Parádézó HVSE: újabb fontos zöld-fehér győzelem
2017.02.28 | 09:00
Parádézó HVSE: újabb fontos zöld-fehér győzelem Az NB I-es futsalbajnokság 16. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE az Aramis vendégeként aratott szenzációs győzelmet. A játéknap slágermeccsén a Magyar Kupa elődöntőjének a "visszavágóját" rendezték - amikor is bő két hete a szombathelyiek 6-1-re lépték le az Aramist. Azt a jó erőt képviselő Aramist, amely a tabella harmadik helyéről futott neki a meccsnek. Aramis SE-Swietelsky-Haladás VSE 0-6 (0-4) Budaörs, Városi Sportcsarnok 300 néző, Vezette: Farkas, Szilágyi, Leél-Őssy. Aramis: Soós - Bognár, Cseri, Roni, Pál. Csere: Hegedűs, Boznánszky, Büki, Csopaki, Gál, Korozmán, Mányi, Pethő. Sámson. Edző: Frank Tamás. HVSE: Sásdi - Gyurcsányi, Németh E., Öreglaki, Vidák. Csere: Gyimesi, Matyi (kapusok), Bencsik, Hajmási, Halmos, Horváth P., Németh P., Sipos G. Edző: Turzó József. Góllövők: Horváth P. 3, Németh P. 2, Öreglaki. Óvatosan, körülményes játékkal nyitott a Haladás. A motiváltan futballozó hazaiak rögtön egy felső léccel jelezték, hogy a győzelemért hajtanak. Aztán rendezte sorait a HVSE, egyre szervezettebb, egyre gyorsabb játékkal rukkolt elő. Kiválóan védekeztek a szombathelyiek, helyzetig is alig-alig engedték eljutni a házigazdát. Ráadásul ültek a kontrák: Horváth Péter nyitotta a gólok sorát, majd az első félidőben még háromszor került az Aramis kapujába a labda - szemre is tetszetős találatok születtek.

futhorvathp_280217_4c

A szombathelyiek kapitánya, Horváth Péter három gólig jutott  Fotó: Unger Tamás

A vendéglátó játékosai teljesen elbizonytalanodtak, aztán agresszív futballal próbálták megzavarni a vasiakat, és sokat reklamáltak a játékvezetőknél - hiába. Sőt, ha a zöld-fehérek egy kicsit pontosabban játszanak, akkor nagyobb előnyre is szert tehettek volna az első húsz percben. De összességében minőségi futsallal rukkolt elő, alaposan meglepte ellenfelét a HVSE. Fordulás után elmaradtak a várt Aramis-rohamok. A budaörsiek mintha beletörődtek volna sorsukba - az öt a négy elleni játékkal sem sokat próbálkoztak. Így visszaesett az iram, és a színvonal. Igaz, még így is belefért két újabb Haladás-gól a meccsbe. A vasiak fontos, parádés győzelmet arattak. Frank Tamás: - Ellenfelünk a tabellán elfoglalt helyéhez megfelően agresszíven és motiváltan játszott, nálunk meg nagyon sok volt a gyenge teljesítmény! Ezt a vereséget magamra vállalom, hiszen ha egy egész csapat ilyen enerváltan és sok hibával játszik abban nyilván az edzőnek nagy része van! Turzó József: - Az Aramis nem fogott ki valami jó napot - de a győzelmet nem kell megmagyarázni. Addig, amíg koncentráltunk, amíg nem könnyelműsködtünk, aránylag jól futballoztunk. De teljesen megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. Ha a következő fordulóban nyerünk Zalaegerszegen, akkor biztosan ott leszünk a felsőházban! Tóth Gábor