Sikerült szoros meccset játszanunk
2016.03.04 | 14:58
Sikerült szoros meccset játszanunk Korosztályos futsal válogatottunk a szerdai 3-1-es vereséget követően ismét 3-1-re maradt alul a portugál válogatott ellen Lajesben, barátságos mérkőzésen. A szerdai első találkozón papírforma eredmény született, a portugál válogatott dominált, és végül 3-1-re megnyerte a találkozót. A csütörtöki mérkőzés első félideje kiegyenlített játékot hozott, gól nélküli döntetlennel mentek a csapatok a szünetre. A folytatásban kétszer is bevették a kapunkat a portugálok, majd öt a négyes játékra tért át a magyar csapat. Sikerrel, ugyanis egy kidolgozott akció végén Horváth Benedek szépített, és ezt követően még élt a remény az egyenlítésre is, de végül az utolsó percekben ismét betaláltak a házigazdák, és lemásolva a szerdai eredményt, 3-1-re megnyerték a mérkőzést. Fehér Zsolt, szövetségi edző szerint helytállt a csapat, és értékes tapasztalatokkal gazdagodott a két mérkőzés során. - Sokat tanultak a tegnapi mérkőzésből a játékosok, megfogadták azokat a dolgokat, amiket megbeszéltünk a találkozó előtt, ezért is sikerült szoros meccset játszanunk a nálunk erősebb portugál válogatott ellen. Több tehetséges játékosunk van, akik egy-másfél éven belül akár a felnőtt válogatottba is bekerülhetnek - mondta Fehér Zsolt az mlsz.hu-nak. Portugália - Magyarország 3-1 (0-0) Lajes Játékvezetők: José Silveira e Sérgio Silva, Duarte Morão, Helder Linhares. Portugália: Pedro Ferraz- António Ludgero, Bernardo Almeida, Afonso de Jesus, Tiago Sousa Cserék: : Paulo Pimenta, Rui Silva, João Fonte, Paulo Cruz, Jair Pereira, Manuel Mesquita, Tiago Fernandes, Gonçalo Dantas   Edző: Pedro Palas Magyarország: Varsányi Áron - Józsa Tamás, Horváth Benedek, Bognár Bálint, Sáhó Kristóf Cserék: Takács Zoltán, Miletics Zsombor, Mányi Domonkos, Jandek Csaba, Víz Fülöp, Sipos Gergő, Jakatics Ádám, Gémesi Áron, Pap Zsombor Edző: Fehér Zsolt Gólszerzők: Paulo Cruz (23´), Afonso de Jesus (32´),Tiago Sousa (32´)ill. Tiago Sousa (32´) öngól