Ontotta a gólokat a HVSE
2014.09.23 | 00:00

Az NB I-es futsalbajnokság 4. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE közönségszórakoztató, gólerõs játékkal verte könnyedén az újonc Békéscsabát.

Swietelsky-Haladás VSE-Pioneer VFC Békéscsaba 11-4 (6-1). - Szombathely, 300 nézõ, NB I-es futsalmérkõzés, vezette: Kovács G., Wittner (Stumpf).

HVSE: Tyukász - Gulyás-Kovács, Vidák, Öreglaki, Gyurcsányi. Csere: Matyi (kapus), Németh P., Horváth P., Kiss M., Borsi, Márkus, Hajmási. Edzõ: Marcos Angulo.

Békéscsaba: Könyves - DÓCZA, BODNÁR, Lukucz, Knyihár. Csere: Patka (kapus),Murvai, Bessenyei, Tóth L., Bajnók. Edzõ: Kiss László.

Gólszerzõk:
Öreglaki (3.), Németh P. 2 (8., 36.), Gyurcsányi 2 (9., 13.), Hajmási (12.), Horváth P. (14.), Márkus 2 (22., 33.), Vidák 2 (25., 26.) ill. Dócza (5.), Bodnár 3 (23., 38., 38.).

A találkozót a Haladás kezdte aktívabban, rögtön nekiesett ellenfelének. De a Békéscsaba higgadtan, szervezetten játszott - igaz, elsõsorban a védekezéssel foglalkozott. Ám a Haladás az elsõ helyzetét rögtön gólra váltotta: Öreglaki remek egyéni alakítás végén talált kapuba. Ám ugyanígy tett az ellenfél is, az elsõ lehetõségébõl eredményes volt (5. perc: 1-1). Belelendültek a felek, bátran játszott mindkét csapat, de kapura a házigazda volt veszélyesebb. Nem is hatott meglepetésként az újabb zöld-fehér gól, a kontrát Németh Péter fejezte be. Jobban játszott ellenfelénél a Haladás. Aztán egy parádés, szemet gyönyörködtetõ támadás után már két góllal vezetett a házigazda (9. perc: 3-1).

Ráérzett a lehetõségre a HVSE, sorra dolgozta - és hagyta - ki a helyzeteket. Már úgy tûnt, hogy a Békéscsaba túléli a nehéz perceket, amikor ismét megrezdült a hálója. Ekkor megroppant a vendég - sorjáztak is a hazai gólok a folytatásban. Gyurcsányi második találata ugyancsak látványosra sikeredett, akárcsak Horváth Péter trükkös, szintén gólt eredményezõ megoldása (14. perc: 6-1). A Haladás szemmel láthatóan élvezte a játékot, és igyekezett szórakoztatni a közönségét is. A Békéscsabának pedig nagyon jól jött a szünet. A második félidõt gyors gólváltás nyitotta (23. perc: 7-2). De nem változott semmi, a Haladás diktálta a tempót, igaz, a Békéscsaba küzdött becsülettel. Közben Vidák is megtalálta a góllövõ cipõjét (26. perc: 9-2). A folytatást a házigazda gyakorlásra használta, és kapott mindenki bõven játéklehetõséget. A szûk kerettel dolgozó vendégek talán el is fáradtak a hajrára (36. perc: 11-2), de két kisbüntetõbõl még tudtak valamit kozmetikázni az eredményen.

Marcos Angulo: - Ma mindenki jól játszott, elégedett vagyok. A két hazai meccsünkön 19 gólt rúgtunk, vagyis igyekszünk kiszolgálni a szurkolókat. Szeretném, ha a jövõben is így játszanánk, és minél több drukkert tudnánk kicsalni a meccseinkre. Jó irányba haladunk.

Kiss László: - Sajnos kevesen vagyunk, ma is - sérülés miatt - hét mezõnyjátékossal voltunk kénytelenek végigjátszani a meccset. De nem szeretek magyarázkodni, a házigazda megérdemelten nyert, még sokat kell fejlõdnünk. Ugyanakkor voltak olyan periódusaia meccsnek, amikor láttam bíztató jelenek.