
A találkozót aztán hamar eldöntötték a hazaiak, 22 perc után már 5-0 volt, végül 7-2-re nyertek, így megtartották a harmadik helyüket.

ALSÓHÁZ

A Berettyóújfalu II 6-2-re nyert a sereghajtó Nyírség otthonában, így már biztosan bennmaradó, a hazaiak viszont nagyon közel kerültek a kieséshez ezzel a vereséggel.

Az eddig hibátlan Nyírbátor elszenvedte az első vereségét, méghozzá Mádon, de ennek ellenére is biztosan megmarad az NB II-es tagsága a következő szezonban, efelé a hazaiak is nagy lépést tettek.

FÉRFI FUTSAL NB II, 7. FORDULÓ

FELSŐHÁZ
Haladás II – ELTE-BEAC 4-6
(Vatamaniuc-Bartha 3, Kiss, ill. Boros, Spáth 2, Szini 3)
TF – Szigetszentmiklós 2-2 (Fehér, Kocsi, ill. Reznek, Sztraka D.)
REAC – UTE – elmaradt.

ALSÓHÁZ
Nagykanizsa – Hidegkút 7-1
(Takács, Fujsz 3, Szőke 2, Bogyó, ill. Fasang)
Tihany – Érd
10-1 (Rusvai 3, Csernay 5, Bencsik, Póta, ill. Haála)
BAK – PEAC 2-6 (Pellei, Machalek, ill. Reith 2, Kungl, Bartal, Kovács, Füzes)

FELSŐHÁZ
Kartal – Maglód
0-3 – játék nélkül.
Kistarcsa – Csenger 11-6 (Méhes 4, Barabás 2, Dolhai 2, Kanalas 2, Néma, ill. Mándi 2, Bakó, Csorvási, Fejes 2)
Kincsem – Gyöngyös 7-2 (Ficsor 3, Lovasi, Laczkó, Kardos, Károlyi, ill. Fekete, Gulyás)

ALSÓHÁZ
Nyírség – Berettyóújfalu II 2-6
(Kiss, Pekk, ill. Békési 2, Sipos 3, Puskás)
Mád – Nyírbátor 10-6 (Bodnár 2, Titkó B. 2, Balogh, Titkó G. 5, ill. Somogyi 3, Tóth, Pálvölgyi, Vass)